Trasy biegowe zamiast śnieżnego zamku i labiryntu (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Rabka Zdrój
Rain
19°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
20°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
22.03.2024, 16:08 | czytano: 1332

Trasy biegowe zamiast śnieżnego zamku i labiryntu (zdjęcia)

ZAKOPANE. Pod Wielką Krokwią powstała trasa do narciarstwa biegowego. - Nie chcieliśmy, żeby ten śnieg się zmarnował - mówił Jarosław Sitarz, który co roku buduje śnieżny labirynt i zamek w Zakopanem.

fot. Marcin Szkodziński
fot. Marcin Szkodziński
Śnieg, który został po budowie labiryntu i zamku został zamieniony na trasy biegowe. Pod Wielką Krokwią powstała pętla ok. 600-700 m do narciarstwa biegowego.

- Od lat mamy umowę z Zakopanem na utrzymanie tras biegowych. W tym roku tego śniegu nie było, więc w ramach umowy te godziny praca ratraka wyrobiliśmy teraz. Śnieg, który wyprodukowaliśmy został udostępniony, żeby go nie zmarnować - mówi Jarosław Sitarz.

Na miłośników biegówek nie trzeba było długo czekać. od razu pojawili się zarówno amatorzy, jak i uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy trenują pod skocznią. - Jest to ostatnie miejsce w Polsce, gdzie możemy trenować. Dobrze, że się udało przez właściciela zamku to rozgarnąć. Dzięki temu mamy gdzie trenować jako Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Przez ostatnie dwa tygodnie jeździliśmy na Słowację, na Szczyrbskie Pleso, gdzie jeszcze są idealne warunki. W COS już od 4 tygodni śniegu na trasie nie ma - mówi Jan Antolec z Polskiego Związku Narciarskiego i trener Kadry Młodzieżowej pod szkołą SMS Zakopane.

Początkowo zakładano, że trasa utrzyma się ok. tygodnia. Nadchodzące niskie temperatury mogą sprawić, że trasa pod biegówki wytrzyma do świąt.

e/s
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas