Kolej na Kasprowy Wierch zatrzymana. Czasowy brak prądu w Zakopanem (film) - podhale24.pl
Czarny Dunajec
Clouds
3°C
Clouds
4°C
Clouds
1°C
Clouds
2°C
Clouds
-0°C
Clouds
-1°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Kartka z kalendarza
24.02.2024, 10:12 | czytano: 5931

Kolej na Kasprowy Wierch zatrzymana. Czasowy brak prądu w Zakopanem (film)

W Tatrach i na Podhalu coraz silniejsze podmuchy wiatru. Na Kasprowym Wierchu wiatr osiąga prędkość 145 km/h, a w Zakopanem 77 km/h.

kamery TOPR
kamery TOPR
Silne podmuchy wiatru w Tatrach i na Podhalu pojawiły się już w nocy z piątku na sobotę (23-24 lutego). Doprowadziło to do przerw w dostawie prądu do domów. Wystąpiły on m.in. w Kościelisku.

Obecnie wiatr osiąga prędkość na Kasprowym Wierchu do 145 km/h. Stacja meteorologiczna znajdująca się na dolnej Równi Krupowej odnotowała podmuchy sięgające 77 km/h.

Polskie Koleje Linowe wstrzymały kursowanie kolei na Kasprowy Wierch. Nie działają także wyciągi krzesełkowe w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej.



Synoptycy prognozują, że wiatr ma ustać jeszcze dzisiaj (24 lutego) w godzinach wieczornych.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
30
05.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
marzec
5
Czwartek
Imieniny:Adriana, Fryderyka, Oliwii
Kliknij po więcej