Jan Gluc rezygnuje z ubiegania się o fotel burmistrza Zakopanego (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
170 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
186 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 93 | 186 %
09.02.2024, 16:50 | czytano: 2273

Jan Gluc rezygnuje z ubiegania się o fotel burmistrza Zakopanego (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Moja rezygnacja została spowodowana tym, że jest kandydatura Agnieszki Nowak-Gąsienicy. Po raz pierwszy w historii naszego miasta kandyduje na to stanowisko kobieta. W naszej grupie Zjednoczonej Prawicy ustąpiłem pani Agnieszce miejsca - mówił o powodach rezygnacji Jan Gluc.

Jan Gluc / zdj. Marcin Szkodziński
Jan Gluc / zdj. Marcin Szkodziński
Przewodniczący Rady Miasta Zakopanego jeszcze w 2023 roku zapowiedział, że w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza. Podczas dzisiejszej (9 lutego) konferencji prasowej Miasta poinformował, że ustępuje miejsca Agnieszce Nowak-Gąsienicy.

- Już wiele tygodni temu publicznie deklarowałem start w najbliższych wyborach na burmistrza miasta Zakopane. Nie kierowałem się prywatnymi ambicjami, a chęcią wzięcia odpowiedzialności za miasto i jego rozwój przez najbliższe 5 lat. Chcę podkreślić, że najbliższe wybory samorządowe będą dla naszego miasta najważniejsze od wielu lat. Oddając swój głos zdecydujmy o przyszłości Zakopanego. Moim priorytetem jest, aby miasto było przez nową kadencję zarządzane przez najlepszych ludzi traktujących sprawowanie funkcji burmistrza jako służbę dla mieszkańców, a nie tylko sięgnijcie po władzę. Wielokrotnie powtarzałem, że na liście pilnych problemów do rozwiązania w naszym mieście jest również rozwój sportowy Zakopanego. Przywrócenie rangi ważnego ośrodka sportowego i narciarskiego. Przez wiele 10-leci nasze miasto nie aspirowało do organizowania prestiżowych imprez sportowych jak Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, które pod Tatrami ostatni raz odbyły się w 1962 roku. W głębokim impasie od lat pozostaje rozwój infrastruktury dla narciarstwa rekreacyjnego. Inni kandydaci, którzy pretendują do roli burmistrza Zakopanego lekceważą to i uważają, że przecież zapleczem dla narciarzy jest Białka Tatrzańska. Proponuję wystartować w wyborach na wójta gminy Bukowina Tatrzańska. Dlaczego rezygnuję z kandydowania? Od samego początku nie chodziło mi o własny interes, a jak wspomniałem o dobro naszego miasta, którym powinien kierować się każdy z nas, kto traktuje pracę w samorządzie jak służbę, a nie na zasadzie kariery politycznej - mówił Jan Gluc.

I dodał: - Ludzie, którym zależy na Zakopanym powinni zewrzeć szeregi i iść razem dla dobra naszego miasta. Pracując w Radzie Miasta poznałem panią Agnieszkę Nowak-Gąsienicę jako kompetentną osobę, której leży na sercu dobro Zakopanego. Jest osobą, która bierze pod uwagę argumenty merytoryczne każdego z mieszkańców, bez względu na jego poglądy czy sympatie. Potrafi działać ponad podziałami i wierzę że będzie jako burmistrz Zakopanego reprezentować wszystkim mieszkańców bez względu na to na kogo zagłosują. Jest osobą co najważniejsze z pełnymi kompetencjami do popełnienia tej zaszczytnej funkcji - mówił przewodniczący Rady Miasta Zakopanego zaznaczając, że program wyborczy Agnieszki Nowak-Gąsienicy jest w wielu miejscach zbieżny.

Jednocześnie przewodniczący zapowiedział w nadchodzących wyborach ubieganie się o mandat radnego. - Dalej jestem w życiu samorządowym. Kandyduję z mojego okręgu wyborczego Krzeptówki - Skibówki, aż po Bogdańskiego. Kandyduję na radnego z okręgu nr 3 - zapowiada.

ms/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
księgowa12:27, 11 lutego 2024
Niech jeszcze odda gminny chodnik i zapłaci za bezumowne korzystanie tyle lat.
Ukraińcy będą zasmuceni06:10, 11 lutego 2024
Za tą "przysługę" zostanie pewnie - "vice"
szpieg19:49, 9 lutego 2024
Jabłonka ma miejscowych ambitnych .
super wybór18:01, 9 lutego 2024
Masz rację Jasiu. Teraz zastartuj w szranki o wójta Jabłonki .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas