Otwarcie wystawy "Zagrojcie dudzicki..." - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
19.12.2023, 12:56 | czytano: 2162

Otwarcie wystawy "Zagrojcie dudzicki..."

W auli Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu przy placu Słowackiego 13 odbyło się otwarcie wystawy podsumowującej projekt pt.: "Zagrojcie dudzicki...".

Fot. Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Fot. Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Otwarciu towarzyszyła prelekcja Andrzeja Budza - budowniczego instrumentów pasterskich, muzykanta góralskiego, lutnika i przewodnika tatrzańskiego, na temat dud podhalańskich i instrumentów pasterskich. Obecni mogli obejrzeć instrumenty i ich elementy powstałe w wyniku realizacji projektu oraz dzięki pokazowi Andrzeja Budza mogli poznać tajniki gry na tym unikatowym instrumencie.

"Były kozy, trombity, palice, piszczałki jednootworowe i sześciootworowe, dwojnice - całe instrumentarium towarzyszące kulturze pasterskiej góralskiej, które staramy się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pokazać jak największej rzeszy osób, które interesują się kulturą ludową i tradycyjną Podhala. W ramach projektu powstał również film na temat kozy - dud podhalańskich, który oprócz budowy oraz historii prezentuje podstawy gry na tym oryginalnym instrumencie" - informuje PCK.oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas