Był bank - będzie biblioteka - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 81 %
Rain
18°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
17°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 59 %
Rain
18°
Wiatr: 12.492 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
16°
Wiatr: 18.9 km/h Wilgotność: 52 %
Rain
14°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
01.03.2024, 14:24 | czytano: 5144

Był bank - będzie biblioteka

NOWY TARG. W kamienicy w Rynku pod numerem 4. podpisana została dziś umowa na wykonanie projektu nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej.

zdj. UM Nowy Targ
zdj. UM Nowy Targ
Umowa podpisana przez burmistrza Grzegorza Watychę z architekt Agnieszką Rusnak na "stworzenie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej umożliwiającej wykonanie - a także późniejszą właściwą eksploatację - adaptacji obiektu na nowoczesną Miejską Bibliotekę Publiczną" - podpisana została w miejscu, gdzie powstać ma przestrzeń dla czytelników.

W spotkaniu uczestniczyły m. in. skarbnik Miasta Ewa Bobek, Danuta Wojdyła, dyrektora MBP w Nowym Targu, kilkoro radnych, urzędników i pracowników biblioteki.

Jak mówił Grzegorz Watycha - "nowa siedziba Biblioteki będzie kolejnym ważnym miejscem dla życia kulturalnego, edukacyjnego i społecznego mieszkańców Nowego Targu".

Prace projektowe potrwają kilka miesięcy. Wartość umowy to ponad 150 tys. zł.


Zgodnie z zapowiedzią prace adaptacyjne w budynku mają na celu poprawę funkcjonalności, bezpieczeństwa i estetyki z jednoczesnym dostosowaniem do nowej funkcji. Budynek także zostanie poddany termomodernizacji oraz dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.


Miejska Biblioteka Publiczna ma oferować nie tylko wypożyczalnie książek, ale i mediatekę, przestrzeń do nauki i pracy. Zapowiadane są także programy edukacyjne.


opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
K08:29, 3 marca 2024
Pamiętajcie u Watychy wszystko jest w planach. Gdzie był przez ostatnie 9 lat?
Ooooj06:39, 3 marca 2024
Nie jestem przeciwko bibliotece i wypożyczaniu książek. Sam biblioteczki nie posiadam ale wypożyczyłem od kumpla. Mogę przesłać zdjęcie. Oczywiście moje z książkami w tle.
Podatnik22:40, 2 marca 2024
A to był jakiś przetarg na rysunku???
Janek21:01, 2 marca 2024
Trolle wiadomego komitetu zaczęli negować bibliotekę ? dlaczego ? Ano dlatego że to nie ich pomysł a burmistrza Watychy !
Besala20:31, 2 marca 2024
Nowoczesna biblioteka publiczna jest inwestycją w przyszłość! Jednak, podpisywanie tej umowy w świetle jupiterów jest przedwyborczą kaszanką! Kiełbasa się już panu burmistrzowi skończyła. Warto sobie przypomnieć, jak PiS szaleńczo przed ostatnimi wyborami podpisywał, przecinał wstęgi, poświęcał i otwierał. I przegrał. Czego, nie ukrywając, życzę panu Watysze. Mamy dwie ciekawsze i bardziej godne zaufania kandydatury na jego miejsce.
Goralka19:36, 2 marca 2024
Oglądałam filmik w którym burmistrz mówił że teraz jest styl łączenia biblioteki z salą dla dzieci, moje pytanie czy to jest cała innowacyjna strategia na ten budynek ?! mało tego w starym cle jest już sala zabaw dla dzieci więc to jest kolejny przykład podkładania nogi lokalnym przedsiębiorcą, którzy ze swoich podatków utrzymują te miasto....
Wstążka16:36, 2 marca 2024
Trochę kiełbasa wyborcza, że niby jakieś inwestycje w mieście są a trochę trzeba się zastanowić co z tą kulturą robić. Podobno burmistrz chce powołać kolejne muzeum. Czy nas na to stać? Nie wiem
Wacia stara15:01, 2 marca 2024
Taką decyzję to tylko mógł wymyślić, nasz cudowny burmistrz za ramki i na ścianie zawiesić.Geniusz!!!
skorek10:51, 2 marca 2024
Wydawajmy środki publiczne racjonalnie!
..........................................
W każdej szkole (17 szkół podstawowych i średnich) biblioteka. Ponadto w Podhalance biblioteka. Dla koneserów bibliotęka nauczycielska(koło kościoła), wypożyczalnia książek w kościele św. Katarzyny.
RAdni powinni dyskretnie zrobić audyt wypożyczających.
Kar tka22:31, 1 marca 2024
No z wpisu wyraźnie wynika, że ktoś podający się za "miescana" do Boblioteki nie chodzi i książek nie czyta. Tacy też są trudno. Ale zmień pseudonim ,bo wstyd miescanom przynosisz. Przy wyborach nawet wśród kandydatów zobaczyć, usłyszeć i przeczytać można o różnych mieszańcach miescanami się zwiących.
Jan Rayski22:24, 1 marca 2024
Mieszkam w rynku i to mi się podoba. Właśnie takiego rynku oczekuje i cieszę się wraz z moja rodzina ze biblioteka przyczyni się do większego zainteresowania rynkiem i jego otoczeniem. Kazdy taki drobny krok przyczynia się do rozwoju tej przestrzeni. Dziękuje Panie Watycha i chylę czoła.
Aneta Prawda22:21, 1 marca 2024
Lokalizacja w centrum miasta ułatwia dostęp dla emerytów i młodych? tych którzy przemieszczają się pieszo i komunikacja miejska? argument o braku miejsc parkingowych to brednie? miejsca są tylko trzeba zapłacić kilka złotych? ehhh ludzie to by chcieli realizacji mega inwestycji przez miasto.. ale żeby cokolwiek zasilić budżet miasta to już mega ból co? szkoda nawet kilku złotych?
Do Miescon22:16, 1 marca 2024
Do Miescon: widać ze książka to obca materia dla Pana. Z chęcią się przespaceruję do nowej biblioteki. Lokalizacja tego typu obiektów w rynku wpływa na jego ożywienie ale to są w stanie zrozumieć tylko ci, którzy czytają ;) pozdrawiam mole książkowe i tych, dla których książka nadal jest ważna :)
Lud21:38, 1 marca 2024
No słabo to widzę. Pomieszczenia to raczej pod wynajem na lekką działalność usługową, ale nie pod tonaż książek. Ale się Grzesiek afiszuje , że umowę podpisuje na dokumentacje projektowo-kosztorysową. jak kosztorys dostanie to , żeby się nie okazało, że lepiej budynek zburzyć i wybudować drugi.
A do Grzegorza Watychy - burmistrza - proszę , żeby kosztorys objął wszystko co konieczne, żeby nie okazało się, że podczas prac wyjdzie coś nowego i trzeba dołożyć - bo tak było przy różnych inwestycjach. Żeby ewentualny przetarg był oparty o prawdziwe i właściwe koszty.
Miescon21:07, 1 marca 2024
Właśnie za takie decyzje burmistrza należy wysłać do ciężkiej pracy fizycznej np. na budowie to by się nauczył wydawać pieniądze tym bardziej nasze publiczne na bezsensowne inwestycje , kto dziś chodzi do biblioteki,tylko pracownicy .
PL20:56, 1 marca 2024
Rodzinka się uaktywniła w końcu wybory.
Fanka książkowa18:16, 1 marca 2024
Pod MCK parkingów mało i płatne. W rynku płatne ale więcej. Miejsce dobre. W MCK byłoby ciasno bibliotece. Spokojnie, trzeba się cieszyć, że będzie i to jest najważniejsze. Wieczni malkontenci poczekajcie, zostanie przeprowadzony remont,otwarta biblioteka będzie dobrze.
czytelnik17:56, 1 marca 2024
@ Bela. Rzut beretem na Kościuszki są Parkingi. Dobra komunikacja miejska. Biblioteka nie tylko dla bloków. Jest jeszcze stare miasto. Bardzo dobra lokalizacja. Dawno też była biblioteka w rynku. Bardzo dobry zakup.
Seniorki17:42, 1 marca 2024
Super lokalizacja. Dla wszystkich. Brawo Watycha.
Czytelnik17:23, 1 marca 2024
Super, wreszcie powstanie biblioteka z prawdziwego zdarzenia!!! Brawo dla Pani Dyrektor za dążenie do celu. Ktoś, kto pisze, że brak jest parkingów, to chyba nie jeździ w okolice rynku. Poza tym autobusy kursują a i na spacerek też można się wybrać!!! Lokalizacja świetna!
Jo17:21, 1 marca 2024
A który z tych studentów czy seniorów przyjedzie samochodem ze potrzebujecie parkingu? Super lokalizacja czekam na efekty
Osiol16:58, 1 marca 2024
Tyle mln kosztuje,,błąd''kuchnia z urzędowym czynszem w MCK zamiast biblioteki, czynsz urzędowy baru za sto lat nie pokryje zakupu(budynku w rynku) , remontów, wind nie rozwiąże parkingow..... Lepiej gdyby biblioteka była w MCK a tu miastu wpadał by podatek i któryś mln w kasie miasta by został
No ale radni zdecydowali....
kuba16:39, 1 marca 2024
Budynek 4mln remont 4mln= 8
Na kolejowej stoi piękny zabytkowy budynek murowany (podwójna cegła)
należący do miasta.
Pasuje stylem do PKP,wieży ciśnień, parkingi nowe, droga nowa.
4 mln na remont i wyjdzie cudo.
Ale !!!! Burmistrz chce go wyburzyć pod tunel.
Bela14:38, 1 marca 2024
Fatalne miejsce bez parkingów. Powinna być w MCK ale ważniejsza dla Watychy i Stegowej była restauracyjka.
po kolędzie przed wyborami14:31, 1 marca 2024
Cuda cuda ogłaszają....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas