Skryte miliony posła Siarki - podhale24.pl
Czwartek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Jabłonka
Rain
21°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 77 %
Rain
18°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 71 %
Rain
19°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 67 %
Rain
22°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
20°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
52 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
27.01.2024, 16:26 | czytano: 21919

Skryte miliony posła Siarki

FELIETON. Ponad 3,7 miliona złotych trafiło z Funduszu Sprawiedliwości, związanego z byłym wiceministrem Edwardem Siarką, do Stowarzyszenia Podhale - Nasz Dom z siedzibą w Nowym Targu, o którego działalności mało kto słyszał.

Poseł Edward Siarka. Fot. Podhale24
Poseł Edward Siarka. Fot. Podhale24
Sprawę opisał „Tygodnik Podhalański”. Pieniądze dał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, partyjny kolega Siarki z Suwerennej Polski, w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Trafiły do stowarzyszenia z Nowego Targu, którym zarządzają bliscy współpracownicy Siarki. Na co poszły? Miały iść m.in. na pomoc ofiarom przestępstw, pokrzywdzonym, ich rodzinom. Od 2018 roku stowarzyszenie prowadziło Ośrodek dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. O tej działalności niewiele wiadomo, poza pojedynczymi informacjami prasowymi. Zamieszczane były na marginalnym portalu podhaleregion.pl, którym zarządza stowarzyszenie kontrolowane przez posła Siarkę. O ile o efektach swojej działalności stowarzyszenie szeroko nie informowało, mimo iż zarządzało publicznymi milionami, o tyle o działalności posła Siarki portal rozpisywał się szeroko i z reguły dobrze. Nieco więcej wiadomo o tym, kto zarabiał na pracy dla stowarzyszenia. Jak podaje „TP”, dyrektor biura poselskiego Edwarda Siarki – Aleksandra Antolak-Rust – otrzymała prawie 200 tys. zł w ciągu czterech lat działalności stowarzyszenia za koordynację projektu. Co aktualnie robi stowarzyszenie? Nie wiadomo. Pod adresem Ośrodka dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem nikogo nie ma i nikt nikogo nie widział.

Nie wiadomo do kogo, nie wiadomo dokładnie na co, gdzie i po co szły publiczne miliony. I jakie są tego efekty. To nie były prywatne pieniądze ani ministra Ziobry, ani posła Siarki. To były publiczne środki, dlatego żeby nie było domysłów, poseł z gminy Raba Wyżna i jego współpracownicy powinni rzetelnie się z ich rozliczyć: komu, kiedy, na co, ile i po co dali. Takie rzeczy muszą być jawne. Jako obywatele musimy mieć pewność, że pieniądze nie szły na gaże dla znajomych posła, na fikcyjną działalność, rozdawane bez kontroli na prawo i lewo. Że nie chodziło o „nachapanie się”, tylko o prawdziwą pomoc ofiarom i osobom poszkodowanym przez przestępstwa. Czekamy na takie sprawozdanie i deklarujemy, że gdy tylko je otrzymamy, przedstawimy naszym czytelnikom.

Robert Miśkowiec
redaktor naczelny

Czytaj też: "Wielkie pieniądze miały iść na ofiary przestępstw. Poszły na pomysł Ziobry"
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
karalne21:22, 21 lutego 2024
oh !!! Hejterzy .Zdajecie sobie sprawę ,że za to hejtowanie może być kara
Ktoś20:09, 30 stycznia 2024
Jeszcze niedawno głosowaliśmy na pana Siarkę nie wiedząc jak nas oszukiwał
Ktoś19:52, 29 stycznia 2024
Niech się młodzi wykształceni ludzie zaczną interesować się tymi przekrętami , bo ten tego zna ,a tamten jest jego znajomym....itd
I dalej będzie tak samo czyli byle i raj dla cwaniaczkow.
Ani19:06, 29 stycznia 2024
Bezgraniczne oszustwa,Bóg,honor,oszutwa
Ed15:04, 29 stycznia 2024
Siarka chce biogazowni w Rabie bo jemu śmierdziec nie będzie!!!
A pamiętacie Bakutil ? Jak śmierdzio?!
staszek14:27, 29 stycznia 2024
Nie wiem czym się ludzie kierują podczas wyborów czy faktycznie nie używają rozumu tylko ślepo patrzą w telewizję przecież osoby żyjące na podhalu spiszu i orawie stawiały zawsze na wartościowe i osoby dla których Bóg Honor Ojczyzna to najwyższe wartości a dziś głosujemy na takie partie i takie osoby które tylko podszywają się pod te wartościale ich nie realizują wcale tylko patrzą na swoje korzyści i interesy a my dalej na nich ślepo głosujemy
Rodacy proszę Was abyście w końcu kierowali się rozumem PAMIĘTAJCIE jak ktoś jest sikorką to gołębiem nie będzie nie ma się co łudzić.
pozdrawiam serdecznie
orawianin14:19, 29 stycznia 2024
@Grażyna Mikołajska
ja mam takie pytanie kto kogo ma rozliczyć jak rządzą nami sami złodzieje. nie było rządu od 89 roku (oprócz Jana Olszewskiego) który by nie był obarczony jakimiś aferami?
Konrad13:56, 29 stycznia 2024
Co to w ogóle za drama? Korzystałem z pomocy i znam ludzi, którzy dzięki niej jeszcze żyją. Zajmijcie się ciekawszymi tematami :)
tom13:18, 29 stycznia 2024
Wychodzą teraz smaczki tych wielkich patriotów i katolików. Daliście się ludzie omamić temu Pislamowi. Całe szczęście Sienkiewicz wyłączył propagandę. Chociaż macie tak wyprane mózgi, że nawet jak wam ktoś w twarz napluje, to będziecie mówić, że deszcz pada.
miasteczkowy13:08, 29 stycznia 2024
@Szarek
Stowarzyszenie Podhale - Nasz Dom
Nowy Targ, Al. Tysiąclecia 37
a dla Twojej informacji na ul. Kościelnej biura miała pani poseł i pan senator
asz12:33, 29 stycznia 2024
ale w czym problem i takie emocje? prześwietlić wydatki i będzie wszystko jasne.. Poseł wywołany do tablicy niech nie krzyczy, że lewacy i inni atakują (bo to już nawet śmieszne nie jest) tylko rzetelnie pokaże wydatki. Niech poseł nie cytuje jakieś anonimowe opinie osób, którym rzekomo pomógł bo nikt tego nie kupuje. Pisz pan: wydatki na pensje tyle, lokale tyle, wsparcie finansowe bezpośrednie tyle, psycholodzy tyle itd.
Bez galopu11:56, 29 stycznia 2024
Nie powinno się dzielić skóry na niedźwiedziu i wydawać wyroków na podstawie tylko artykułu medialnego.Za mało faktów.Będzie sprawozdanie z wydatków i do tego będzie się można odnieść, wszystkie strony mają prawo się wypowiedzieć.
nic nowego11:16, 29 stycznia 2024
w końcu wzorce ma od dziwisza coś ta Raba Wyżna to zagłębie kryształów
JózekCoSieZno11:03, 29 stycznia 2024
@Gucio, mądrze napisałeś. Gdy potrzebna była pomoc dla Raby w ustaleniu kwestii obwodnicy oraz zabezpieczenia losu mieszkańców w związku z planowaną biogazownią - nasz przedstawiciel (gminny) na Wiejskiej w Warszawie wypiął się na wszystkich. Dziwi jednak fakt tak wielkiego poparcia jakie uzyskał w wyborach 15.10.2023r. To że uzyskał mandat, lecz aparat władzy (nad czym "sprawował pieczę") utracił, z pewnością musi teraz odzyskać.
I tak: skoro już prezentuje i uzupełnia swoje środowisko do wyborów do gminy znaczy, że bardzo chce tutaj przejąć wadzę i utrzymać wpływy, przedstawia swojego kandydata na nowego wójta (ale po cichu, byle nikt tego nie powiązał) byłą Prezes BS W Rabie, kandydatów na radnych (byłego Sołtysa Raby, radnego Grzegorza z Sieniawy, oraz wierną Dyrektor swojego biura poselskiego i vice-prezes fundacji-Aleksandrę). Dodatkowo wieść gminna niesie, iż osobiście już odwiedza domostwa mieszkańców w celu agitacji wyborczej, grozi palcem niepokornym i zdecydowanym być przeciwnym jego wizji.
Rabianie, nie dajcie się zwieść tym wyborczym obietnicom, zważcie że zespół, który za chwilę przedstawi będzie niczym innym jak teatrzykiem aktorów kukiełkowych, którzy będą sterowani z góry - przez reżysera, P. Edwarda.
tak jest10:16, 29 stycznia 2024
Gucio - zgadzam się z Twoją oceną
a wystarczyło pobyć w nierządzie i człowiek się zmienia
ocena z Orawy10:08, 29 stycznia 2024
Gucio - wójt Dziwisz jest sam za sobą a nie za eko
Dlaczego wytworzył dokument i schował go głeboko ?
zawsze jechał na nazwisku Dziwisz i brak kompetencji na wójta
Gucio22:17, 28 stycznia 2024
Trochę to przykre, bo zawsze się mu ufało, bo to swój człowiek był. Uczył na Orawie młodzież, z Raby wyszedł jako wójt, od nas głosy poszły nie na jedną kadencję. I teraz czyta się o takich przekrętach.. szok. Zwykłemu szarakowi by tak było wolno? Chyba w snach. No to teraz moze sie Rabianom pootwierają oczy i uświadomią sobie komu oddali swój głos na jesień. Bo jak wyszły problemy z biogazownią wszyscy szukali pomocy u kogo się da, pisali petycje przeciwko biogazowni, przeciwko obwodnicy, strajkowali, była siła w Narodzie, ale sami ludzie bez tych od władzy za wiele nie zrobią, wiec stowarzyszenie Eko szukało pomocy u kogo? U Posła. Jak pomógł? Najpierw byl nieosiągalny, potem na radzie gminy zaczął wszystkich rozliczać z tego komu pomógł, tak teraz ktoś się wziął za jego rozliczenia.. Wszystko się powoli układa w całość. Poseł ma kontakty wszędzie. Na Dziwisza Wójta narzekają, że taki czy siaki, ale chociaż stoi z ludźmi za ich sprawą i nie odwrócił się kiedy go potrzebowali. Więc taki Wójt będzie niewygodny dla pana z Podsarnia to go beda chcieli wyrypać, i zastąpić tym wilkiem w owczej skórze.
Orawiec22:12, 28 stycznia 2024
Szkoda że z tej kwoty nie dał coś po sąsiedzku na chorego Kubusia!
Przechrzta21:45, 28 stycznia 2024
Do "Ot tak"- panie wójcie wstydź się Pan. Byś się Tadek przynajmniej podpisał.
Wyborca21:24, 28 stycznia 2024
Czy o takim stowarzyszeniu słyszał jakiś MOPS czy GOPS na Podhalu? Przecież tam mają do czynienia z ofiarami przemocy domowej, niebieskie karty, asystenci rodziny itd.. Kto wiedział że Siarka vel chrust coś takiego uruchomił w okolicy?
Vat2321:15, 28 stycznia 2024
Ale ta polityka to gorący kartofel.widze nie jeden by tu chciał buc politykiem.hahahahaha.
Tworzenie takich funduszu to teraz lepsze niż wyłudzanie wat bo na to niema KK poprostuntakie białe kołnierzyki.
Osiol20:37, 28 stycznia 2024
To drobnica... wystarczy wpisać hasło,, 100euro dla izraela''i czyta się co w roku 2019 ci posłowie uczynili narodowi polskiemu.
kaka20:24, 28 stycznia 2024
Dla suwerena CHRUST, a dla "elity" banknoty?
Weronika od Górnka20:03, 28 stycznia 2024
@@@. Ej powiedz mi ty gdzie napisałam że masz popierać Kaczyńskiego no gdzie Pis i PO to straszne zło . Trzeba u władzy nam teraz patriotów
ot tak19:33, 28 stycznia 2024
Teraz wybory do gminy... powiatu ... województwa
należy popaierać grupę ministra Edwarda S.
wójt - pani prezes
powiat- Grupa Prawica Powiatu na czele z Krzysztofem F. i Marią Ł. z Ochotnicy
województwo - .. z Markiem W.
pozdrawiam ciepło w Krakowa :)
Grażyna Mikołajska18:54, 28 stycznia 2024
Mam satysfakcję. Z garstką , bo zaledwie 5 osób protestowaliśmy jak organizował Ziobrze spotkanie w naszej szkole muzycznej . Sprowadził niemałe ekipy OSP ze wszystkich niemal podhalańskich wiosek z rodzinami, również z małymi dziećmi w góralskich strojach. Zwożono ich autobusami, busami. potem czytałam, ze płacono za to jednostkom. Mam satysfakcję , ze po kilku interwencjach w gminie, w straży gminnej i jego biurze poselskim udało mi się, że nareszcie ściągnęli po ponad dwóch miesiącach jego olbrzymi baner , który nadal wisiał i szpecił, mimo że powinien być już ściągnięty
wg, prawa wyborczego,( wisiał dokładnie dokładnie naprzeciw Sanktuarium w Ludźmierzu.} .Ten złodziejski Rząd trzeba rozliczyć do grosza.Szczęśliwej Polski już czas.
Grażyna Mikołajska18:38, 28 stycznia 2024
Q Radek . Kolejne pisowskie łgarstwo. Tusk nie zabrał żadnych pieniędzy z OFE. Pieniądze te przejął ZUS. Jeżeli np. Twoja matka była w OFE to będzie miała lub ma większa emeryturę, a nawet jakby jej nie doczekała to Ty te pieniądze możesz dziedziczyć. Ja byłam w OFE i teraz moja emerytura wzrosła o 500 zł. Nie powielaj kłamstw, tylko sprawdź
Kunegunda18:15, 28 stycznia 2024
Wszystko wskazuje że to dopiero początek przekrętów PiS-owskich i ?uczciwości? ich działaczy. Poukrywane miliony mogą wkrótce znaleźć się w bardzo dziwnych miejscach.
Pi17:34, 28 stycznia 2024
A mowiła bodajże Beata Szydło że wystarczyło po prostu nie krasc. To żeście się śmiali
Krzysztof Biel16:39, 28 stycznia 2024
A ja Wam wrzucę temat z samego podwórka Siarki. Jego żona jest dyrektorem szkoły podstawowej w Podsarniu której grozi likwidacja z powodu wysokich kosztów utrzymania i małej liczby uczniów. Siarka od dawna walczy o zamkniecie szkoły podstawowej w Harkabuzie tylko dlatego, że żona ma prace w szkole w Podsarniu. A fakty są takie, że w Harkabuzie uczęszcza dwa razy więcej uczniów niż w Podsarniu i to z dwóch miejscowości. Do tego Harkabuz posiada oddział przedszkolny. Szkoła w Harkabuzie spełnia najwyższe standardy i jest bardzo dobrze wyposażona dzięki działaniom obecnego dyrektora. A taki /.../ z Podsarnia chce to wszystko zamknąć tylko po to, żeby żona miała prace pod domem. Władza strawiła mu totalnie sumienie /.../. Trochę jesteście sobie sami winni, że na takiego człowieka oddawaliście głosy. Zacytuje tu słowa Brauna: ?Szczęść Boże, broń się kto może?
@16:36, 28 stycznia 2024
Jak to się ma ślubowanie z oszukiwanie ,hipokryzja
a tak, cisza16:24, 28 stycznia 2024
@ Ofiara przemocy
Raczej "ofiara propagandy". Gdyby 3,7 mln. zł było rozdane wśród "ofiar" to wiedziałoby o tym całe Podhale. Chociaż jeden publicznie by podziękował.
Orawiak15:57, 28 stycznia 2024
Szkoda tych biednych pszczół i pasieki bo wątpię by do aresztu,zabrał a miód by się z przydał.
Besala15:51, 28 stycznia 2024
Do Zorientowana (inaczej): Jeżeli z 370 milionów do pokrzywdzonych przestępstwem trafiło 16, to fundusz ten działał rewelacyjnie! To są dane tylko z jednego roku. W innych latach bywało i gorzej. W Nowym Targu kierował do niedawna kablówką pan Bolechowski, również z Suwerennej Polski. On i poseł Siarka mogą dużo powiedzieć na temat rozkradania tego funduszu.
Marina15:20, 28 stycznia 2024
Sprawa jest prosta niech poseł przedstawi sprawozdanie z wydatków.
yamakay15:15, 28 stycznia 2024
czytajacy nie stawiaj na rowni Pana Owsiaka na rowni z osobnikami z pisu pewnych rzeczy nie przystoi.... wstyd mi za Ciebie
yamakay14:34, 28 stycznia 2024
Radek pieniadze z OFE poszly na ratowanie zusu zanim cos napiszesz skonfrontuj to z faktami a nie powtarzaj po prezesiku
Ofiarą przemocy14:22, 28 stycznia 2024
Wiem i mogę zaświadczyć, że pieniądze trafiały do potrzebujących ofiar przemocy różnorakiej. Psychologia dziecięca, która była realizowana w ośrodku uratowała wiele dzieci. A była słabo dostępna za darmo w całym rejonie. Zawsze dostępni prawnicy, wsparcie finansowe i inne formy pomocy. Osoby były między innym kierowane przez placówki pomocowe które same nie miały możliwości pomocy. NIKT z potrzebujących nie odszedł z kwitkiem. Myślę że nagonka nie zasadna i bardzo krzywdząca. Sam Poseł również pomocny i dostępny. JA ZE SWOJEJ STRONY BARDZO DZIĘKUJĘ.
zpodhalanskiej13:52, 28 stycznia 2024
Nastepny krystalicznie czysty
danielicek13:52, 28 stycznia 2024
Cześć pieniędzy poszło na duży dom z płazów i dużą działką z pięknym widokiem na tatry w Orawce (tj. Studzianki)
yamakay13:33, 28 stycznia 2024
pis = Przestępcy i Skazani
Obserwator11:36, 28 stycznia 2024
Do zorientowana
Chyba sama się bronisz. Chodziłem tam, pod siedzibę i drzwi były zawsze zamknięte. Jak udzielaliście pomocy, jak zwykli ludzie nie wiedzieli o takim stowarzyszeniu..
Może pieniądze poszły na Biogazownię, bo Siarka strasznie się pienił na spotkaniu w Rabie....
@@@11:23, 28 stycznia 2024
Do@Weronika od Gornka?. Mam popierać Kaczyńskiego przecież według niego nie ma Sejmu Polska sprzedana rozgrabiona i zachwile w ogóle jej na mapie nie bedzie to są teorie człowieka zagubionego w rzeczywistym świecie który nie rozumie jaki świat i jaka Polska go otacza całkowicie się pogubił bo Polska przestała być jego własnością potrafi dalej tylko jątrzyć dzielić i opowiadać nie stworzone historie które według jego rozumowania są dobre już nawet jego najbliższe otoczenie nie wierzy w to co on opowiada i co mam popierać PIS
Szarak11:12, 28 stycznia 2024
@miasteczkowy,
"Np. nilaki Besala nawet nie wie gdzie poseł Siarka ma biuro i opisuje jakieś brednie z ul. Kościelnej. Sprawdź najpierw człowieku fakty a później siadaj do klawiatury oczywiście bez piwa."
Wiesz o tym że @Besala pisał/a o siedzibie fundacji/stowarzyszenia a nie o siedzibie biura poselskiego. Także zacznij czytać ze zrozumieniem (i jak to napisałeś) "a później siadaj do klawiatury oczywiście bez piwa", bo oczka widzą to co chcą a nie to co napisane. Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli.
kaka10:42, 28 stycznia 2024
DO CZYTAJACY. Ty chcesz porównywać Siarkę do Owsiaka????
Weronika od Górnka10:34, 28 stycznia 2024
Terka jak taka mądra jesteś to nam coś doradz. Niemcy głosowali na lewicę walczyli z religią katolicka , zabronili religii chrześcijańskiej w szkołach bo chcieli mieć świeckie państwo to mteraz mają .... teraz mają w szkołach islam i im to nie przeszkadza . Tego chcesz . Popieraj dalej Tuska za zobaczysz jak się to skończy dla Polski .
Monika dziewczyna Ratownika10:28, 28 stycznia 2024
Rabian , ma rację wszyscy powinni głosować na tego pana . Dostanie muliony od Ziobry to się z nami podzieli.
Terka10:20, 28 stycznia 2024
Zaslepienie ludzi,wyprane mozgi propaganda pisowska dalej pracuja!Gdzie Kaczynski ze swita tam bialo-czerwone flagi i oklaski!Jak mozna nadal popierac ludzi typu Siarka!Wstyd!
Radek10:00, 28 stycznia 2024
Tusk z OFE tyle milionów zabrał i nic mu nie zrobili a tu czepiacie się niespełna 4 mln
Ktos09:46, 28 stycznia 2024
Wiecznie uśmiechnięty bo to trzeba mieć szczęście w życiu do KASY!
Może i lasy zaczną rozliczać i konfisowac majątki!
Gulasz Juliusz Zeżarł09:41, 28 stycznia 2024
Tzw Zachłanna Racica sprywatyzowała sobie państwo. Podejrzewam, że traktując państwo jak swoją własność nawet nie uważali, że kradną, bo przecież to było "ichnie".
Stąd taki ryk i spazmy, kiedy suweren w ostatniej chwili przed ostatecznym przemianowaniem Polski na Pisolandia, pogonił.
miasteczkowy09:01, 28 stycznia 2024
Z komentowanie bym się wstrzymał do momentu przedstawienia rozliczenia. Jak na razie to tylko tzw. hejt. Np. nilaki Besala nawet nie wie gdzie poseł Siarka ma biuro i opisuje jakieś brednie z ul. Kościelnej. Sprawdź najpierw człowieku fakty a później siadaj do klawiatury oczywiście bez piwa.
spisok08:59, 28 stycznia 2024
Wiadomo było co robią i jak robią od kilku lat. Odpowiedzialność za takie działania powinni ponieść również współsprawcy czyli głosujący na nich. A może głosowaliście bo chcieliście ich kryć!
Zorientowana08:21, 28 stycznia 2024
Chęć odgrywania się opanowała społeczeństwo i zaślepiła zdrowy rozsądek! Działalność Punktów dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działały dobrze za czasów p. A. Rust - wiele osób otrzymało wsparcie: finansowe, prawne, psychologiczne. W Punktach działały osoby mocno zaangażowane w pomoc pokrzywdzonym. Tylko to nie jest działalność do reklamowania, wymagała uważności i dyskrecji w związku z rodzajem oferowanej pomocy. To, co jest tu wypisywane przez zupełnie niezorientowanych jest dalece niesprawiedliwe.
Czytajacy08:20, 28 stycznia 2024
Normalnie nie mogę! Nawet ten portal dopadła szczujnia i niepotrzebne bicie piany. Ciekawe czy Pan redaktor również w taki sposób pisałby gdyby się okazało, że rzeczywiście ten fundusz komuś pomógł. Odchodząc trochę od posła Siarki, to jestem za tym aby wszystkie, ale to wszystkie fundacje czy stowarzyszenia pozamykać, bo to tylko przykrywki do prania pieniedzy, nie wiesz jak wyprowadzić kasę? - załóż fundacje. Myślicie że taka Kwaśniewska prowadziła fundacje za darmo, czy Owsiak WOŚP prowadzi za darmo - a ile osób przy tym jeszcze się nażre.
zpodhalanskiej08:08, 28 stycznia 2024
eee na podhalu i tak uczynia z niego swietego meczennika
Ani05:47, 28 stycznia 2024
Oszuści z Pisu pozwalali na takie wałki ,najbardziej skompromitowana partia w Polsce,rozkradli co mogli,nie powinni sie firmować Prawo I Sprawiedliwosc
ziomal01:25, 28 stycznia 2024
Niestety jesteśmy świadkami jak kryształowi ludzie rozdawali publiczne pieniądze i wydaje im się że nikt ich z tego nie rozliczy.Otóż rozliczy i to skrupulatnie i surowo , a na koniec zapadną wyroki skazujące i odsiadka!!!!Stanie się tak dopiero po zmianie Prezydenta którego wybierze Naród w sprawiedliwych wyborach.Obecny skazanych co najwyżej by ułaskawił i w imię niesłusznych zarzutów i niesprawiedliwych wyroków , odznaczyłby ich orderami ORŁA Białego. Niestety takich przypadków obfitych dotacji , znikającej kasy i udawania że nikt o niczym nic nie wie będzie coraz więcej.Warto też przyglądnąć się inwestycji w Krościenku na Kopiej Górce gdzie wpompowano kilkadziesiąt milionów a słychać że z rozliczeniem kilku milionów może być problem.Koniec z wszelkimi finansowymi patologiami które powiązane są z Państwem i politykami
mądry i skromny00:54, 28 stycznia 2024
Do- POdsarnie- to nie prawda że nic nie zrobił dla Orawy- przecież wyciął pół lasu na Babiej Górze [resztę zrobi halny] tego nie umieli zrobić ani zaborcy ani okupanci.
Ja22:36, 27 stycznia 2024
Nic mu nie zrobią , zaraz nadrukują faktur i po krzyku .
POdsarnie22:36, 27 stycznia 2024
Jeżeli to prawda to skandal. Najwięcej głosów miał na Orawie, a dla Orawy nic nie zrobił tylko kase dla swoich kolesiów niby stowarzyszenie Podhale Orawiec za Orawą
Prawi i sprawiedliwi22:28, 27 stycznia 2024
Przez rok jeszcze luz Kolega ułaskawi. Już zmiana nazwy partii się szykuje bo wstyd coraz większy.
kolega22:28, 27 stycznia 2024
Zwyczajnie kradli bo im się....nalezało
G22:07, 27 stycznia 2024
Ile kasy poszło z Lasów Państwowych na promocję ministra?
@@@21:51, 27 stycznia 2024
Doili państwo nie ze swoich pieniedzy ale obywateli pozakladali jakies Fundacyjki,Instytuty,Fundusze i cholera wie jeszcze co złodziejstwo na nie spotykaną skale przekręty,afery Pegasusy wydoili państwo do cna mieli jeszcze czelność w swoim 2 tygodniowym rzadzie rozdawac pieniądze bo im mało bylo hipokryci zaklamani do granic mozliwosci to jest nie do ogarnięcia co wyprawiali z tą Polską nie do zrozumienia ...Rozliczyc wszystko do ostatniej złotówki nie cackac sie z nimi
SKINHEADS 6921:42, 27 stycznia 2024
Nastepny tlusty kot z pis ale mam nadzieje ze kiedys ktos zapuka o 6 rano i bedzie nastepnym swietym ha ha
kółko i krzyżyk21:25, 27 stycznia 2024
Podłość ludzka nie zna granic. Niestety z takimi sprawami będziemy mieli do czynienia . Tylko druga strona jest i była czysta jak łza. Za rozliczanie niestety, albo stety nikt się nie wziął i to był ogromny błąd jak dziś widać.
Besala21:23, 27 stycznia 2024
Warto rozważyć! Przez trzy lata pracowałem w biurze, które mieściło się na ulicy Kościelnej. W tym czasie biuro oferujące pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem mieściło się w budynkach parafii św. Katarzyny, potem na ulicy Kościelnej pod nr. 14, następnie w innym lokalu też na ulicy Kościelnej. Gdy chodziłem do swojego biura (Kościelna 14) to nigdy, ale to nigdy nie widziałem pracowników biura prowadzonego prawdopodobnie z tzw. funduszu solidarności. Myślę, że pan Poseł Siarka na na swoim sumieniu nie tylko zapędzanie Polaków po chrust do lasu.
Osiol21:20, 27 stycznia 2024
Rola obywateli jest płacić coraz to nowe wyzsze podatki, kary, mandaty, a nie kontrolowac, gdzie byliście przez osiem lat i co wiecie o tych latach ? Tepiono każdego kto się nie zgadzał i osmielal sie....
Jak wam po kolejnych,,informacjach'' nadal dumni jestescie z udzielonego poparcia, nie czujecie się naiwni czy wykorzystani??
Miecio21:02, 27 stycznia 2024
Hahahaha:
Czy zgadzają się informacje o przekazanych kwotach?? Tak.
Czy stowarzyszenie promowało swoją misję??
Nie
Czy stowarzyszenie prowadzi portal??
Tak.
Czy Wiceprezes jest dyrektorką biura??
Tak.

Tyle w temacie.
Hahaha19:54, 27 stycznia 2024
Sprawę opisał "Tygodnik Podhalański"...I wszystko jasne. Najbardziej "rzetelne" czasopismo lokalne...Oj ludzie, ludzie dajecie się wkręcać jak dzieci. Wystarczy, że jakiś dziennikarz(yna) sformułuje kilka frazesów o jawności i rozliczaniu publiczych pieniędzy.
kaka19:48, 27 stycznia 2024
Dziś spowiedż przy konfesjonale, jutro Komunia i "po temacie"
Zatroskana19:36, 27 stycznia 2024
A ja dalej pamiętam jej ciężko było uzbierać horendalne kwotę na leczenie Kamilki i tylko dzięki zwykłym obywatelom udało się tą kwotę uzbierać. Państwo nie miało by pomóc choremu dziecku ale miało by dać wiadomo już komu i nie wiadomo na co.
Ani19:26, 27 stycznia 2024
Nagle skonczyło się rządzenie nie dali rady posprzatać po sobie przekrętów,przestepsw
Szambo -Lot19:20, 27 stycznia 2024
Normalne dlaczego się dziwicie ? Mam nadzieję że Pan Tusk ich rozliczy .
Wii19:09, 27 stycznia 2024
Następny ?kryształ? z prawicy?.
Dawid19:04, 27 stycznia 2024
Taki model sprawdzał się w wielu miejscach...
Krościenko n/D - Kopia Górka, ogromne obiekty, warto sprawdzić finansowanie i zarządzanie (kto z krewnych tzw. inwestora zamieszkuje na obiekcie...)
W tle, powszechnie znane, konflikty z lokalnymi przedsiębiorcami którzy mają problemy z otrzymaniem zapłaty za wykonane prace czy dostarczone towary
Ja18:58, 27 stycznia 2024
Co na to poseł Siarka. Jak się tłumaczył? Brak mi tutaj konkretów
Ewka18:43, 27 stycznia 2024
Wg Oko.Press Wiceprezeską Stowarzyszenia ?Podhale - nasz dom? jest Aleksandra Antolak-Rust, radna gminy Raba Wyżna i dyrektorka biura poselskiego posła Edwarda Siarki z Solidarnej Polski. Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, w 2019 roku dzięki Funduszowi Sprawiedliwości zarobiła 60 tys. złotych.
Ewa18:35, 27 stycznia 2024
Żyć i nie umierać broń Boże!!!!
Ewka18:16, 27 stycznia 2024
Czekamy na sprawozdanie byle szybko, bo chyba gdzieś 3,7 mln zł musieli rozliczyć?
Zorro18:12, 27 stycznia 2024
Następny męczennik więzień polityczny się szykuje na
pewno krystalicznie czysty pójdzie do aresztu taka szkoda oj bidulek.
piotrek18:10, 27 stycznia 2024
i to są ci prawi i sprawiedliwi - myśleli że będą rządzić do końca świata i ich przekręty nie ujrzą światła ...
Czytelnik18:08, 27 stycznia 2024
To czekamy na te "faktury" na 3 700 000 zł - może to "zbieranie chrustu" tak mocno podrożało...
Szarak17:56, 27 stycznia 2024
Następny "KRYSZTAŁOWY" zresztą jak pewnie z 50% jak nie więcej tego towarzystwa wzajemnej adoracji, ale zaślepieni wyznawcy mają swój tekst, także już ich wyręczę zapewne to WINA TUSKA. Wyznawcy plują na wszystkich wskazanych przez "ZBAWICIELA" chociaż w żaden sposób nikomu winy nie udowodnili przez 8 lat "rządów" a teraz jak obecna władza udowadnia wałki PiS to przestępców okrzykują kryształowymi bohaterami, naprawdę to jest jakieś zafiksowanie tych ludzi.
kaka17:54, 27 stycznia 2024
Panie pośle czekamy, bo zawsze Pan podkreślał, że trzeba być uczciwym i skromnym obywatelem i katolikiem. Myślę, że teraz pan to potwierdzi !.
Powiatowy17:41, 27 stycznia 2024
Tak się robi kampanię na przyszłość, nie trzeba już szukać pieniędzy bo to z kasy podatnika już zostało założone. W Polsce dużo takich trików zostało zrobione pod przykryciem różnych stowarzyszeń i firm
xzy17:22, 27 stycznia 2024
tłusty kot
STAŚ17:06, 27 stycznia 2024
Mało kto wie!
kwiaty dają lub kładą17:02, 27 stycznia 2024
Wiem jakim był "specjalistą" od łowiectwa, więc dla mnie żadne zaskoczenie. Prezydent nie nadąży ułaskawiać.
Lew16:38, 27 stycznia 2024
Dziękuje za czujność Panie redaktorze
Rabion16:37, 27 stycznia 2024
Brawo.Super rabianie że Siarka dostał najwięcej głosów podczas wyborów w naszej gminie.Nasz dom, biogazownia i inne akcje a wy dalej na niego głosowaliście. Wstyd
Czytelnik16:33, 27 stycznia 2024
Ja bym jeszcze posprawdzał "Siarkówki" czyli drogi do lasów
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas