Raut u burmistrza ponad podziałami (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Czarny Dunajec
Clouds
12°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
13.01.2024, 10:46 | czytano: 13124

Raut u burmistrza ponad podziałami (zdjęcia)

NOWY TARG. Tradycji stało się zadość. Już po raz trzydziesty czwarty w stolicy Podhala, trzeci - w Miejskim Centrum Kultury, odbyło się w piątkowy wieczór doroczne Spotkanie Noworoczne Burmistrza Nowego Targu.

Fot. Maciej Gębacz
Fot. Maciej Gębacz
W komplecie - czyli w sile czworga - stawili się podhalańscy parlamentarzyści, wśród nich debiutująca w roli posłanki Weronika Smarduch. Byli - jak zawsze - przedstawiciele miasta, powiatu i ościennych samorządów, biznesmeni, szefowie służb, prezesi stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, fundacji, dyrektorzy jednostek powiatowych i miejskich.

Impreza - prowadzona przez aktora Mateusza Dewerę - była, tradycyjnie, okazją do podsumowania przez burmistrza Grzegorza Watychę ubiegłego roku. Nowotarski włodarz podkreślał, że upłynął on pod znakiem dużych i mniejszych inwestycji, prowadzonych w różnych częściach miasta.

- Były problemy z dojazdami do posesji i rozkopane ulice, ale na koniec ze szczęśliwym finałem, gdyż wszystkie rozpoczęte zadania drogowe, powiązane z budową, rozbudową, wymianą, remontami infrastruktury podziemnej, udało się zakończyć przed przyjściem zimy - mówił. - Cieszą wyremontowane chodniki, gładkie nawierzchnie ulic, oświetlenie drogowe, czy też wyczekiwana przez mieszkańców - nieraz latami - możliwość skorzystania z podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej czy wodociągowej.

Sporo czasu w swoim wystąpieniu poświęcił Watycha ekologii. Mówił o kolejnych - wymienionych na nowoczesne ogrzewanie - „kopciuchach”, o rozwoju sieci ciepłowniczych i coraz większym zainteresowaniu mieszkańców Nowego Targu przyłączeniem do sieci MPC-u.

- Warto też odnotować, że pod koniec ubiegłego roku został uruchomiony pierwszy z czterech agregatów kogeneracyjnych, o mocy jednego megawata elektrycznego, co jest początkiem rewolucji w miejskim systemie ciepłowniczym. Mam nadzieję, że ta przemiana sprawi, iż stopniowo miejska spółka odejdzie od spalania węgla i przejdzie na inne, bezemisyjne źródła ogrzewania - mówił.

Potem było o geotermii. Nowotarski włodarz przypomniał o pozyskaniu z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dofinansowania w kwocie 60 mln zł - po 30 dla miasta i gminy Szaflary - na budowę magistrali ciepłowniczej, która ma połączyć źródła w Szaflarach - Bańskiej z obecną kotłownią w Nowym Targu, dziękował za dobrą współpracę wójtowi Szaflar, Rafałowi Szkaradzińskiemu i wspierającym te działania parlamentarzystom, wreszcie zapowiadał, że przygotowywane są przetargi, by uruchomić procedurę wyłonienia wykonawców i posłać budowniczych w teren. Magistrala, przypomnijmy, ma być budowana od obu stron - miasta i Szaflar.

Kolejna ubiegłoroczna inwestycja, wspierana z budżetu państwa, z budżetu samorządu wojewódzkiego i ze środków unijnych, którą pochwalił się Watycha, to zakończenie budowy tzw. wschodniej obwodnicy Nowego Targu, czyli przedłużenia ul. Sikorskiego z rondem przy ul. Szaflarskiej.

Burmistrz zapowiedział, że obecny rok, pod względem inwestycji, będzie dla samorządu równie pracowity. - Liczę też na nowe inwestycje prywatne, dzięki którym miasto także się rozwija, powstają nowe miejsca pracy, a do kasy państwowej czy miejskiej wpływają dodatkowe dochody. Pomimo zawirowań na rynku budowlanym z powodu wojny, szalejącej za naszą wschodnią granicą oraz ubiegłorocznej inflacji, obserwujemy duże zainteresowanie inwestowaniem w budowę mieszkań, obiektów magazynowych i handlowych, co świadczy o tym, że Nowy Targ jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do lokowania tu biznesów, jak i zamieszkania - konkludował.

Nie zabrakło przypomnienia o III Igrzyskach Europejskich Kraków - Małopolska 2023 i - w ich ramach – o turnieju bokserskim w Nowym Targu, co zaowocowało środkami na poprawę bazy sportowej i „liftingiem” Miejskiej Hali Lodowej, za które to wydarzenia podziękowania zebrali od burmistrza były wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, wiceprzewodniczący sejmiku Małopolski Jan Piczura oraz marszałek województwa.

Było o imprezach kulturalnych, jak „Przywitanie Lata” i „Jarmark Podhalański”, które - jak podkreślał Watycha - mają swoją markę i przyciągają turystów, a przed tą drugą trzeba z dużym wyprzedzeniem rezerwować miejsca noclegowe, wreszcie o inwestowaniu w bazę oświatową i edukację.

- Nadal chcemy inwestować w poprawę jakości tejże bazy, oraz w kulturę - mówił Watycha, który liczy w tym roku na kolejne środki przyznane na projekty dotyczące działalności Muzeum Podhalańskiego oraz adaptację zakupionej w ubiegłym roku kamienicy w Rynku pod działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Za zaangażowanie i pracę w 2023 roku nowotarski włodarz dziękował projektantom, wykonawcom, pracownikom urzędu miasta, instytucjom.

- Pracy w tym roku nie braknie, liczę też na dalszą współpracę z naszymi przedstawicielami w sejmie i senacie - kończył Watycha, który następnie Medalami Pamiątkowymi Miasta Nowy Targ uhonorował byłych wiceministrów - Guta-Mostowego i Siarkę. Pierwszy odebrał miejskie wyróżnienie m.in.za współpracę przy zdobyciu środków na poprawę bazy sportowej, drugi - za pomoc przy realizacji projektów ekologicznych i uzyskaniu dotacji na budowę magistrali ciepłowniczej.

Jak na noworoczny raut przystało, nie zabrakło noworocznego toastu, wzniesionego przez wiceprzewodniczącego rady Marka Mozdyniewicza oraz noworocznego błogosławieństwa, udzielonego przez ks. Zbigniewa Płachtę z parafii św. Katarzyny.

Spotkanie zakończył koncert siedmioosobowej grupy Juicy Pop - jednego z najpopularniejszych zespołów coverowych w Polsce, znanego z telewizyjnych programów „Bitwa na głosy”, „Must Be The Music”, czy „Mam Talent”.

Na ten jeden wieczór zanikły też polityczne spory. Weronika Smarduch - nowa posłanka z listy Platformy Obywatelskiej - dziękowała za oddane na nią w wyborach głosy, a potem deklarowała działania na rzecz miasta wraz z pozostałymi parlamentarzystami - z PiS. Ponad podziałami. A później nawet kieliszek od szampana Edwarda Siarki stuknął o jej szampanówkę.

Piotr Dobosz, zdj. Maciej Gębacz
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Ja06:51, 1 lutego 2024
Rzeczywiście jest się z czego cieszyć! Same sukcesy a elegancję wsiową widać na foto!
góral12:40, 16 stycznia 2024
Bal burmistrza dla ViP-ów za nasze pieniądze. Może tak szanowny Pan burmistrz poinformuje podatników ile kosztuje nas taka impreza. Skoro Pan Burmistrz organizuje bal to niech to może robi za własne pieniądze. A nie organizuje imprezy za pieniądze podatników dla garstki wybranych
Piko10:30, 16 stycznia 2024
Nie ogarniam tych imprez, garstka ludzi VIP-ów bawi się za pieniądze mieszkańców , ktorych nikt nie zaprasza, których się łupi na to żeby sie VIP-y mogły pobawić, a później bombarduje się tym media, niech plebs zobaczy jak szlachta się bawi i jeszcze klaskac by wypadało.Żenada
Bar09:21, 16 stycznia 2024
Stolica podchala Nowy Targ żarty
Bela21:25, 15 stycznia 2024
Rękawiczki pani vice jak z thrillera. Wrrrr
DDD21:01, 15 stycznia 2024
@ do Gabi
Czuć wybory. Nawet po latach posuchy MCK włącza się do WOŚP. Wreszcie będzie okazja żeby tam wejść za darmo bo to MCK dla bogaczy i funduszu socjalnego UM. Wataha w odwrocie i nic tego nie zmieni.
spikerrr20:50, 15 stycznia 2024
Jezus Maria
I w tym Mieście kościoły pełne i komentarze nienawistne
Nie godzi się
do Gabi20:10, 15 stycznia 2024
Lubisz wzniecać awantury no nie? Zamiast robić aferę sprawdź program WOŚP w Nowym targu albo wejdź na stronę czy na Fb MCK i sobie sprawdź. Brzydzę się takimi wstrętnymi osobami ja ty. Nie pozdrawiam.
Gabi18:36, 15 stycznia 2024
Zadam pytanie czy tak samo jak spotkanie włodarzy w Miejskim Domu Kultury odbędzie się impreza Owsiaka - WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY czy znowu będzie w tym miejscu co tamtego roku czy tego typu impreza będzie wydalona z MDK-u. Ranga tego wydarzenia powinna jak parę lat temu odbywać się li tylko w MDK chyba że jest on w prywatnych rękach.
ona10:08, 15 stycznia 2024
Bawcie się jak na Titanicu
Sid09:40, 15 stycznia 2024
Mam nadzieje, że następny raut już z innym burmistrzem i vice.
Alka09:26, 15 stycznia 2024
@Gdyby nie ta zazdrosc idz zrób druga kawe, czakamy u nas w biurze. WSzefu wpadnie pokazać zdjęcia
Gdyby nie ta zazdrosc19:49, 14 stycznia 2024
Wygląda na fajna imprezę, a te wszystkie komentarze to pewnie od tych zalujacych, że ich tam nie bylo
z tąd19:23, 14 stycznia 2024
Następcy obecnej władzy w N.Targu będą tacy sami jak obecnie rządzący,nie lepsi.Jak fajnie jest ponarzekać :).
Xyz16:12, 14 stycznia 2024
A wice burmistrz już się pojednał z wójtem gminy Czoesztyn?bo pojednanie przed laty skończyło się na tym ,że obecny wójt musiał rozstać się z gmina Czorsztyn i wyjechać daleko.Tam pewnie miał kolege
Ujek14:22, 14 stycznia 2024
Szyk i elegancja na miarę możliwości. /.../
Płatnik podatków14:17, 14 stycznia 2024
Kiedy doczekamy się porządnego oświetlenia Alej 1000lecia? Takiego na wzór ul.Szaflarskiej? Ciemno na chodnikach ,nie mówiąc już o jezdni.
Kiedy dla bezpieczeństwa zostaną właściwie oświetlone przejścia dla pieszych?
Kiedy na budynkach "państwowych" będzie fotowoltaika?
Kiedy usłyszymy ile "kopciuchów" udało się zlikwidować w 2023r?
Kiedy zostanie wyremontowany chodnik przed Biedronką w stronę Steskala? -wieczorem albo po deszczu można skręcić nogę na tych połamanych płytach chodnikowych.Upomnieć należałoby władajacego tym terenem by posprzatał smieci róznego kalibru i łaskawie doprowadził do porządku teren za sklepem z zabawkami.
Kiedy wyremontowane będą miejsca parkingowe miedzy Podhalańską a generała Maczka bo teraz mozna tam "gospodarza" nie widać
To tak na gorąco
Pan ząbek13:32, 14 stycznia 2024
Ponad podziałami? Wy Panie burmistrzu już wystarczająco żeście podzielili ludzi. Kiedyś to wróci jak bumerang
Max12:05, 14 stycznia 2024
Żałosne jest to bratanie się z Komuchami i Bezbożnikami.
Podatnik06:37, 14 stycznia 2024
Do mieszkaniec. Żałosne to są rauty i inne /.../ z naszych podatków, a podatki, czynsze i inne na maxa wyżyłowane. Prywatna działalność? Wiesz ile trzeba w usługach zasuwać, żeby na to wszystko wyrobić? Niech obniżą czynsze na minimalne widełki i inne udogodnienia,a nie ino rauty i wystawne życie i jeszcze 800+ biorą, kto na to wszystko wyrobi?
ręka rękę..23:36, 13 stycznia 2024
Raut ponad głowami ...
Mieszkaniec22:26, 13 stycznia 2024
Żałosne są te komentarze, ktoś kto nie żyje w tym środowisku, nie zna przepisow, nie jest wykształcony, krzyczy jakby rozumy pozjadał....
Knt22:23, 13 stycznia 2024
Do prawda - chyba masz duży proble, racja czy nie ale brzmi to głosem radnego, takiego co nic nie zrobił ale krzyczy o wszystko. Już nyła taka co jej ciastko nawet nie pasowało. Na miejscu Burmisteza wszystko sie zmienia,łatwiej z boku obrażać
Górnolotne hasła22:14, 13 stycznia 2024
Ponad podziałami? Buhahah. Słowa się łatwo wypowiada, ale żeby podać rękę, czy wznieść wspólny toast noworoczny mimo innego zdania, to trzeba mieć cojones... Ja tam nie wiedzę na foto nikogo z "przeciwników" politycznych całej Watahy. Czyżby nie dostali zaproszenia?
Do prawda20:20, 13 stycznia 2024
Do prawda ja to bym chciała wiedzieć, która to radna na tym rancZoo te obiadki tak wcina może zagramy w rebusy? I mi podpowiesz?
Pikens19:18, 13 stycznia 2024
/.../ Medale dla parlamentarzystów za to, że starali się o rozwój?? A to po co ich wybrano? Za darmo to robili?? Wolontariat z Morawieckim mieli podpisany?? Żal mi tych ludzi co bronią układów, układzików i milionów na koncie. Zbiórkę organizują..... zbieraliśmy środki na Kamilke i jakoś rządzący się nie włączyli....
be lajzy18:37, 13 stycznia 2024
"Nt" Siarka do platformy bo miejsce po A Gut Mostowym ... i mają taki "most" i przechodzą wąchając gdzie więcej można natenczas zagrabić ,,, a wiadome każde grabie grabią do siebie niezależnie po której stronie mostu się znajdujesz , ważne żebyś był zawsze po właściwej stronie , tam gdzie więcej siana ... więcej nagrabisz
Do Prawda18:36, 13 stycznia 2024
Malutki i marny ten burmistrz Nowego Targu.
- droga do osiedla to wymóg bidowlany nic nadzwyczajnego, rondo na Szaflarskiej do poprawy nie uwzględniono hydrantu czy tak ?
- sieć ciepłownicza smok mpc zapraszamy pana burmistrza aby obejrzał jakie hałdy miału węglowego zalegają mieszkańcom osiedla Suskiego pod samymi oknami ! Tego ze stołka rady nadzorczej nie widać ? Panie burmistrzu chciałby pan tak mieszkać !!??
Burmistrz chwali się prywatną inicjatywą zmiany pięcie przez mieszkańcy a sam od wielu wielu wielu lat smoli miałem (nawet nie węglem)
-smog - nasz włodarz może tylko pozazdrościć Wójtowi Szaflar jego gospodarności i tego jak rozwija miejscowość, już dawno wyprzedza Nowy Targ ???? Kościelisko to samo,
- jarmark podhalański komercyjna impreza nie ma nic wspólnego z regionem , Białka Tatrzańska już konkuruje od kilku lat (wioska /miasto)
- Burmistrz liczy na współpracę z przedsiębiorcami no tak może kupią działki na ludzmierskiej....

Podczas imprezy należało by także podsumować :
-ze strony włodarzy brak poszanowania dla przedsiębiorców utrzymujących to miasto, podatki w górę, brak miejsc do parkowania....
Liczne konflikty i mściwość skierowana w ich kierunku.
- kawiarenka na rynku nadal straszy , niegospodarność krzyczy !(centrum miasta) a dziewczyna co wynajęła już żałuję...
- zakup biblioteki była Anna Paluch no to teraz trzeba być w dobrej komitywie by "wyssać finansowo "Weronikę Smarduch....
-w urzędzie kontrole, kary.
- podwyżki i premie podczas L4 ????
- nieracjonalne wynajmowanie lodowiska w centrum smogu co stanowi bezwzględnie narażenie mieszkańców na utratę zdrowia i życia zwłaszcza dzieci.
-park & ride gdzie wyraźny jest co kilka dni przez wykonawcę wykonywanie nieustannych poprawek....
- próba siły z mieszkańcami Osiedla Kopernika i chęć budowy niechcianego budynku, ingerencję w przyrodę i wycinkę cennych drzew.
- rok 2023 rekordowa wycinka drzew w mieście...
-Nieustanne zanieczyszczenia z restauracji na lotnisku często uczęszczanym miejscem pewnej radnej+może z zamiłowania do lasów ??!!) Rodzinne obiadki ? Powinny znaleźć miejsca na bojkot miejsca za niszczenie przyrody służącej mieszkańcom.
-Meritum afera z "obwodnicą" z definicji drogą która powinna przebiegać poza centrum miasta planowaną najpiękniejszym walorowo-przyrodniczym miejscu, idealnie wpasowującym się pod przejazd kolejki tirów do planowanej spalarni śmieci.

A teraz o widowni????
Wierne panie w piórach, sukienkach z folkowych poliestrowych zasłon , radne bezradne,przyklepywacze wszyscy ręce i kieliszki górę... taczki u Lejów nadal na was czekają jeszcze chwila.
Smutny18:25, 13 stycznia 2024
Zapomniał dodać że największy sukces jego i elyty to podniesienie podatków.Takie to mało zabawene,niech już konczy
antyBolek18:12, 13 stycznia 2024
Podwyższyli od stycznia podatki mieszkańcom a teraz się bawią i piją szampana. U Wqtychy wszystko jest na odwrót
Marian Z17:51, 13 stycznia 2024
Dajcie spokój z tym smogiem. Jest sto razy lepiej niż dawniej.
D16:53, 13 stycznia 2024
Piękny koncert. Dziękuję za zaproszenie. Cudowna atmosfera.
The End16:06, 13 stycznia 2024
Watycha tylko się bawi. A miasto nie schodzi z rankingów smogowych
Slabo13:46, 13 stycznia 2024
Najbardziej mi się podoba galeria colorpark /notabene ktory sponosorowal grzesia w wyborach/ i nowa galeria przy szaflarsliej. No i głównie dla swoich ... wybrańców.
?13:00, 13 stycznia 2024
I wszystko jasne... bibliotekę trzeba było z MCK-u wyrzucić, żeby miejsce na rauty było.
Czy budynek publiczny był w tym czasie otwarty dla zwykłego podatnika, czy impreza zamknięta całkowicie?
Podatnik12:56, 13 stycznia 2024
Tak się bawi, tak się bawi elyta! A podatki w górę, bo imprezę trzeba opłacić.
Osiol12:10, 13 stycznia 2024
No i uspokoiło mnie to jak wiadomości tv(z świata równoległego) jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.
STAŚ12:07, 13 stycznia 2024
Takie były inwestycje wykonane.
Czego nie zrobiono?
Dworzec pis11:54, 13 stycznia 2024
A paluchowa byla?
Y11:53, 13 stycznia 2024
Watycha mamy dość
Nt11:31, 13 stycznia 2024
Czyżby Pan Siarka miał zamiar przejść dop platformy
Wyborcy11:22, 13 stycznia 2024
Panie Watycha zjazd do bazy. Marazm, chaos. Sprowadzenie miasta do zaścianka. Wypromowanie NT na Smogową Stolicę Europy. Mamy dość
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas