Kandydaci do Rady Gminy Raba Wyżna komitetu wyborczego Haliny Szewczyk „Bliżej Mieszkańców” - podhale24.pl
Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
Szczawnica
Clear
25°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 42 %
Clear
26°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
26°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 44 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 43 %
Clear
29°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 44 %
Clouds
26°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 47 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
27.02.2024, 13:22 | czytano: 9285

Kandydaci do Rady Gminy Raba Wyżna komitetu wyborczego Haliny Szewczyk „Bliżej Mieszkańców”

Piętnastu kandydatów do Rady Gminy Raba Wyżna wystawił komitet wyborczy „Bliżej Mieszkańców”, kandydującej na wójta gminy Haliny Szewczyk.

KWW „Bliżej Mieszkańców”
KWW „Bliżej Mieszkańców”
KANDYDACI DO RADY GMINY RABA WYŻNA:

BIELANKA I GÓRNA RABA WYŻNA
Tomasz Kawula - Okręg nr 1

RABA WYŻNA
Dorota Stoch - Okręg nr 2
Przemysław Sęk - Okręg nr 3
Marcin Białoń - Okręg nr 4
Aleksandra Antolak-Rust - Okręg nr 5

SIENIAWA
Grzegorz Parzygnat - Okręg nr 6
Monika Kowalczyk - Okręg nr 7

ROKICINY PODHALAŃSKIE
Krzysztof Miętus - Okręg nr 8
Przemysław Świerk - Okręg nr 15

PODSARNIE
Katarzyna Walczak-Stanaszek - Okręg nr 9

HARKABUZ i BUKOWINA OSIEDLE
Anastazja Dobrzańska - Okręg nr 10

SKAWA
Cecylia Smoleń - Okręg nr 11
Adam Gracz - Okręg nr 12
Zbigniew Marszałek - Okręg nr 13
Zbigniew Domalik - Okręg nr 14Zachęcamy komitety wyborcze do nadsyłania list kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów.

oprac. r/ Materiały nadesłane
Ankieta
Ankieta zakończona

Jak oceniasz rządy wójta Andrzeja Dziwisza?

 • 47%
  Bardzo dobrze
 • 19%
  Dobrze
 • 10%
  Żle
 • 15%
  Bardzo źle
 • 9%
  Nie mam zdania
Oddanych głosów: 3796
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Do Obiektywny22:11, 20 marca 2024
Ja też z pewnych źródeł (ba, nawet z pierwszej ręki) wiem że Pani Halina zanim objęła urząd wojta już jest bezradna i nic w tej sprawie nie będzie w stanie robić. Przecież sama to przyznała na filmie ze spotkania w Rabie. Pewnie zaraziła się bezradnością od jakiejś startującej na radną...to może oszczędźmy jej bezcelowego siedzenia na fotelu Wójta skoro nic dla ludzi w Rabie nie zrobi.
0
Obiektywny22:11, 6 marca 2024
Patrząc na całość wyborów i przeciąganie w kierunku kto jest za biogazownia a kto nie uważam że tylko Pani Halina zachowała spokój i dystynkcje którą powinien mieć przyszły wójt. Pozostali kandydaci na tym żerują i pokazują jak wielce są przeciw biogazownia by głosy spadły na nich. Kto nie widzi tej gry politycznej to naprawdę jest ślepy. To typowe zagrania. Ludzie nie dajcie się ogłupiać! Tym bardziej że biogazownia to jest świetna inwestycja dla dobra ludzi,jedyny mankament to lokalizacja,nie blisko domów i tak też z pewnych źródeł wiem że wypowiada się Pani Halina.
0
BR10:52, 2 marca 2024
Jak popatrzycie na profile na FB kandydatów na radnych startujących z listy emerytowanej prezeski banku i przyjrzycie się, kto ich lajkuje i serduszkuje to wszystko Wam się poukłada w całość.
0
Mojżesz15:34, 1 marca 2024
Ten pierwszy z lewej to powinien założyć kaptur i okulary bo przecież tak chodzi na codzień. Przynajmniej ludzie by wiedzieli kto to, bo tak to nieznany gość.
0
BR07:27, 1 marca 2024
Gmina to nie bank, potrzebny jest człowiek, który ma swoje zdanie i nie boi się stanąć z mieszkańcami wbrew posłom, starostom i inwestorom. Jeśli chodzi o ogólne wrażenie to moim zdaniem lepiej, żeby wójtem był samodzielnie myślący i zdecydowany chłop niż sterowana przez kogoś baba.
0
Las czeka05:57, 1 marca 2024
Tylko Prawica Powiatu was wyzwoli od problemow
Zbieranie chrustu i akcje pod Sejmem dla kazdego popierającego z radnymi powiatowymi K.Faberem J.Guziak R.Jandura R.Furca M.Lojas Jurkowska I.Rataj K. Jaronczyk J.Kuczkowicz ..
0
Kacper23:39, 29 lutego 2024
Spośród kandydatów tylko Pani Halina jest w stanie wyprowadzić całą gminę na prostą. Nie chodzi już tylko o biogazownie w Rabie, ale też inne problemy, które dotykają wsie, wchodzące w Gminę Raba Wyżna. Gmina potrzebuje racjonalnego i gospodarnego włodarza, a ona ma spore doświadczenie w tematach finansowych
0
Do prawda20:53, 29 lutego 2024
Prawda tego komitetu to jest g..no prawda. Budni i Rapacze pochodzą z Raby i nigdy nie robili we wsi problemów, sami mieszkają w okolicy biogazowni więc takie opowieści to se wsadź. Jest tylko jedna osoba odpowiedzialna za ten bajzel w Rabie wszyscy wiedzą kto to jest !!!
0
Prawda14:21, 29 lutego 2024
Biogazownia powstanie przez wsze waśnie i nie domówienia. Konflikt trwa już 2 lata i nic z tym nie zostało zrobione. Eko Raba cały czas próbuje coś zrobić ale im to nie wychodzi, a najlepsze że to byli przyjaciele inwestora razem chodzili na imprezy, jeździli na wycieczki, nawet Sołtyska wypowiedziała się że wódka z Panem inwestorem już nie smakuje. Metalzet miał budować razem z inwestorem biogazownie w Rabie ale coś nie poszło po ich myśli i zaczęła się nagonka na wszystkich co myślą inaczej. Wójt z radnymi podpisał uchwałę o braku możliwości budowy biogazowni na terenie Raby i teraz powstanie w najgorszym miejscu z możliwych czyli w centrum. Na pewno inwestor nie wycofa z tej lokalizacji bo nie może, już budować w innym miejscu. Brak otwartego dialogu z inwestorem przyczynił się do narastających napięć i złej atmosfery w społeczności lokalnej.
0
miezkaniec14:06, 29 lutego 2024
Rozumiem wasze obawy, ale cieszę się, że kandydatka ma zróżnicowany zespół radnych, co może przynieść różnorodne perspektywy do dyskusji. Wierzę, że otwarta debata jest kluczowa dla rozwoju społeczności. Trzymam kciuki za udane wybory.
0
rozczarowany08:54, 29 lutego 2024
Ta od chrustowego kandydatka widocznie nie ma nic sobie do zarzucenia ani na nią nic nie mają bo startuje w wyborach. Szkoda że nie ma innych kandydatów na wójta.
0
???08:23, 29 lutego 2024
Całkowicie zgadzam się z Anglikiem teraz w Harkabuzie będzie rządzić rodzinka Super! !
0
Okoprezesa06:57, 29 lutego 2024
Nie wierzę w bezstronność tego ugrupowania...
Wystarczy tylko spojrzeć na profile konkretnych osób na portalach społecznościowych i zobaczycie, że rodzina Inwestora jawnie i wyraźnie ich popiera. Tyle w temacie.
Strzerzcie się ludzie, nie dajmy sobie wybudować biogazowni w naszej rodzinnej miejscowości!
0
Spostrzegawczy a nie widzi22:51, 28 lutego 2024
Świetna logika, pani Halina jest osobą dialogu, bo pracowała w banku. Co ma piernik do wiatraka? W banku to na pierwszym miejscu jest zysk, a nie dialog. Pani Halina nie mogła się doczekać, aż przejdzie na emeryturę, bo miała już dość pracy i nagle ochoczo wraca, żeby się użerać z ludźmi? Jakieś to podejrzane.
0
Sękaty chrust w lesie zbierany22:44, 28 lutego 2024
Spostrzegawczy żeś błysnął - ty wierzysz inwestorowi, mamona cie owładnęła jak Halinę i jej radnych (Seka i Rustowa) tłuste koty nadal się nie rozliczyły, a my czekamy!
0
Bankier22:40, 28 lutego 2024
Żelazna dama, a raczej szmaciana marionetka tyle o Halinie można powiedzieć.

W banku w końcu nastał jakiś spokój, ale ona swoim ogonem miesza dalej. Jej fałsz i o luda wychodzi na zdjęciach idealnie - miną zdradza wszystko
0
Rower22:23, 28 lutego 2024
Jak się Pani Halinka zamieni swoim pałacem obok biogazowni to zagłosuje na jej ekipę
0
Rower22:11, 28 lutego 2024
Lepszy stary jak z biogazownia nowy
0
Milcząca Halina22:02, 28 lutego 2024
Bezstronność przypisywana Halinie z Banku jest niczym innym, jak cichym przyzwoleniem. Nie wypowiadam się, bo albo nie mam zdania albo jest mi wszystko jedno, albo daję przyzwolenie. Nie podejrzewam kandydatki na wójta, żeby nie miała swojego zdania w tym temacie lub że jest jej wszystko jedno. Patrząc na radnych z jej listy (Sęk, Rustowa) i ich poglądy na drażliwy temat, Halina milczy, bo opowiada się za tą szkodliwą inwestycją. Gdyby było inaczej nie zaprosiłaby ich do współpracy. Jest marionetką w rękach posła i to raczej jej zaproponowano wzięcie udziału w tych wyborach, żeby pozbyć się niewygodnego Dziwisza. Wątpię, żeby wśród mieszkańców wsi byli jacyś zwolennicy śmierdzącej biogazowni, chyba tylko ci, co widzą w tym interes lub mają uszkodzony węch po covidzie.
0
Spostrzegawczy21:41, 28 lutego 2024
Nie wierzcie w to co mówi wojt. Nikt nie ma wpływu na zatrzymanie biogazowni . Jak będą papiery wydane prawomocnie to sie wybuduje . Wojt was okłamuje ze coś wstrzyma. .W tym przypadku potrzebny jest dialog . Ale żeby prowadzić dialog to trzeba być osoba bardzo inteligentna . A czy wojt jest widać po jego wypowiedziach . Myśle ze tylko Pani Halina jest w stanie prowadzić prawdziwy dialog z ludźmi bo znana jest z pracy w banku . Wspaniałe uczciwa kobieta a przede wszystkim bezstronna i sprawiedliwa.
0
Harkabuzianka20:41, 28 lutego 2024
Niesamowite,że ludzie z zazdrości potrafią takie bzdury wymyślać. Zal że tacie Anastazji ludzie ufali bo walczył o swoją wieś? I Anastazja też jest taka osoba,której zależy na innych,chce coś zrobić by było lepiej a ty Angliku co robisz by było lepiej? Anonimowo oczerniasz uczciwe osoby!! Znam Nastke i to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu,napewno oddam głos :-)
0
Artur19:21, 28 lutego 2024
Rozliczenia wykradzionych środkow z funduszu sprawiedliwości nadal nie ma
0
Ornitolog18:52, 28 lutego 2024
Bezstronność w takim konflikcie to jawna głupota. Tu trzeba się opowiedzieć po której jest się stronie, bo to będzie miało decydujacy wpływ na gminę jak i mieszkańców. Robienie nierzadnicy z logiki nic tu nie pomoże. Niestety wybór jest zero jedynkowy- to jest lub nie jest Raby Wyżnej. Opowieści o goracych zwolennikach biogazowni można miedzy bajki włożyć.
0
Kibic17:48, 28 lutego 2024
Super brawo pani Halino. Napewno będę głosował na pania. Tym szumem z biogazownia się nie przejmować. Mają takie metody żeby ogłupiać wyborców i się cieszą że głosy dostaną. Kto Panią zna to wie że tylko Pani
0
Wyborca13:38, 28 lutego 2024
Panie Angliku, sugeruje Pan, że rada sołecka wybrana przez większość mieszkańców Harkabuza jest powiązana układami rodzinnymi i gminnymi dlatego pani D. kandyduje z komitetu pani Szewczyk, a nie obecnego wójta.Uważa pan, że pani D. jest zielona ponieważ bierze czynny udział w zyciu społecznym wsi. Obraża pan mieszkańców Harkabuza i zaplecze pana komitetu. Skoro pisze pan, że może sie mylić to proszę swoje wątpliwości, kłamstwa i plotki nie przekazywać publicznie. Wygłaszajac takie poglądy zapewne musiał Pan rozmawiać z pania D. lub być przez nią i jej mściwość skrzywdzony?Może warto z nią o swoich problemach porozmawiać?
0
Anglik11:51, 28 lutego 2024
Do wyborca To że jest na każdym zebraniu to jeszcze nic nie znaczy oczywiście ma poparcie rodzinne sołtysa nic się w gminie nie zmieni same układziki znajomości obym się mylił
0
BEZSTRONNOŚĆ10:49, 28 lutego 2024
BEZSTRONNOŚĆ to podstawa. Super, że nie zajmują stanowiska bo wszyscy co zajmują stanowiska samorządowe i oraz sołtysi powinni byś bezstronni i iść z literą prawa. Bo być razem z mieszkańcami to według mnie traktować ich na równi. Bo mieszkańcami nie są tylko Ci co są przeciwni biogazowni. Są też tacy co są za jej powstaniem. I myślę, że jest ich wielu ale boją się konsekwencji ujawnienia swych poglądów, boją się linczu publicznego. WIĘC drodzy głównie BEZSTRONNOŚĆ. Cyt. Ks. prof. Tischnera "wszystko jest miarą cłeka" bo ten co siano suszy chce by słońce a ten co mu buraki usychają deszczu.
0
duma Orawy09:23, 28 lutego 2024
Rustowa jak ci nie wstyd po tym wszystkim kandydować ?
0
Rabianie09:20, 28 lutego 2024
Grupa sterowana przez Posła i Pana, którzy za wszelką cenę chcą wybudować biogazownię w Rabie Wyżnej.
Dlaczego żaden z widniejących na zdjęciu nie pojawił się na proteście, aby przedstawić swój punkt widzenia ws. biogazowni?
Ano właśnie dlatego!
Ładne stroje i uśmieszki od ucha do ucha nie wystarczą, by omamić ludzi.
0
Sterowany przez wszystkich08:37, 28 lutego 2024
Prawo dot. biogazowni uchwalone z poparciem PO = kolegow pani Smarduch. ekoRaba sterowana przez Smarduch albo Smarduch sterowana przez eko juz nawet nie wiem jak kto woli, Wojt sterowany przez eko, starosta sterowany przez inwestora, inwestor sterowany przez Ojca a ojciec strowany przez biznes, pani Halina sterowana przez posla, posel sterowany przez Ziobre - czego to jeszcze ci antyludzie nie wymysla zeby przykleic late ! hahhah ! ale ubaw z nimi ! wspolczuje tylko kandydatom ktorzy jeszcze w sprawie sie nie wypowiedzieli. Ja bym nawet radzil sie nie wypowiadac bo to nic nie da a tylko da pozywke.
0
Obiektywna i nie z Raby08:16, 28 lutego 2024
Myślę, że bycie bezstroniczym jest ogromną zaletą. Osoba pełniąca funkcje gminne, społeczne -taka powinna być. Ma stać po stronie prawa, postępować zgodnie z wytycznymi. W kwestii biogazowni tum bardziej. Jest wiele ludzi którzy popierają tą inwestycję więc czy stanie się po stronie zwolenników będzie się bliżej ludzi? a ci co są za to nie ludzie? Być może to wasi sąsiedzi, przyjaciele, rodzina. BEZSTRONNOŚĆ w podejmowaniu działań jest ogromną zaletą.
0
i pyk08:14, 28 lutego 2024
No i fajnie ! Jeszcze tylko program zostal do obszczekania przez antyBiogazowcow potem wybory i pyk zmiana wladzy. Moze bedzie wkoncu normalnie.
0
sprawiedliwy06:00, 28 lutego 2024
Szewczyk to nawet na radną się nie nadaje ,a nie mowiąc o kandydaturze na wójta !to śmiech i parodia!bedąc prezesem banku dość krwi napsuła pracownikom!i też do reszty ludzi nie miała podejścia!
0
Wyborca02:56, 28 lutego 2024
Kandydatka Harkabuza Dobrzanska mieszka ponad 3 lata, jest na każdym zebraniu wiejskim, w radzie sołeckiej i parafialnej,żeby wyglaszac publicznie oszczerstwa mściwosci tej kandydatki powinien Pan podać przykład i dowody, a nie chlapać językiem nienawiści i hejtu!
0
Smieszne01:21, 28 lutego 2024
Żeby nawet do stroju się doczepić...haha przezabawne...czy oni mają korony,diademy,diamenty,treny? Są elegancko ubrani jak przystało na kandydatów do reorezentowania gminy...co mieli gumofilce z sianem założyć? Komentarz godny poziomu ale dał dużo radości haha
0
Szczerze01:13, 28 lutego 2024
A gdzie jest wypowiedź Pani Haliny lub któregokolwiek kandydata,że jest za biogazownią? Łatwo jest komuś przykleić łatkę i kogoś oczernić ukrywając się za anonimem..czyżby celowe działanie przedwyborcze...?Decyzję o biogazowni zostały podjęte za rządów obecnego wójta i czas najwyższy zmienić taka wladze...a może ego podwładni bali się wyrazić głos za jego rządów?Może mają już dość i chcą to zmienić dlatego kandydują? A przyklejanie ludzi do posłów? Jeśli się z nimi znają lub dla nich pracują to znaczy że są sterowani? Czyli należy uciekać przed politykami żeby ktoś nie pomyślał że on nami steruje? Ludzie!!! Co wy wypisyjecie
0
Wyborca00:12, 28 lutego 2024
Trzymam kciuki pani Halinko. Czas pogonić to buractwo i kolesiostwo. Całe klany rodzinne pracujące w strukturach gminy. Ma pani mój głos.
0
Nasz21:33, 27 lutego 2024
Już się żygać chce tym tematem biogazowni!!!!! Innych problemów wsi nie ma? Wyborcy wybiorą dobrze 7 kwietnia:)
0
Rabianka21:21, 27 lutego 2024
Super! Już tu widzę moich kandydatów.Nareszcie dobrze będzie się działo w GMINIE RABA WYZNA! :)
0
Anglik20:39, 27 lutego 2024
Dobrzanska od dwóch lat mieszka w Harkabuzie nie ma zielonego pojęcia o sprawach wsi i kandyduje na radna bo jej tatuś był radnym przez dwie kadencje swoje znajomości w starostwie i w gminie wykorzystywał do niszczenia ludzi Mściwych ludzi nie wolno wybierać Dobrzanska nie dostanie mojego głosu
0
Wnioski19:21, 27 lutego 2024
Te osoby na zdjęciu z kandydatką to na pewno kandydują do rady gminy a nie do parlamentu? Co za szyk! To już nawet burmistrz Watycha zrobił sobie zdjęcie ze swoimi kandydatami w terenie bez zbędnych stylizacji. Na starcie pokazujecie przepaść między przyszłą władza a zwykłymi ludźmi.
0
Krolik18:28, 27 lutego 2024
Powinno być KWW Haliny Szewczyk BIOGAZOWNIA Bliżej mieszkańców. Grupa sterowana przez wiadomo jakiego posła od Ziobry którego ugrupowanie przeforsowało BARDZO liberalną ustawę o powstawaniu biogazowi. Zastanówmy się który inwestor lobbował za takim projektem...
0
Wścibski18:16, 27 lutego 2024
To ma być ten gwarant świetlanej przyszłości Gminy Raba Wyżna? Ta ekipa to gwarantuje nam, że będzie potulnie spełniać wytyczne posła Siarki, który już teraz pociąga za sznurki i agituje wyborczo, bo nie może się pogodzić z tym, że nie wszystko idzie po jego myśli. Sekretarka posła - jego oko i ucho - robi, co może, ale na razie jej nie wychodzi. Razem z byłym sołtysem od początku popierali budowę biogazowni, a teraz walą głupa.
0
Zbigniew17:16, 27 lutego 2024
Moje pytanie jest następujące skoro komitet nosi nazwę Komitet Wyborczy ,,Bliżej Mieszkańców" to dlaczego były sołtys wsi Raba Wyżna kandydujący z okręgu nr 3 w Rabie Wyżnej podpisuje się pod tym hasłem i startuje na radnego skoro podczas swojego urzędowania jako sołtys gdy pojawił się problem związany z biogazownią nie był Bliżej Mieszkańców nie protestował z nimi ani nie zabrał głosu ani nie było go z mieszkańcami gdy była telewizja prowadząc program na żywo dotyczący biogazowni tylko milczy.Czy taki kandydat jest wiarygodny?
0
Domyslsie17:10, 27 lutego 2024
Grupan popierajaca budowe biogazownii w Rabie Wyżnej I tyle w temacie!
0
Klecha16:47, 27 lutego 2024
Macie czarno na białym kto tu sterem i okrętem.

Rustowa to już nawet stołek wice ma obiecany i cieplutką posadkę , ale z czym do ludzi? Najpierw się wyspowiadać z tych milionów Funduszu Sprawiedliwosci trzeba, dopiero później do ludzi o głosy prosić.

Na kolana i do konfesjonału!
0
Xxx16:25, 27 lutego 2024
Super,że kandyduje pani Kasia Walczak-Stanaszek, będzie w Podsarniu na kogo głosować ????
0
Xxx16:24, 27 lutego 2024
Super,że kandyduje pani Kasia Walczak-Stanaszek, będzie w Podsarniu na kogo głosować ????
0
Raba16:08, 27 lutego 2024
Czas na zmianę
0
sprawiedliwy16:07, 27 lutego 2024
Przecież niektórzy z tych kandydujących ,to stare kleszcze Dziwisza którymi wojt sterował jak tylko chciał ,a oni tylko przytakiwali!
0
sprawiedliwy16:07, 27 lutego 2024
Przecież niektórzy z tych kandydujących ,to stare kleszcze Dziwisza którymi wojt sterował jak tylko chciał ,a oni tylko przytakiwali!
0
Edward14:21, 27 lutego 2024
Jak najszybciej dokonać zmiany i wybrać nowych radnych.
Stary układ to jakieś nieporozumienie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas