Danuta Sokół: "Zawsze było dla mnie najważniejsze dobro ludzi" - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Jabłonka
Clouds
14°
Wiatr: 12.852 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
14°
Wiatr: 14.868 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 13.788 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
11°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 78 %
Rain
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
17°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
31.03.2024, 18:36 | czytano: 2043

Danuta Sokół: "Zawsze było dla mnie najważniejsze dobro ludzi"

NOWY TARG. Spośród radnych obecnej kadencji trzy osoby zdecydowały się nie kandydować w zbliżających się wyborach. Wśród nich jest Danuta Sokół. Po dwóch kadencjach rezygnuje - zarówno z pracy w samorządzie, jak i z pracy zawodowej w spółdzielni mieszkaniowej.

Danuta Sokół/ zdj. Szyon Pyzowski
Danuta Sokół/ zdj. Szyon Pyzowski
Spore zmiany. Po 19 latach w spółdzielni i 9 w samorządzie rezygnuje Pani z życia zawodowego.

Danuta Sokół: - Są takie sytuacje, że trzeba odejść. Inaczej sobie zaczynam organizować życie. Coś innego mnie teraz bardziej interesuje. Chciałabym sobie pożyć, bo nie wiem ile mi zostało. Ale czy rezygnuję? Jestem człowiekiem pracy i lubię pracować. Tylko że przychodzi moment, że człowiek chcę wszystko zmienić. Nie żałuję niczego, bo to moja decyzja.

Jak Pani będzie wspominać pracę radnej?

- Ludzie teraz szybko zapominają i są niewdzięczni. Ale dużo ludzi mnie zaczepia, bo mnie nie widzi na plakatach i pyta - "dlaczego". Odpowiadam, że muszę zmienić swoje podejście do wszystkiego. Zawsze byłam uczciwa, od nikogo niczego nie chciałam. Pani też nigdy o wywiad nie prosiłam. Starałam się wspierać i pomagać burmistrzowi. Zawsze było dla mnie najważniejsze dobro ludzi. Nigdy nie patrzyłam "swojego dobra".

Czuje Pani satysfakcję?

- Tak. I jestem wdzięczna ludziom, że mnie wybrali, że mnie szanowali. Dla swojego okręgu dużo nie zrobiłam, bo 9 lat temu tam radnym był śp. Andrzej Fryźlewicz. Bardzo dobry radny. Wszystko miałam zrobione. Dlatego zawsze podnosiłam palec za inwestycjami na Niwie, czy Grelu. Głosowałam na te tereny, które jeszcze potrzebują sporo nakładów. Skoro my mamy oświetlenie, kanalizację, chodniki - to niech je mają inni mieszkańcy. Nie byłam radną terytorialną, tylko całego miasta. Wsłuchiwałam się w potrzeby wszystkich nowotarżan. Ale proszę pamiętać, że pokolenia się zmienia i zmienia się myślenie. My, starzy inaczej spoglądamy na życie, nie mamy takich wymagań. Młodzi potrzebują udogodnień i trzeba im to dać, dlatego wciąż jest dużo do zrobienia chociażby w kwestii parkingów. Kiedyś było kilka samochód na ulice, teraz jest kilka w rodzinie - trzeba się do tego dostosować. A to tylko jeden z przykładów.

Rozmawiała Sabina Palka
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ptok16:20, 8 kwietnia 2024
Radna która zasłynęła z niczego.
Red13:42, 2 kwietnia 2024
Jako dla osiedla zeeerro jak jedyne osiedle w mieście nie posiada prawdziwego placu zabaw dla dzieci w piaskownicy o zmroku i wieczorem urzędują psy i koty a w dzień bawią się dzieci
żegnamy z uśmiechem10:48, 2 kwietnia 2024
Pani Słowa powinni wyryć na płycie rynku
"Smog, był, jest i będzie"
D.S
Spostrzegawczy12:46, 1 kwietnia 2024
Jaki jest prawdziwy powód odejścia że spółdzielni? Zainteresowani doskonale wiedzą.
Max07:47, 1 kwietnia 2024
Ludzmierska niech powstanie jak najszybciej. Tak jak jest projektowana. Każde inne warianty to znów na wieki odłożenie problemu.
szuser23:12, 31 marca 2024
....Odpowiadam, że muszę zmienić swoje podejście do wszystkiego. A dlaczego? Czyżby poprzednie "podejście" nie było właściwe?
I21:35, 31 marca 2024
@Obserw
Miasto mogło odkupić teren starego basenu, ale Watycha z niewiadomych przyczyn nie skorzystał z prawa pierwokupu. Działka poszła w ręce prywatne. Pani asokół jako komisja rewizyjna powinna była ten wątek sprawdzić. Ale po co?
Obserw20:51, 31 marca 2024
Szkoda ze nic w sprawie basenu. A można było teren wykupić. A teraz jest to co jest. Ludzmierska też jest jaka jest. Skoro była Pani aż tak blisko burmistrza czemu Pani nie zabiegała zwby rozwiązać problem.na ludzmierskiej. Jak można mówić że wszystko tu jest zrobione. Ten teren pozostał z tylu. Samo wybudowanie galerii stopiaka to nie jest wyczyn. Tu jest bardzo dużo do zrobienia. To właśnie pokazuje że zdanie zależy od góry. Bardzo dobra decyzję Pani podjęła. Bo te lata uwazam za stracony czas i pieniądze.
Jastrząb18:52, 31 marca 2024
Śmiech na sali. Jako przewodnicząca komisji rewizyjnej była listkiem figowym przysłaniającym nieudolność Watychy. Po przegranych wyborach trzeba odgrzebać te zamiecione pod dywan sprawy i zrobić zawiadomienia
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas