Przedłużenie kontroli na granicy ze Słowacją - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Jabłonka
Snow
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
01.02.2024, 13:22 | czytano: 2311

Przedłużenie kontroli na granicy ze Słowacją

Do 2 marca br. zostają przedłużone tymczasowe kontrole graniczne na granicy polsko-słowackiej. Kontrole w dalszym ciągu prowadzone będą tylko na kierunku wjazdowym do Polski.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
Osoby czy pojazdy przekraczające granicę polsko-słowacką są typowane do kontroli na podstawie analizy ryzyka. Celem wprowadzenia kontroli granicznych jest przeciwdziałanie nielegalnej migracji ze szlaku bałkańskiego.

Podróżni muszą pamiętać o posiadaniu dokumentów podróży – dowodu osobistego lub paszportu.

Granicę można przekroczyć w wyznaczonych miejscach. Do 2 marca są to m. in. drogowe przejścia: Jurgów, Chyżne, Niedzica, Łysa Polana, Chochołów, Winiarczykówka i Jaworzynka.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Turysta20:51, 26 lutego 2024
Czyli ściemy ciąg dalszy tylko tyle że za tą parodię i ściemę płacimy my podatnicy a kto i co z ukrainy ma wjechać to i tak wjeżdża.
Piotrek10:28, 3 lutego 2024
Do"Bobok". Zapewne jesteś wopikiem i piszesz ciemnotę bo musisz. Jaka analiza ryzyka???Numery rejestracyjne? Dzisiaj po zakupie auta nie zmieniasz tablic. Mogę tez mieć samochód nie samochodu ze swojego kraju. Wygląd twarzy oceniana w ruchu nie wysiadajac ze swojego auta???? Daj spokój! Działania pozorne, udawane, ściema pid publikę. Nie na wszystkich przejsciach, nie cały czas i poza drogą zaoewne zero kontroli. Angażowanie Policji i kogo się da. Bo wopy siedzą i pi ... dzą w stołki. Kto nomi tak rządzi, kto im to planuje? Chłop się nie nadaje i nie wie co się dzieje.
ff14:17, 2 lutego 2024
@Bobok
Nie do końca. Co chwilę przejeżdżają busy turystyczne. Niby na miejscowych blachach, ale niektóre są w lizingu na obcych numerach. Kierowcy też nie zawsze swoi. Jadą i nikt nie reaguje. Po prostu straż graniczna widzi naklejkę takiego czy innego biura turystycznego i nie reaguje. Nie mówię, że coś taki bus przemyca, ale wartałoby się zainteresować i chociaż sprawdzić badanie techniczne.
Bobok01:25, 2 lutego 2024
@Edek i @Staś Macie napisane: osoby czy pojazdy (...) są typowane na podstawie analizy ryzyka.
Tłumacząc na chłopski: patrzą na auto, na rejestrację i na facjatę. Jak widzą małe auto osobowe na miejscowych blachach i szczerą góralską gębę, to nawet nie wysiadają z wozu, bo szkoda ich i waszego czasu -na 99% nie macie w bagażniku migrantów.
Co innego bus z obcą rejestracją prowadzony przez gościa o niemiejscowej aparacyji. O, takiemu należy się przyjrzeć.
Oto i cała "analiza ryzyka". Policjanci w patrolach robią to samo - typują do kontroli na wyczucie.
Edek17:39, 1 lutego 2024
Jakie kotrole, pic na wodę !!!
Staś16:36, 1 lutego 2024
Jakie kontrole tylko na Jurgowie,jadę codziennie przez Niedzice i wracam przez Łysak Polanę i nikt tam nie kontroluje strażnicy nawet nie wychodzą z auta!!!
Osiol15:59, 1 lutego 2024
@ obiektywny ciesz się że w jedną stronę to tylko, rozpoczął się pobór do wojska i że art 52 konstytucji stoi wyżej niż rozporządzenia ministra obrony bo byś już nie przekroczył w żadną stronę.
Obiektywny14:22, 1 lutego 2024
Coś tu mi nie pasuje. Gdyż decyzję o przedłużeniu kontroli podejmuje nowy rząd. A jak jesienią poprzedni rząd wszczął kontrolę na południowej granicy to było wielkie larum że pokazówka prze wyborami, że to nie ma sensu-ale jesienią były faktycznie zatrzymywane grupy nielegalnych migrantów. No cóż ale czego się spodziewać po tym rządzie to widzimy każdego dnia...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas