Maciej Tokarz wystartuje w wyborach na burmistrza Nowego Targu - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Szczawnica
Clear
18°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
18°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
20°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
17°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
11.01.2024, 11:50 | czytano: 25184

Maciej Tokarz wystartuje w wyborach na burmistrza Nowego Targu

Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców zarekomendowało kandydaturę Macieja Tokarza na burmistrza miasta.

Maciej Tokarz. Fot. Szymon Pyzowski
Maciej Tokarz. Fot. Szymon Pyzowski
Dziś podczas konferencji prasowej poinformował, że wystartuje w wiosennych wyborach. Maciej Tokarz to prawnik, radca prawny współpracujący z samorządami m.in. Urzędem Miasta Zakopanem i Urzędem Gminy Kościelisko. W ostatnim czasie mocno zaangażowany w sprawę przebiegu obwodnicy Nowego Targu, teraz też członek stowarzyszenia Nowy Targ dla Mieszkańców.

Jak mówił, czuje się gotowy zaangażować i wziąć odpowiedzialność za sprawy miasta. Dodał, że ze stowarzyszeniem łączy go wspólna wizja.

Stwierdził, że rządzący nie dostrzegają potencjału miasta i nie potrafią go wykorzystać. - Chcemy żeby Nowy Targ był miastem dla mieszkańców - dodał.

Maciej Tokarz ma 42 lata, jest żonaty, ma dzieci.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Mieszkaniec05:59, 21 stycznia 2024
Do sąsiod (sąsiad - poprawna polszczyzna się kłania) : to tak kolorowo nie wygląda :D. Oprócz słuchania mieszkanców wszystko trzeba robić zgodnie z prawem, nie można naginać zasad, które obowiązują... mieszkancy w wiekszosci nie maja pojecia jak to działa, nie wystarczy tylko chcieć coś zrobic, trzeba jeszcze robić to zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Właśnie zastanawiające jest czemu Zakopianczyk chce byc Burmistrzem w innym miescie? czyzby w Zakopanem faktycznie znali go na tyle dobrze, że nikt by na niego nie chciał głosowac? coś tu śmierdzi i to bardzo...
0
Basia14:04, 17 stycznia 2024
Jak będzie traktował ludzi tak jak jego mama to trafimy z deszczu pod rynnę :-(
0
Dourden11:08, 16 stycznia 2024
Dlaczego na planszy prezentacji ludzie witają sie lewymi rękami?
To jakas zapowiedź czy może ostrzeżenie?
0
Maniek06:38, 16 stycznia 2024
Zrobił już dość złego blokując obwodnicę Miasta. Może niech sobie startuje u siebie w Zakopanem, tylko, że pewnie tam znamy i miałby pod górkę.
0
rewers21:48, 14 stycznia 2024
@Awers

Ależ służę uprzejmie. Najlepiej określa to Statut Miasta Nowy Targ. W dodatku w jednozdaniowym paragrafie 11 (Rozdział IV), który mówi w pkt. 1, że ?Rada jest organem stanowiącym i kontrolnym w Mieście.? No i to wyczerpuje chyba wszystko w teorii.

W praktyce już jest znacznie gorzej, albowiem stanowienie ograniczyło się w ostatnich latach wyłącznie do przyjmowania projektów przygotowanych przez Burmistrza, a kontrola poczynań Burmistrza polegało na zasłanianiu niewygodnych faktów jakąś tanią propagandą i niestety budowaniem patologicznych układów wzajemnej adoracji (w polityce nazywają to nawet korumpowaniem.

Najistotniejszym wydaje się również w tej kwestii prawo do
i n i c j o w a n i a (!) uchwałodawczego określonego w § 53 1., który definiuje taką możliwość dla grupy co najmniej 3 radnych, komisji rady, klubów radnych, przewodniczącego rady czy grupy co najmniej 300 mieszkańców posiadających czynne prawo wyborcze do organu stanowiącego.

Stąd Twoje słuszne spostrzeżenia i pytanie kontrolne dlaczego tak rzadko lub raczej wcale z tego nikt nie chce korzystać? Ano pewnie dlatego, że dla takich działań nie ma ani kimatu, ani przychylności samego Burmistrza, który unika wszelkiej krytyki, a podlegli mu urzędnicy, którzy jak mało kto, potrafią zniechęcić mieszkańców do jakiejkolwiek aktywności publicznej. Kalkulacja zresztą jest prosta jak budowa cepa - nie ma benefitów wyborczych, nie należy się tym zajmować.

Jednym słowem to co obecnie nazywamy samorządem przekształciło się w układ zamknięty wokół dwóch najważniejszych organów miasta jakimi są równorzędnie Rada Miasta i Burmistrz Miasta... kolejność nie ma znaczenia.
0
Awers19:01, 14 stycznia 2024
REWERS - w takim razie prosimy o wyjaśnienie od czego są radni i rada? Jakie mają zadania i uprawnienia? Co powinni robić? I co robią, pomijając pobierania diety. W jaki sposób dbają o miasto i swoich wyborców?
0
Nowotarżanka od pokoleń13:33, 14 stycznia 2024
Jak dla mnie to 1000 razy "nie" dla tego gościa i tyle. Jak się nie opamiętamy w mieście to Zakopiany, co tu tylko u nas śpią, wejdą nam na głowy...
0
rewers09:25, 14 stycznia 2024
Wiedza o społeczeństwie - hahhahahha, ale się rozbawiłem. To zupełnie sprytna manipulacja zasłaniająca fatalną rolę burmistrza Watychy w kształtowaniu polityki miasta. Niestety jest zupełnie odwrotnie niż piszesz. Jak już chcesz o edukacji, to wyłącznie w oparciu o prawdę i fakty. Oto one:

1. Przecież to Watycha od przeszło ośmiu lat konstruuje budżet miasta i prawo lokalne - prawda czy fałsz?
2. Przecież to Watycha przedkłada projekty wszystkich uchwał regulujących podatki, wydatki bieżące i inwestycyjne, politykę subregionalną czy publiczną organizację życia mieszkańców - prawda czy fałsz?
3. Przecież to Watycha zamienił podstawową funkcję kontroli poczynań władzy wykonawczej przez Radę w uwłaczający kabaret, w którym on sam jako główny kabareciarz decyduje kto i o czym może mówić - prawda czy fałsz?
4. Przecież to Watycha pozbawił niepokornych radnych nawet prawa do wygłaszania swoich osądów, opinii czy uwag ograniczając im pracę podczas sesji Rady Miasta - prawda czy fałsz?
5. Przecież to Watycha stworzył arytmetyczną maszynkę do przegłosowywania swoich szkodliwych dla miasta uchwał lub nieracjonalnych z kolesiami w tle - prawda czy fałsz?
6. Przecież to Watycha cały czas eksperymentuje niedopracowane rozwiązania by je poprawiać, modyfikować, naprawiać - prawda czy fałsz?
7. Przecież to Watycha odpowiada i kieruje pracami całego urzędu co bezpośrednio przekłada się na liczne wpadki proceduralne, za które zawsze zapłaci mieszkaniec Nowego Targu - prawda czy fałsz?
8. Przecież to Watycha obiecywał wielokrotnie rozwój Nowego Targu, ale poza prostymi i codziennymi czynnościami związanymi z zarządzaniem majątkiem miasta czegoś spektakularnego nie widać. Wszystkie bolączki, z którymi borykali się mieszkańcy w ciągu ostatniej dekady nie zostały nawet tknięte, a te, o których chwali się burmistrz to półśrodki i fikcja wygłaszane w ramach propagandy sukcesu - prawda czy fałsz?

Dlatego Twoje demagogiczne salto mortale może trafić jedynie do gabinetu Watychy. Będzie mu bardzo miło i znów uwierzy w swoją legendę dobrego włodarza, hahahha. A o kompetencjach burmistrza lepej się nie wypowiadać, bo to obraża zarówno demokrację, jak i poziom intelektualny słabo rozgarniętych Nowotarżan, którzy jednak potrafią patrzeć, myśleć i liczyć... też doświadczać, że skoro jest tak dobrze, to czemu żyje się im coraz trudniej?

Kończąc, na podstawie Twoich sugestii jakoby ten biedny i nieporadny Watycha nic nie mógł, prosiłbym o odrobinę refleksji i odpowiedź po co nam taki burmistrz? Po co nam w ogóle burmistrz, który naraża Miasto na śmieszność i drwiny? To żenujące.
0
Wiedza o społeczeństwie22:14, 13 stycznia 2024
Może przyszedł czas na edukację? to nie wójt/burmistrz podnosi podatki tylko Rada gminy! To nie wójt/burmistrz uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tylko Rada gminy. Może najwyższy czas zapoznać się przed wyborami z kompetencjami Rady i kompetencjami wójta/burmistrza. Zanim wyleje się kolejny hejt na głowę wójta/burmistrza może warto sprawdzić czyja to kompetencja. Tyle krzyku przy wyborach wójta/burmistrza. A może najwyższy czas drodzy Mieszkańcy zastanowić się kogo obsadzacie na krzesłach radnych. To organ stanowiący i kontrolny.
0
Nt20:49, 13 stycznia 2024
Obojętnie kto byle nie Watycha, przez tyle lat nic nie potrafił zrobić oprócz dzwignąc podatki
0
Podatnik20:26, 13 stycznia 2024
Sami radcy prawni i adwokaci a potem prawie każda uchwała rady miasta zostaje uwalona po kontroli wojewody jako niezgodna z ustawami. Jakie znaczenie mają rodzice kandydatów? Że niby kasta czy plecy z układami? Czy to jedyne ich zalety?
0
Ola19:42, 13 stycznia 2024
Niech startuję sobie w Zakopanem. Tylko miesza z obwodnicą, która dawno powinno być zrobiona. Prywata i zadyma.
0
Sowa17:34, 13 stycznia 2024
Jaki zaś zakopiańczyk? Ten człowiek od urodzenia mieszkał w Nowym Targu. Tu kończył szkołę podstawową i średnią. Na studia wyjechał do Krakowa jak większość młodzieży. To, że pracuje w innym mieście jak połowa Podhala nie jest niczym dziwnym. Może, po studiach zanim nabył swoje pierwsze "M" mieszkał na chwilę poza miastem - co nie jest zabronione - teraz mieszka w tym mieście więc jest jego mieszkańcem i większość jego życia jest związana właśnie z Nowym Targiem. Praca zawodowa - to nie "całe życie"..... no może dla tych tych, którzy innego nie mają.
0
stary mieszkaniec13:55, 13 stycznia 2024
Czyżby nowotarżan zabrakło, że importuje się ludzi z Zakopanego? Niech Sięka powalczy o fotel burmistrza i będzie miał większe szanse.Patriotyzm lokalny nie pozwoli na wybór zakopiańczyka.
0
Tekla10:42, 13 stycznia 2024
Jest nowa droga Sikorskiego jakos nie widac na niej korkow!Odciaza Szaflarska!I po co prawie w tym samym miejscu nowa obwodnica!A Ci co ciagle wypisuja "blokoce" to i tamto to tez mieszkancy Nowego Targu! I do tego mlodzi!Popre pana Tokarza jezeli nie pojawi sie inny.I dobrze ,ze nieznany bez starych nowotarskich ukladzikow!
0
Karaluch07:03, 13 stycznia 2024
Do góral nt
Dla mnie idealny
0
sąsiod21:38, 12 stycznia 2024
BRAWO. ZNAM Maćka , ambitny i dla ludzi - dla mieszkańców.
0
sąsiod 21:17, 12 stycznia 2024
Bardzo dobry kandydat. Ja widać spora część woli stagnację i najlepiej narzekać. Pan Maciek dobrze się zapowiada . Trzeba słuchać mieszkańców i walczyć o dobro miasta a nie własny koniec nosa, jak to jest do tej pory. Spora część komitetu wyborczego obecnego włodarza (zwłaszcza ta co wniosła co nieco teraz to odzyskuje .... i to w jaki sposób?) np pani prezes ZGM i NTVK - jedna osoba na dwóch stanowiskach i ne za darmo pracuje - o ile to można tak nazwać. i to jest jeden przykład z welu jakby spojrzeć na to. A gdzie w tym wszystkim mieszkańcy???- no tak są mają swój udział z daninach, które muszą płacić, żeby towarzystwo utrzymać.
0
Rado10:12, 12 stycznia 2024
Szkoda, że deklaracja Adamowskiego była żartem. Mógłby namieszać w szeregach. Tymczasem będzie burza w szklance wody. Emocje opadną i dalej będzie syf, bród...i wstążki.
0
Obserwator08:51, 12 stycznia 2024
Brawo dla młodych, nareszcie. Nie ważnie kim byli i są ich rodzice sami pracują na swoje nazwisko i po czynach ich dopiero poznacie
0
Sprawdzam18:10, 11 stycznia 2024
@girl

Moje pytanie tyczy się każdego kandydata. Jeśli miałbym wybierać kogoś tylko dla tego że ukończył studia to wole nie głosować.

Dla mnie liczą się sukcesy w życiu prywatnym każdego z kandydatów, bo jeśli ktoś ich nie ma to jak ma z sukcesem kierować miastem?
0
do Nowe17:52, 11 stycznia 2024
Żyję w tym mieście wystarczająco długo, żeby bez problemu przewidzieć wynik wyborów. I mogę Ci tu i w tym momencie rzucić zakład na stół, że ta ekipa uzyska wynik podobny do niedoszłego burmistrza Samoleja, czy Liszki. Nowy Targ, to środowisko zamknięte, zaścianek, hermetyczne. Tu się głosuje na swoich, dobrze znanych (aczkolwiek niekoniecznie dobrych), a nie na osoby, które nagle wyskoczyły z pod stołu i wydzierają się na obecną władzę. Tak to nie działa. Fryźlewicza wyrzucili, bo był już zdecydowanie za długo, ale przy takim rozkładzie sił Watycha zostanie na kolejne 4 lata. Ta ekipa to konkurecnję może ew. zrobić Kułachowi o miejsce na ewentualnym podium.

Ps. Te 2000 osób, które podpisało, to obywatele miasta Nowy Targ, czy miekszańcy bloków? Przypomnę, że ponad połowa mieszkańców Polany Szaflarskiej, w NT nie jest zameldowana, więc sobie będą mogli głosować...
0
Max17:13, 11 stycznia 2024
Panie Sięka , bardzo pana szanuje , ale skąd ten Tokarz ? Przecież spadochroniarz nie ma najmniejszych szans nawet ze skompromitowanym Watychą
0
Mieszkanka z wyboru ale nie miłości do tego miasta17:04, 11 stycznia 2024
Trudne to miasto. Mam nadzieje ze pierw przewietrzy biura w urzędzie i zacznie pracować z świeżymi ludźmi.
0
girl16:28, 11 stycznia 2024
Do Sprawdzam na pewno wieksze niż Kułach ????. Przynajmniej skończył prawo, w przeciwieństwie do kulacha. No ale i tak nikt nie będzie na niego głosował bo jak ktoś wspomniał, prawie nikt go nie zna.
0
sss16:21, 11 stycznia 2024
To już nie ma ludzi w Mieście? Obcy niech rządzi u siebie.
0
Nowe16:05, 11 stycznia 2024
Nie relatywizuj Miescon.To już go znasz. Brawo młodzi.
0
Sprawdzam14:45, 11 stycznia 2024
Proszę powiedzieć jakie posiada Pan sukcesy na koncie i Stowarzyszenie którego jest Pan członkiem ? Które mogą świadczyć o tym że nadaję się Pan na stanowisko Burmistrza Nowego Targu.
0
pniok14:43, 11 stycznia 2024
Korki na starym mieście zmniejszą się znacznie, jak się zrobi dwie rzeczy: skończy nową zakopiankę i przebuduje skrzyżowanie Św. Anny z Grelem. A obwodnica swoją drogą powstać powinna, ale w kompromisowym miejscu, a nie na rympał jak teraz.
0
staromiescon14:40, 11 stycznia 2024
Obwodnica powinna powstać, ale głos mieszkańców też się liczy. Skoro 2000 osób podpisało się pod petycją, żeby opracować inny wariant, to znaczy, że nie ma zgody na ignorowanie ich opinii. Połowa z tych 2000 to mieszkańcy starego miasta, włącznie ze mną. Przestańcie gadać, że tylko ludzie z bloków nie chcą obwodnicy w tym kształcie, bo to po prostu nieprawda!
0
Bodzio13:59, 11 stycznia 2024
Ja myślę, że facet zna się na samorządzie, prawnik. Watycha jest jaki jest. Każdy to widzi. Lepiej nie będzie.
0
Do Jam Tek13:53, 11 stycznia 2024
jestem nowotarżaninem z dziada pradziada. I właśnie brak tej obwodnicy niszy życie takim właśnie osobom. Obwodnica przeszkadza osobom które kupili miszkania na polanie szaflarskiej ( nikt nie chce obok siebie drogi), oraz ogólnie mówiąc mieszkańcom "Bloków"
0
brunon13:36, 11 stycznia 2024
Autor napisał, że Pan Tokarz był "zaangażowany w sprawę budowy obwodnicy Nowego Targu". No chyba zablokowania budowy obwodnicy. Miasto zginie bez nowej przeprawy przez Biały Dunajec, a my mamy wybrać człowieka, którego jedynym osiągnięciem jest blokowanie budowy koniecznej dla nas drogi? To już Pan Sięka mógł stanąć do wyborów...
0
@Jam Tek13:29, 11 stycznia 2024
cyt. "...to odbędą się konsultacje społeczne, gdzie mieszkańcy Miasta (a nie okolicznych gmin,...", jak widać na zdjęciu to mieszkańcy okolicznych gmin starają się o mandat radnego ;)
0
Gulasz Juliusz Zeżarł13:24, 11 stycznia 2024
A który z tej czwórki to ten kandydat? Bo ja w ciemno głosuję na tego/tą z lewej, w uniformie cukiernika - uwielbiam słodycze.
0
Ola13:23, 11 stycznia 2024
Nowy Targ za Watychy doszedł do ściany. Więc wybieram opcję każdy byle nie Watycha
0
..13:14, 11 stycznia 2024
A na listach całą stara ekipa MF, która już ostrzy zęby żeby znowu rządzić.... Ahhh dalej to samo...
0
lb13:07, 11 stycznia 2024
to co pan dostanie, czy też już ma, to tzw elektorat negatywny. dziękujemy za takie "działania dla mieszkańców".
0
Kix13:06, 11 stycznia 2024
Łoj trole z Krzwej już szczują. Byle do wiosny. Nowy szef postara się żeby w godzinach pracy pracować dla mieszkańców
0
Jam Tek13:06, 11 stycznia 2024
@nowotarżan
Obwodnica zniszczy życie nam, mieszkańcom. Przestańcie decydować za nas.
Zapraszam na kładkę. Pójdziesz to zobaczysz ile ludzi tam spaceruje.
Z resztą, gdyby ta obwodnica była czymś dobrym, to władza nie planowałaby tam wału ziemnego a wizualizacja byłaby normalna.
Nie wiem czy pan Tokarz nadaje się na burmistrza, ale dzięki m.in. jego staraniom, odbędą się konsultacje społeczne, gdzie mieszkańcy Miasta (a nie okolicznych gmin, tacy jak Ty), będą mogli wyrazić swoją opinię.
0
Jurek12:53, 11 stycznia 2024
Wie ktoś kim są pozostałe osoby ze zdjęcia?
0
nowotarżan12:48, 11 stycznia 2024
Zgadza się Burok. Pierwsze trzeba zniszczyć projekt który ułatwiłby życie mieszkańców a później na tym właśnie grzbiecie buduje się własną karierę. Szkoda bo moim zdaniem ten Pan ma marne szanse na wygraną a dzięki jego pracy mieszkańcy nadal przez długie lata będą stali w korkach.
0
Miescon12:48, 11 stycznia 2024
Nie ma szans. W mieście go nikt nie zna. Tacy kandydaci tylko przedłużą agonię miasta z Watyhą na czele.
0
Osiol12:44, 11 stycznia 2024
Jak tak dalej będzie szło to się sam zgłoszę.
Na początek zmienię patrona miasta na św Jude tego od spraw beznadziejnych.
0
liczenie nas aferę i głupotę nowotarżanów.12:34, 11 stycznia 2024
Kandydat idealnie pasujący do zakopanego , albo Kościeliska . W Nowym targu osoba nieznana / nazwisko znane w N.T./. Kandydat w Mieście nie znany i enigmatyczny , jak może ktoś zdecydować sie na głosowanie na takiego gościa , który w swoim środowisku nie ma żadnych osiągnięć. Kupowanie kota w worku? Chyba ktoś liczy na głupotę wyborcy , podobnie jak Tuskowi sie udało głupotę przekonać , a dziś głupota płacze .Kolego Tokarz - pole do popisu ma Zakopane i budowa obwodnicy , tam trzeba szukać sukcesu .!!!
0
Stare miasto12:31, 11 stycznia 2024
Stare miasto jak również spora część mieszkańców bloków, nie oddadzą głosu na ludzi którzy nie chcą południowej obwodnicy w proponowanym przez GDDKiA zarysie.
0
Wyborca12:27, 11 stycznia 2024
Elektorat przeciwników budowy obwodnicy już ma. Czy to wystarczy?
Łapy precz od obwodnicy, budować !
0
Kacper12:23, 11 stycznia 2024
Obwodnica tylko tam gdzie planowana. Koniec korków w Targu. Nowy Targ dla mieszkańców
0
Qba12:15, 11 stycznia 2024
Wreszcie jakiś wyrazisty kandydat. Ma mój głos i mojej rodziny. Czas na zmiany
0
Pikolo12:12, 11 stycznia 2024
I młody Fryźlewicz no nie Panowie i Panie gdzie do polityki śp.Tata jaki był to był ale polityk wytrawny a Maciuś przy nim to fajtłapa. Widać rękę byłych z PWS-U. Panowie i Panie to już było i nie wróci do pracy nie na salony.
0
Burok11:59, 11 stycznia 2024
A nie mówiłem . Najpierw zadyma obwodnicowa , a potem na jej grzbiecie do wyborów . Typowe
0
szambo-lot11:54, 11 stycznia 2024
A czy dyżurny kandydat ten co systematycznie kandyduje też bedzie startował ?
0
góral nt11:52, 11 stycznia 2024
Zaczyna Pan od destrukcji budowy obwodnicy miasta. Ładny początek.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas