700 km na rowerze non-stop spod Wielkiej Krokwi do Płocka (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Czarny Dunajec
Clouds
13°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
14.12.2023, 11:20 | czytano: 2632

700 km na rowerze non-stop spod Wielkiej Krokwi do Płocka (zdjęcia)

Sebastian Nowacki wyruszył dzisiaj pod skoczni w Zakopanem, aby na rowerze miejskim przejechać 700 km bez zatrzymywania się. Policjant z Komendy Głównej Policji w ten sposób chce pomóc i nagłośnić sprawę walczącego z nowotworem Tymka Cholewińskiego.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
- Zamierzam przejechać 700 km rowerem miejskim w trybie non-stop w celu charytatywnym dla Tymoteusza Cholewińskiego. Jest to sześcioletni chłopiec z Płocka, który zmaga się z chorobą nowotworową. Jest to bardzo trudna sytuacja, którą postanowiłem nagłośnić organizując to charytatywne wydarzenie - mówił przed startem pod Wielką Krokwią Sebastian Nowacki, policjant Komendy Głównej Policji.

Zaplanowana trasa rozpoczyna się w Zakopanem i prowadzi przez Kraków, Częstochowę, Konin i Mogilno. Meta przewidziana jest w rodzinnym mieście Tymka - Płocku. Trasa przekracza 700 km i będzie to także certyfikowany rekord Polski.

To już kolejne rowerowe wyzwanie policjanta z Komendy Głównej Policji. 27 października przejechał trasę liczącą 506 km z Warszawy na Hel. Wyprawa również była z trybie non-stop i w celach charytatywnych. - Pierwsze kilometry pokażą ile czasu zajmie mi pokonanie tej trasy. Ja ważę 110 kg, do tego rower ponad 20 kg. Nie jeżdżę dużo w terenie górskim przez co go nie lubię, ale podziwiam tych, którzy tu jeżdżą i trenują. Moja masa plus masa roweru i topografia terenu, to ciężkie połączenie - zaznacza Sebastian Nowacki. - Chciałbym się zmieścić w czasie sześćdziesięciu kilku godzin - dodaje.

Warunki pogodowe niestety nie sprzyjają w wycieczkach rowerowych. W Zakopanem od rana prószył śnieg, a wiele dróg jest śliskich i ośnieżonych. - Jestem zabezpieczony, ale na butach. Mam antypoślizgowe nakładki. Rower ma jedne opony. Będzie trzeba uważać bardziej na zakrętach, ale na prostej wierzę, że żadna nieprzewidywalna rzecz nie wydarz się po drodze - mówi policjant. - Na pewno nie będę jechał ścieżkami rowerowymi, bo wiele z nich jest pod śniegiem. Będę musiał kierować się drogami, ale wszystko zgodnie z przepisami prawa - dodaje.

Postępy w trasie policjanta - rowerzysty można śledzić na stronie: https://www.facebook.com/IPABloodRaceForLife

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
z tąd21:36, 14 grudnia 2023
Czegoś takiego bym nie wymyślił żeby uniknąć przedświątecznego sprzątania.Tyle zmyślonych powodów nie jest dobrych żeby się od tego wymigać.Ten akurat jest dobry.Ma ,,bozia,, lokatorów.Powodzenia !!!
Sten20:48, 14 grudnia 2023
Do "p"
Jego jedna pensja to mało, więc skoro umiesz dobrze radzić, to może pierwszy oddaj swoją! Wielki szacunek żywię dla ludzi, którzy mimo trudnych czasów chcą i potrafią zrobić coś dla innych! Powodzenia Panie Sebastianie! A jeśli ktoś nie chce pomóc, to przynajmniej niech nie przeszkadza i nie zniechęca innych! Zdrowia dla wszystkich, szczególnie dla Tymka!
Urlich von Pipke20:00, 14 grudnia 2023
Szacun, choćby i 1 zł uzbierał
p15:35, 14 grudnia 2023
Niech odda pensję
Dziadek5814:54, 14 grudnia 2023
Widziałem go rano w Białym Dunajcu.Ma jechać non-stop ale zrobił sobie odpoczynek , rozmawiał pewnie z kolegą
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas