Spotkanie Noworoczne burmistrza Rabki-Zdroju i koncert Krystyny Prońko (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Jabłonka
Clouds
13°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
27.01.2024, 15:33 | czytano: 2494

Spotkanie Noworoczne burmistrza Rabki-Zdroju i koncert Krystyny Prońko (zdjęcia)

W sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbyło się Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie burmistrza Leszka Świdra wzięli w nim udział mieszkańcy, przedstawiciele samorządu i rabczańskich instytucji i zaproszeni goście, wśród nich starosta Krzysztof Faber, radni powiatowi i członkowie Zarządu Powiatu Nowotarskiego, radni miejscy, sołtysi, prezesi miejskich spółek i instytucji.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
Obecnych powitał dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara, a następnie oddał głos gospodarzowi, burmistrzowi Leszkowi Świdrowi. Ważnym punktem Spotkania Noworocznego było podsumowanie i podziękowania za zaangażowanie i wkład w rozwój gminy, wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

- Wzorem lat ubiegłych chcę podziękować organizacjom, stowarzyszeniom za pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności – mówił w swoim przemówieniu burmistrz Leszek Świder. - To dzięki pracy tych osób zawdzięczamy poprawę bezpieczeństwa w naszej gminie, tak jak po deszczach nawalnych w lipcu ubiegłego roku, także mieszkańcy mocno wzbogacają ofertę kulturalna i sportową. Bogactwem gminy są przede wszystkim ludzie, którzy tu mieszkają, pracują, pomnażają dobrobyt tej gminy i przyczyniają się do rozwoju swojej małej ojczyzny. W ubiegły roku nasze dochody były na poziomie 110,5 mln zł, wydatki inwestycyjne w stosunku do wydatków ogółem wynoszą prawie 38%. W roku ubiegłym na termomodernizację, pompy ciepła i fotowoltaikę, wymianę oświetlenia przeznaczyliśmy prawie 12 mln zł. Tu chciałbym podziękować wszystkim pracownikom urzędu w realizacji tych zadań. Zadaniem, które przeciągnęło się na ten rok to osuwisko na ul. Zakopiańskiej, gdzie dotychczas wykonaliśmy odwierty i dokumentację geologiczną, następnie dokumentację budowlaną, oraz uzyskaliśmy pozwolenia a obecnie ogłosiliśmy drugi przetarg na stabilizację osuwiska. Pierwszy etap stabilizacji wykonała kolej, dzięki temu możemy wejść na naszą inwestycję, gdzie musimy wykonać palowanie i kotwienie prawie 3000 m., oraz wymianę nawierzchni. Dlatego proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Burmistrz w dalszej kolejności dziękował za społeczną pracę przedstawicielom lokalnych organizacji i stowarzyszeń, następnie dyrektorom szkół, przedszkoli i nauczycielom, rodzicom i osobom szczególnie wyróżniającym się w działalności na rzecz tych placówek.

Podziękowania, Marszałkowi Województwa Śląskiego, złożył też prezes szpitala Witold Latusek za udostępnienie szpitalowi pomieszczeń w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym na czas remontu placówki, a także, osobiście, prezesowi ŚCR-U Sebastianowi Mołkowi.

Po życzeniach na nowy rok, które złożył burmistrz Leszek Świder, odbył się koncert. W tym roku przed rabczańską publicznością wystąpiła piosenkarka – Krystyna Prońko, która zaprezentowała swoje największe przeboje. Jej występ został przyjęty przez rabczańską publiczność owacyjnymi brawami. Po koncercie można było kupić jej płyty i zdobyć autograf.

W foyer teatru na gości Spotkania Noworocznego czekały przysmaki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rdzawce.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
rab12:24, 29 stycznia 2024
@Wójciak precz....nie obawiajcie się,że będzie startował na burmistrza skoro stał wiernie u boku poprzedniczki,chociaż chodzi i dużo obiecuje.Nie wchodz się dwa razy do tej samej wody.My wiemy kogo mamy poprzeć.
Korup Cja10:02, 29 stycznia 2024
Dlaczego budowany na miejskich szaletach w Rabce obiekt jest pozbawiony informacji na tablicy informacyjnej. Zgodnie z prawem budowlanym tablica informacyjna musi zostać wywieszona tylko na terenie takiej budowy, która wymagała uzyskania przez inwestora pozwolenia na budowę. Czyżby w tym przypadku pozwolenie nie było potrzebne bo zmiana przeznaczenia inwestycji z szaletów na lokal gastronomiczny jest tak oczywista? Czy może powstają tam nowoczesne szalety, gdzie przy okazji można będzie trzasnąć piwko?
Wójciak precz18:06, 28 stycznia 2024
Nareszcie po nieudolnej burmistrzyni
myślenie na rozwój Rabki
Front ... za długo stał i burmistrz Leszek to zmienił
Czekamy na drugą kadencje i dokonczenie spraw
Ruch Obrony Rabki11:24, 28 stycznia 2024
Precz z nieudolnym samorządem.Bezradna i przypadkowa klika, bez pomysłów, wizji, przesiąknięta partactwem! Gonić to towarzystwo z murów urzędu. Pozbawić możliwości kandydowania i piastowania jakichkolwiek funkcji samorządowych w przyszłości. Rozliczyć i zweryfikowac progres majątkowy rady po pięciu latach nier?bstwa!
Dla_swoich10:30, 28 stycznia 2024
Niekompetentni w nieodpowiednim miejscu. Co przez rok zrobiliście - praktycznie nic !!!
kr16:48, 27 stycznia 2024
Za tak rażącą niekompetencję przy budowie szpitala, to wy pany powinniście się zrzec z zajmowanych funkcji. A tym czasem urządziliście sobie "propagandę sukcesu" z nagrodami. No k..wa ręce opadają, nie macie na co pieniędzy wydawać? No chyba że kampanię wyborczą macie wliczone w te dodatkowe koszty budowy, na które nie macie pieniędzy, a których szukacie u mieszkańców.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas