Bartłomiej Garbacz dla Podhale24: "Żadnych obietnic bez pokrycia " - podhale24.pl
Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi
Czarny Dunajec
Clouds
14°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
14°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 8.316 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
21.02.2024, 11:02 | czytano: 7347

Bartłomiej Garbacz dla Podhale24: "Żadnych obietnic bez pokrycia "

NOWY TARG. - Aktywnie rozwiązuję problemy i nie uciekam od trudnych spraw. Wręcz przeciwnie - mierzę się z nimi, odbieram jako wyzwanie. A takich problemów po drodze spotkamy wiele. /.../ Myślę, że we mnie jest umiejętność rozwiązywania problemów - mówi z rozmowie z Podhale24 Bartłomiej Garbacz, kandydujący w kwietniowych wyborach samorządowych z Komitetu Wyborczego Razem Nowy Targ.

zdj. Maciej Gębacz
zdj. Maciej Gębacz
Bartłomiej Garbacz, nowotarżanin, miejski radny. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po studiach zaczął pracę jako stażysta w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu. Potem znalazł pracę w korporacji ubezpieczeniowej w Krakowie, gdzie karierę zawodową zakończył na stanowisku kierowniczym. Po powrocie do NT - na nowo zaczął pracować w starostwie powiatowym. Prywatnie - żona Katarzyna i dzieci Martyna i Maksym. Uprawiał triathlon, dużo jeździ na rowerze, grał w amatorskiej drużynie hokejowej.

O kandydatach na radnych w Pańskiego komitetu powiedział Pan, że to "ludzie, którzy chcą budować przyszłość Nowego Targu". To może wystarczy być radnym, nie trzeba być burmistrzem. Klub Radnych Razem Nowy Targ ma swoją reprezentację w Radzie Miasta.

Bartłomiej Garbacz: - Bycie radnym jest super, kiedy ten radny ma wpływ na to, co się dzieje w mieście. Jedną z rzeczy, która mnie strasznie boli i uwiera w trakcie tej pięcioletniej kadencji jest to, że ideały które miałem idąc do Rady Miasta zostały zmarnowane. Myślałem, że moja wiedza, doświadczenie, zaangażowanie będzie służyło jako najtańsza siła doradcza dla burmistrza, abyśmy wspólnie rozwiązywali nasze problemy. Tego brakło. Za każdym razem gdy dawaliśmy jakiś pomysł to spotykał się z krytyką. Doszło do tego, że przestaliśmy mówić o naszych pomysłach i bardziej staliśmy się stroną, która obserwuje i zabiera stanowisko, niż je inicjuje w sprawach nowotarskich.

Jednak na ostatniej sesji to Wasz klub przygotował apel w sprawie przebudowy ul. Ludźmierskiej, który cała Rada Miasta poparła.

- Duży wpływ na to ma sytuacja wyborcza, bo taki temat - społecznie istotny - ma dużą moc oddziaływania. O ul. Ludźmierskiej można mówić wiele. To od tego tematu wszystko się zaczęło, czyli od protestów przedsiębiorców, który prosili mnie jako radnego - bym starał się powstrzymać inwestora przed realizacją planów przebudowy. Oni bali się o przyszłość społeczno-gospodarczą tego terenu. Na początku myślałem, że wystarczy sporządzić petycję. Podpisało ją 104 przedsiębiorców - niemało, bo to cały ten teren ulic Składowej i Ceramicznej. Potem okazało się, że to nie wystarczy i kolejne uwagi, które składaliśmy razem z mieszańcami w ramach pre-konsultacji społecznych - pokazały, że nasz głos tak na prawdę się nie liczy. Zaczęliśmy się zastawiać - co dalej. Zaczęliśmy o tym głośno mówić, jeździć, analizować dokumenty i pokazywać obawę, która tkwi w mieszkańcach.

Zapowiada Pan, że zaprezentujecie sposoby rozwiązania problemów i bolączek Nowego Targu. To nowe pomysły, czy te które już proponowaliście jako radni?

- Część z tym pomysłów to nie są rzeczy nowe. Chciałbym wrócić do tego, co było już mówione. Ja się tą wiedzą i pomysłami dzieliłem, one nie trafiły na podatny grunt, nie zostały zrealizowane. Chciałbym przykładowo, żebyśmy w tej kadencji wrócili do rozmawiania o przyszłości hokeja nowotarskiego, komunikacji miejskiej, czy transporcie publicznym.

Szymon Fatla jest jednym z inicjatorów nagłośnienia sprawy przebiegu tzw. południowej obwodnicy. To temat, na którym wypłynął inny kandydat na burmistrza. To sugeruje współprace miedzy komitetami na zasadzie "razem przeciwko obecnemu"?

- Za daleko pani idzie. Szymon współpracował z Maćkiem Tokarzem, gdy ten nie był jeszcze kandydatem na burmistrza. Wspólnie analizowali problem, rozmawiali z ludźmi, pokazywali jak to będzie wyglądać, czyli wykonując część roboty inwestora. Mówili o obawach mieszkańców. To problem, który dotyczy wszystkich, całego miasta. Trzeba dobrze zrobić tę inwestycję, czyli z jednej strony odciążyć Nowy Targ od ruchu tranzytowego, który przez miasto przebiega, a z drugiej strony - nie spowodować, by ta droga jako kolejny element podzieliła Nowy Targ na fragmenty. Proszę zobaczyć jak jest Nowy Targ położony: mamy Dunajec, który stanowi naturalną barierę, ale mamy również drogi - droga krajowa poprowadzona po nasypie powoduje, że ze wschodu na zachód można przejechać tylko w jednym miejscu, właśnie na ul. Ludźmierskiej. Chodzi o to, by znaleźć rozwiązanie, które spowoduje, że Nowy Targ nie zostanie pofragmentowany jeszcze bardziej, ale będzie miał wydatne wspomożenie w tym układzie transportowym. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego drugiego komitetu (Maciej Tokarza - przy. red.). To niej jest tak, że ja chcę z nimi walczyć. Każdy daje inną alternatywę jak ten Nowy Tag ma wyglądać.

Oddaliście temat obwodnicy Maciejowi Tokarzowi?

- Nie oddaliśmy tematu. Pan Maciek Tokarz i jego komitet ma swoją wizję. My mamy swoje przemyślenia, które będziemy prezentować. Może będą one zbieżne, bo problem został dość dobrze zgłębiony, a może będą nieco inne. Społeczeństwo wybierze. My nie walczymy z obwodnicą. Chcemy, by była ona tak ukształtowana, miała takie parametry techniczne i takie położenie, by nie aby nie wypaczać tego - do czego ma służyć.

Proszę mnie przekonać, że jest Pan dobrym kandydatem na burmistrza.

- Te 5 lat, gdy pracuję jako radny i wcześniejsze lata, gdy jestem urzędnikiem w starostwie powiatowym pokazały, że aktywnie rozwiązuję problemy i nie uciekam od trudnych spraw. Wręcz przeciwnie - mierzę się z nimi, odbieram jako wyzwanie. A takich problemów po drodze spotkamy wiele. Pytanie - jak do nich podejść - czy próbować je ominąć, czy je rozwiązać. Ominięcie nic nie spowoduje, bo problemy wrócą. Trzeba je rozwiązywać natychmiast i skutecznie. Myślę, że we mnie jest umiejętność rozwiązywania problemów. Czy jestem dobrym kandydatem? Mam nadzieję, że ludzie mnie dobrze oceniają i będą głosować. Głosy pokażą, czy jestem tak odbierany.

Jaka będzie ta kampania?

- Życie pokaże. Nie chcę się nastawiać na agresywne formy kampanii, bardziej chcę dawać alternatywę, pokazywać inne metody osiągnięcia celu, który sobie wyznaczyliśmy. Chcę sam kreować pomysły i chcę, by dochodziły do głosu pomysły ludzi, z którymi współpracuje, bo oni mają świetne pomysły, które nigdy się nie przebiły do publicznej wiadomości, a teraz jest na to szansa. Nasz program wyborczy nie mówi o odległych, mglistych planach. To program konkretny, oparty na przeciwdziałaniu pewnym zmianom i rozwiązywaniu problemów. Jest nastawiony na osiągnięcie efektu, który obiecamy. Żadnych obietnic bez pokrycia.

Jak będziecie prezentować swój program?

- Będziemy to robić stosownie do odbiorców. Wiadomo, że część ceni bezpośredni kontakt - do nich będziemy wychodzić, spotykać się i rozmawiać osobiście. Będziemy organizować również różne wydarzenia, na które zaprosimy mieszkańców. Na pewno będę się starać docierać do wszystkich istotnych obszarów, na których będę mógł zaprezentować siebie i kandydatów na radnych z danego terenu. Również chcemy trafić do młodych. Wśród naszych kandydatów jest jeden bardzo młody człowiek, który jak przedstawił mi swój pomysł - to myślę, że czegoś takiego jeszcze nie było w naszej lokalnej polityce. On pokazuje problemy ludzi młodych - w swoim wieku, a nawet młodszych, które z perspektywy osoby im bliskiej chce rozwiązywać. Młodzi często o tym nie mówią, może między sobą, ale dalej tego przekazu nie ma. Dzięki temu, że taki człowiek zaangażował się w naszą kampanię - to te informacje do nas dotrą, a on będzie ich głosem w Radzie Miasta. Jest z nami też Anna Janowiak i Marek Bochowicz, którzy znają od podszewki problemy osób starszych i wiedzą jak im zaradzić. Oni będą głosem tej grupy społeczne. Pozostali kandydaci to przekrój wiekowy naszego społeczeństwa i środowisk. Starałem się dobierać kandydatów na radnych według pewnego klucza - by radny reprezentował określoną społeczność, był rozpoznawalny, tak by głosy ludzi mieszkających i żyjących obok niego mogły się przebijać do osób decyzyjnych. Pomysł wydaje się wręcz idealny.

Rozmawiała Sabina Palka
Ankieta
Ankieta zakończona

Jak oceniasz rządy burmistrza Grzegorza Watychy?

 • 16%
  Bardzo dobrze
 • 15%
  Dobrze
 • 21%
  Źle
 • 37%
  Bardzo źle
 • 11%
  Nie mam zdania
Oddanych głosów: 6760
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Robert11:38, 26 lutego 2024
NT Razem z komuchami ... lepiej dobierajcie kompanię. Partyjni aparatczycy z PZPR w składzie, raczej nie pomagają.
Ja17:32, 25 lutego 2024
Znam i nie polecam
Obserwator17:31, 25 lutego 2024
Panie Bartłomieju może czas w końcu przyznać się do błędu i cofnąć decyzję na pozwolenie na budowę biogazowni. Teraz jakoś umywa Pan ręce niczym Piłat, by ktoś czasem pana przed wyborami nie powiązał z tą sprawą. Dobrze że macie w starostwie taką wice kukłe która nie ogarnia i przyjmuje wszystko na siebie.
Jan11:36, 24 lutego 2024
Czyż Pan Garbacz nie wpierał Lejów w sprawie skrzyżowania św. Anny - Grel? Naszych głosów nie ma. Głosujemy na burmistrza Watychę
Mieszkaniec Grela09:10, 24 lutego 2024
Do Waldek zakładam, że piszeż prawdę to wiesz ile się jedzie Grel Boczna do rynku, a ile by się jechało przez most jak jesteś z Partyzntów to wiesz ile się tam wybudowało nowych domów i ile się jeszcze buduje co innego jest krytyka, a co innego hejt nie mierz wszystkich swoją miarą jak nie jesteś hejterem to nie było to skierowane do Ciebie będę głosować na Bartłomieja Garbacza.
Ja11:37, 23 lutego 2024
Oj Danusiu coś kręcisz. Piszesz,że zostałaś potraktowana niezgodnie z prawem. Pokaż zatem dokument stwierdzający działalność GW niezgodnie z prawem. Pisma, zawiadomienie do prokuratury itp. Nie wolno tak sobie puszczać w eter informacji o łamaniu przez kogoś prawa. Dawaj Danusiu albo zamilcz
Danka21:56, 22 lutego 2024
Do OGR i tu sie mylisz oj mialam do czynienia z tym czlowiekiem i potraktowal mnie niezgodnie z prawem,niezgodnie z zasadami dobrego obyczaju, nie kierowal sie dobrem obywatela tego miasta tylko wlasnie msciwoscia ..z tego wynika ze nie znasz go dobrze. Dlatego zrobie wszystko aby ten czlowiek nie rzadzil juz tym miastem . Nie widze zadnych konkretnych osiagniec ...ronda ,skrzyzowania ...smiech na sali popatrz na sasiednie miejscowosci ..ile tam zrobiono ,
JP20:25, 22 lutego 2024
Jak tak można kłamać w żywe oczy?
Ogr19:17, 22 lutego 2024
Danko wysyłasz fałszywe informacje. Arogancja że strony Burmistrza aktualnego ?. Widać, że nie znasz i ani razu z gościem nie rozmawiałaś. To jest uczciwy, rzeczowy i niesamowicie spokojny i grzeczny facet. Po co pisać bzdury. Każdy kto miał okazję kiedykolwiek z Watychą rozmawiać to wie. Nie wiedzą ci, którzy tak naprawdę sprawami miasta w ogóle się nie zajmują. Bo gdyby się zajmowali musieli by choć raz w życiu z Burmistrzem rozmawiać a wtedy o arogancji z jego strony z ich ust czy tam spod palców falszywy komentarz nigdzie by się nie pojawił. Ignoranci, złośliwcy, wysyłający w "eter" nieprawdziwe wiadomości. Czyli zwykli
Danka16:33, 22 lutego 2024
Do UPSS...Mialem do czynienia z obecnym burmistrzem ...arogancja buta i pokazanie kolesiostwa...a w miescie brud i smró?d ,dziura na dziurze...dosc juz tych nieudolnych rzadow ...niech nowi sprobuja choc troche podniesc to miasto .
Rym15:54, 22 lutego 2024
Prawda Rafaelu. Niech każdy mieszkaniec rozglądnie się wokół siebie i zobaczy co zostało zrealizowane w trakcie dwóch kadencji Watychy. Tylko trzeba umieć patrzeć i trzeba umieć rzetelnie i prawdziwie do realizacji podchodzić. Tylko ślepy i wyjątkowo złośliwy człowiek powie, że nic nie zostało zrobione. To zwykłe kłamstwo. Drogi, rinda,parkingi, mieszkania, podłączenie wielu domostw do "ciepłowni " co skutkuje coraz czystszym powietrzem. Bądźmy sprawiedliwi. Dużo się podziało.
Maciej NT.15:33, 22 lutego 2024
Garbacz w swoim wywiadzie opowiadacz drobne kawałki. Nie wierzę w to co czytam.
Nowotarżanom potrzeba kreatywnego i z uśmiechem, doświadczonego, samorządowca . Jak on chce coś zrobić, to skąd będzie czerpał pieniądze. Czy dalej jak poprzednik będzie grabić ludzi z podatków, podobnie jak poprzednik co nigdy nic nie obniżył, tylko wszystko co z cennika miejskiego szło do góry.
Przypuszczam, że po wyborach będzie jak było. Obecnie liczą się tylko stołki i funkcje. Garbacz z pokazana ekipą się nie nadaje.
Zobaczymy jak w podobnym wywiadzie wypowiedzą, panowie: Tokarz i Glonek. Bo Watycha będzie opowiela stare bajki z mchu i paproci. Oczekuje, że Watycha i jego obsadą zastępców oraz większościowa Radą Miasta po wyborach odejdzie w siną dal. I niech się tak stanie
Ja na Burmistrza widzę p. M. Glonka.
Maciej z NT.
Upss11:48, 22 lutego 2024
Już ci Karinko twój kandydat zadba o to by nie było chaosu, brudu i smogu. W powiecie gdzieś rządzi twój kandydat panuje chaos, brud,smród i smog. W mieście obecny włodarz zrobił wiele dla poprawy jakości powietrza. Jeżeli coś śmierdzi w Nowym Targu to syfy przylatujące z sąsiednich miejscowości. Przejedź się po powiecie i pooddychaj powiatowym powietrzem wtedy zrozumiesz, że w Nowym Targu jest dużo,dużo lepiej. Jak kandydat dba o powiat tak samo zadba o miasto. Słabo to wygląda niestety. Obaj kontrkandydaci Watychy nie zrobili nic do tej pory. Mogli ale nie potrafią. I nie pomoże poparcie Jachymiaka Nowotarżanie są mądrymi ludźmi i mądrze wybiorą tego,który dla miasta i dla nich wiele uczynił. Oddadzą głos na Grzegorza Watychę. Mieszkańcom potrzeba mądrego, doświadczonego, kompetentnego i uczciwego włodarza.
Rafael11:17, 22 lutego 2024
p.Garbacza ..bardzo rozsadny czlowiek z doswiadczeniem ...niech juz zmiana nastapi bo nie chce sie juz patrzec ani sluchac Watychy ..Kazdy mieszkaniec powinnien sobie zadac pytanie ..co Watycha zrobil dla mnie co zyskalem a co bezpowrotnie stracilem. I ja zrobilem takie zestawienie i niestety musze powiedziec ze dla mnie nie zrobil pan nic a stracilem 8 lat kiedy to inne miasta i wioski sie rozwijaly a my mamy brud smog dziury korki ......Niech idzie nowe.
Karina10:41, 22 lutego 2024
Najwyższy czas żeby Nowy Targ przestał być miastem chaosu, brudu, smogu, więc czas na zmianę burmistrza. Najlepiej już w pierwszej turze.
Krzysztof10:09, 22 lutego 2024
Merytorycznie oraz z odpowiednią inicjatywną. Świetnie, że Nowy Targ ma takiego kandydata, powodzenia w kampanii.
SEM09:24, 22 lutego 2024
Mnie tylko zastanawia jedno, jak to jest, że gość z gremium, które inicjuje i kontroluje władzy wykonawczej czyli burmistrza dziś dopiero oświadcza, że on ma zastrzeżenie do poprzedniej władzy.Zastanawia mnie też skutecznośc działania - niby radny miejski i pracownik starostwa , a zwykłych koszy przy ulicy Szaflarskiej ( droga powiatowa) nie potrafił załatwić .
Henryk09:03, 22 lutego 2024
@Zagadko co osiągnęłaś ty, oprócz sklecenia tego nieudolnego pytania? pochwal się albo zacznij pracować dla dobra siebie i swojej rodziny
Władek08:38, 22 lutego 2024
Do Mieszkaniec Grela
Ja mieszkam na Partyzantow. Chyba lepiej zrobic kładkę jak jest mozliwosc a potem ewentualnie w przyszłości most, niz czekac znowu nie wiadomo ile na most. Mnie denerwuje ze znowu znaczynaja sie obiecanki zaraz przed wyborami. Potem znowu w ławach naszego urzedu usiądą i beda bajdurzyć na tych radach. Oglądam sobie czasem te obrady i mam obraz tego jak praca wyglada tych ludzi. Ja jestem za Nowym Targiem. Wole miec zrobiona kładkę a nie wizje jakiej nie wiadomo w jak dalekiej przyszłości mostu. A powiedz mi, za co ma mi ta karma wrocic bo nie rozumiem? Ja nie jestem żadnym hejterem. Teraz to juz nawet skrytykować nie mozna, bo od razu ?jestes hejterem? Moze donos do prokuratury zgłoś, albo do dzien dobry TVN przynajmniej. Ja jestem zawsze w opozycji, obojętnie kto rządzi. Trzeba władzy patrzeć na rece i błędy wytykać. Myslisz ze Garbacz to bedzie taki fantastyczny burmistrz, taki wspaniały, ktory sobie od ust odejmie i innym da? To polityka człowieku, tu nie ma sentymentów. No chyba ze razem z nim w ławach urzedu bedziesz siedział.
Też z Grela08:30, 22 lutego 2024
@Mieszkaniec Grela

W pełni popieram! Grel na taki asfalt jak poligon, jedna wielka dziura a dojazd do centrum przez zjazd na Św. Anny to dramat i Grzesiu W. nic z tym nie robi i nie potrafi zrobić! Za to Szokalska chwali jak to burmistz tu działa... jedno wielkie g. działa!

Most musi powstać bo na Grelu ludzi przybywa, aut przybywa a dojazdu nie ma! Kładka niczego nie załatwi a kosztuje niewiele mniej.
nowotarski emeryt23:59, 21 lutego 2024
Ciekawy wywiad.Interesujące pytania i mądre odpowiedzi.Cieszę się, że taki kandydat się pojawił.Życzę aby kandydat przekonał do siebie jak największą ilość mieszkańców.Powodzenia w kampanii.nowotarski
Katarzyna22:18, 21 lutego 2024
Nowy Targ zdecydowanie potrzebuje pozytywnych zmian, liczę na Pana Bartłomieja ;)
J222:15, 21 lutego 2024
Dość spadachroniarzy ze starostwa!
Już Watucha był sekretarzem!
Dość już Was urzędników!
Ciekawe czy ten też nie wiedział co się dzieje w PZD.
H21:43, 21 lutego 2024
Wreszcie kandydat, który widzi problemy wszystkich grup społecznych i chce je łączyć a nie dzielić
Zagadka21:42, 21 lutego 2024
Czyli co ten kandydat w życiu osiągnął?
Nowotarżanin21:42, 21 lutego 2024
Pan Bartłomiej obiecuję tylko konkrety które jest wstanie zrealizować. W przeciwieństwie do bajeczek G.W.
Z21:38, 21 lutego 2024
Bardzo konkretne deklaracje! Ma Pan mój głos
Młody wyborca21:37, 21 lutego 2024
Pan Garbacz jako jedyny widzi problemy młodych i chce nas wysłuchać. Jest najlepszym kandydatem.
obiektywny21:28, 21 lutego 2024
Bloki na Polanie Szaflarskiej, Sikorskiego i Podhalańskiej na pewno nie zagłosują na Ciebie.
Gulasz Juliusz Zeżarł21:15, 21 lutego 2024
Nikt wam tyle nie da, ile politycy wam obiecają.
A jak polityk obiecuje, że żadnych obietnic bez pokrycia to tak, jakby wilk obiecywał przejście na wegetarianizm.
Nadzieja20:50, 21 lutego 2024
W końcu do naszego miasta uśmiechnęło się szczęście proszę nie zmarnujcie go ja i moja rodzina oddamy głos na Pana Bartłomieja.
Mieszkaniec Grela20:45, 21 lutego 2024
@Waldek Mieszkam na Grelu my chcemy mostu żeby szybciej można było dojechać do rynku a nie kładkę po moście też można przejechać lub przejść więc oddamy głos na Garbacza a nie na Watychę i Szokalską, a do wszystkich hejterów mam wiadomości że karma wraca.
ŚlepyByZauważył20:41, 21 lutego 2024
Dlaczego ciągle promuje się tego człowieka, którego głównie wyróżnia chęć pomocy i doradzania ludziom przy kasie czyli głównie biznesmenom? On nie czuje się dobrze w towarzystwie zwykłych szaraków, a jego ambicje znacznie wykraczają poza NT. Posada burmistrza ma być tylko gałęzią na którą wskoczy po zmianie władzy w starostwie. Przecież każdy szuka pracy za podobne albo wyższe pieniądze. Ludzie nie łudźcie się, nie bądźcie naiwni.. Merytoryczność tego pana to zwykła pokazówka. To tylko skok na kasę, i próba utrzymania dotychczasowego standardu życia aby dalej móc się pewnie czuć w środowisku podobnych mu dorobkiewiczów.
Adrian20:27, 21 lutego 2024
To mi się podoba! Kompetentna osoba z konkretnym planem! Panie Barłomieju, ma Pan nas głos :)
@Władek20:07, 21 lutego 2024
I tak tam most zrobią bo ma wzdłuż Dunajca lecieć ulica
Sekrad19:42, 21 lutego 2024
Słaby i niekompetentny. Tak naprawdę blokuje co się da na linii miasto powiat. Jako radny i jednocześnie sekretarz wiele spraw powinien był załatwić. Nie załatwił .
Warszawa pozdrawia18:23, 21 lutego 2024
Kandydat B.Garbacz jest za dobry na miasto
Miasto NTarg ma mieć bylejakość, bez wizji byle na wczoraj
tak jest przez ostatnie 25 lat i tak musi pozostać
Jego kompetencje są nie przydatne dla miasta co pokazała miniona kadencja
Jego wiedza powinna być wykorzystana na poziomie ministerialnym - może doczekalibyśmy się dobrego prawa tak potrzebnego w Najukochańszej Rzeczypospolitej
Osiol16:59, 21 lutego 2024
A w korporacji ubezpieczeniowej to w dziale... ,, wyciagania''składek czy dziale nie wypłacania odszkodowań pracował to dla mnie ważne bo ten pierwszy dział wita uśmiecha się pobiera składkę za to ten drugi zęby ma jak rekin i taki wyglad więc by właściwie ocenić awans....
Sprawa prosta skąd kasa wszak by domknąć budżet w tym roku konieczna sprzedaż działek, co sprzedać w przyszłym jakiś pomysł,no i ilu zastępców...
benia16:59, 21 lutego 2024
@Yo
Zobaczysz jakie towarzystwo ma za sobą Tokarz, to dopiero asy. Cała plejada "gwiazd". Podobnie u Grzesia W. który jak co wybory rzuca kiełbasy wyborcze
Kolesiostwo16:56, 21 lutego 2024
To jeden z tych, co nie będzie patrzył na dobro miasta, tylko swoje. Broń nas Boże przed taka wladza
Janko16:55, 21 lutego 2024
Powodzenia w wygonieniu tej watachy nierobów z urzędu miasta!
Opop16:47, 21 lutego 2024
Rozumiem że w starostwie już się pewien czas kończy i trzeba szukać pracy. Pamiętam pana impterynenckie wywody kierowane do właścicieli działek pod wyciąg na tzw. Dziubasowki. Twierdził ten Pan że nie pozwoli aby miasto zrezygnowało z budowy stacji narciarskiej. Zaznaczam że ma Pan wiedzę że od 15 lat nic w tym kierunku nie zrobiono bo nikt nie chce inwestować w tym miejscu. Stwierdził Pan jako radny że będzie poszukiwał inwestorów. Wykazał sie Pan radny wielką sprawnością bo przez dwa lata nic się nie zmieniło. Mam nadzieję że nikt z tych okolic się nie wykami i nie będzie na tego pokroju kandydatów którzy nie szanują prywatnej własności głosował.
Anka16:26, 21 lutego 2024
Każdy byle nie Watycha. Musimy iść na wybory i zmienić nieudolnego burmistrza
czarny dan16:13, 21 lutego 2024
@avivat ja bym nie chciał, poczciwy ten p.Tokarz ale idzie pod rękę ze złymi ludźmi. Na szczęście są też tam ciekawi
avitat14:32, 21 lutego 2024
Ani obecny burmistrz Watycha, ani niestety pan Garbacz nie dostaną oni mojego ani z tego co wiem moich znajomych głosu. Panie Tokarz życzę Panu wygranej z w dogrywce z panem Garbaczem. Powodzenia!
Petent starostwa13:59, 21 lutego 2024
Kandydat na burmistrza w starostwie uciekał od problemów ,nie chciał w ogóle rozmawiać ze stronami całkowity brak kompetencji i lekceważenie ludzi i kolejna ucieczka ze starostwa
Darek13:48, 21 lutego 2024
Tak dobrze i cicho puszczało się bąki przez 9 lat a teraz lęk zajrzał w oczy i pytanie co my poczniemy bez Watychy. Urzędnicy, podnoszący ręce zz Grześkiem. Świat się Wam nie zawali jak będzie nowy Burmistrz
Besala13:47, 21 lutego 2024
Czy likwidację straży miejskiej należy postrzegać jako sukces? A jest jedyny efekt działania Wolnego Podhala, którego tromtadracja był drażniąca. Od roku 2016 PiS niszczył wolność, niszczył demokrację, niszczył niezależne sądy i media!Między innymi w Nowym Targu odbywały się regularne wiece w obronie szykanowanych sędziów i TVN-u. Nie widziałem nigdy tych "wolnościowców" z Wolnego Podhala. Chyba rozumieli wolność obywatelską jako wolność plucia na ulicy, wolność palenia w kopciuchach i wolność oglądania TVP Kurskiego? I nie ufam byłym działaczom Wolnego Podhala!
ksywa13:34, 21 lutego 2024
@Yo, ty to też jesteś "ciekawy". Jak pegasus wchodzisz komuś do łóżka. Zajmij się swoją rodziną i swoimi problemami świętoszku
Władek13:32, 21 lutego 2024
Rozwiązuję problemy? Chyba tworzę problemy! Kładka na Grelu moze powstać, ale Tobie człowieku się most jakiś wyimaginowany marzy. Obiecanki cacanki a głupiemu radość, tyle w temacie.
fffffffff12:37, 21 lutego 2024
Panie Garbacz... więcej układów chce Pan robić dlatego Pan chce zostać burmistrzem?
Yo12:33, 21 lutego 2024
Paru kandydatów na radnych z obozu kandydata na burmistrza powiedzmy,że "ciekawych". Komuszki,rozwodnicy, alimenciarze. Gratulacje
ul.Ludźmierska i okolice12:32, 21 lutego 2024
za burmistrza Watychy NTarg będzie pierwszym miastem w Polsce
z dwoma obwodnicami przez środek miasta i ani jedną zewnętrzną.
ale jak to ktoś często pisze...u Watychy wszystko jes......
Salaterka12:23, 21 lutego 2024
Mnie Pan nie przekonuje. Nie poprę ani Pana ani obecnego burmistrza.
kuba12:14, 21 lutego 2024
co zrobił (nie zrobił) Watycha przez 9 lat--WIEMY
co zrobi Garbacz przez 4 lata--NIE WIEMY
ale jedno jest pewne--najwyższy czas na zmiany !!!!
XXL12:13, 21 lutego 2024
no ale pan Bochowicz to były Sekretarz PZPR w Legionowie. Było kilka artykułów w ogólnopolskich mediach na ten temat jak kandydował na posła z KO.
leśny przybijacz gwoździ12:12, 21 lutego 2024
I konkretnie ja temat a nie Grzesiowe gruszki na wierzbie, obiecanki a w mieście syf. Widać też jaki z niego gospodarz chociażby po tym, jak w nowym parkingu od razu deski odpadały...
Niech żyje PZPR11:46, 21 lutego 2024
Poważnie ktoś jeszcze wyciąga pana (celowo z małej litery!) Bochowicza? Jak on podpisze oświadczenie lustracyjne? Jak on ma jeszcze czelność wychodzić na światło dzienne po tylu krzywdach, które wyrządził ludziom! Panie Garbacz nie tą drogą! Nikt od Was nie dostanie mojego głosu!
sas11:35, 21 lutego 2024
Bartłomieju głos mój i mojej rodziny masz. Trzeba nam ludzi kulturalnych, pracowitych i merytorycznie przygotowanych
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas