Znamy szczegóły śmiertelnej tragedii w Rabce-Zdroju - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Zakopane
Clouds
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
01.04.2024, 22:15 | czytano: 30954

Znamy szczegóły śmiertelnej tragedii w Rabce-Zdroju

Ofiary wichury w Rabce-Zdroju, które zginęły przygniecione przez kilkunastometrowego, potężnego jesiona, to 42-letnia matka i jej 7-letni syn oraz 70-letnia kobieta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że matka i dziecko nie byli z Rabki-Zdroju, natomiast starsza kobieta to osoba stąd.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
W całym Parku Zdrojowym wichura powaliła pięć drzew, w tym rozłożystego jesiona rosnącego przy alejce koło szpitala kardiologicznego. Cała trójka nie miała szans - wielkie potężne drzewo runęło na alejkę, wprost na nich. Choć na miejsce wezwano śmigłowce ratunkowe i karetki, na pomoc było za późno.

Drzewo u góry było zdrowe, ale z bliska widać, że miało spróchniałe korzenie. To spowodowało, że potężne podmuchy wiatru, które dziś siały grozę na całym Podhalu, dały mu radę i pchnęły drzewo na ziemię.

Na miejscu był prokurator i policja. Trwa dochodzenie mające wyjaśnić wszystkie okoliczności tragedii.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Krystyna08:44, 16 kwietnia 2024
Ogromna tragedia. Wieczne odpoczywanie dla Zmarłych i wyrazy współczucia dla Rodziny. Proces laicyzacji postępuje i to też jest dramatem.
Debora20:06, 5 kwietnia 2024
@Abra Musisz być osobą o obcym pochodzeniu, o pochodzeniu spoza cywililizacji łacińskiej. Jako, że nie masz oglądu względem polskiej tradycji, obyczajowości i świętej wiary rzymsko-katolickiej - zamilcz w obliczu tej tragedii, bo nawet jeżeli Ci się zadaje, że dużo mówisz, to tak po prawdzie nie masz nic do powiedzenia!
rab18:26, 5 kwietnia 2024
Drzewa w parku są sprawdzane 2x do roku,gorzej z drzewami na cmentarzu,których ponoć nie można ruszyć,bo to drzewostan zabytkowy.Idąc na cmentarz trzeba patrzeć do góry,kiedy jakiś konar się odłamie i przygniecie.W razie nieszczęścia,kto poniesie winę-konserwator,parafia, czy prywatny zarządca cmentarza? NIKT-winnych nie będzie!Może tym się zajmie telewizja,zanim będzie za póżno.
rab18:16, 5 kwietnia 2024
Alerty centrala wysyłała,ale co z tego ,jak się otworzyło,to żadnych wiadomości.Dopiero pod wieczór była druga wiadomość o zagrożeniu.Tragedia i nie ma winnych a ludzie nie żyją.
Abra14:46, 3 kwietnia 2024
Do oburzona.
Na wszystko jest miejsce i czas. Ksiądz mógł zaczekać a nie strzelać focha i zrobić to przed zabraniem ciał.
Do Mieszkaniec10:32, 3 kwietnia 2024
Nie wychodzi sie np. w góry a nie do parku gdzie jak ide dróżkami bądź też tylko przechodze przez park i jest wiatr to mam miec pewnośc że mi na głowe listek nie spadnie a co dobiero takie ogromne drzewo.To mogło spotkać każdego z nas. Tam nie powinno byc tak starych drzew i KONIEC!!!!
Oburzona02:25, 3 kwietnia 2024
Skandal, nie dopuścili księdza do umierających z ostatnim namaszczeniem. Policjanta który bezdusznie potraktował i wpisał obraźliwy komentarz o czarach księdza powinien zostać ukarany.
Radek23:18, 2 kwietnia 2024
W radiu mówili że ta dziewczyna miała 33 lata
Mieszkaniec22:02, 2 kwietnia 2024
Mnie uczono od dziecka ze nie wyłazi się z domu jak mocno wieje a napewno nie łazi się pod drzewami !! KONIEC
Tomek17:58, 2 kwietnia 2024
Takie stare ogromne drzewa to się wycina dla bezpieczeństwa ludzi gdzie spacerują a jest ich sporo w parku w Rabce.A nie ulega presji np ekologów że nie wolno bo stare zabytkowe czy nie wiadomo co.Takie ogromne spróchniałe drzewa to powinny rosnąć w Parkach Narodowych a nie w Rabce!!!!!.Te drzewa w Rabce są bardzo wysokie,odpowiednie służby powinny się zająć ich stanem bo stanowią zagrożenie dla życia ludzi albo powinny zamknąć park w czasie takiej wichury. Przecież tam są alejki ktoś tylko mógł przechodzić przez park a tu spada drzewo. Przecież to jest nie normalne żeby takie drzewa trzymać w tak ruchliwym miejscu ze spróchniałymi korzeniami.Jak takie drzewo osiąga około 80-100 lat to już nie jest piękne a niebezpieczne!!!! Życia już nie wrocimy.Zycie ludzkie jest najważniejse.Straszna nie potrzebna tragedia.
Czas16:45, 2 kwietnia 2024
@mądry
Ksiądz może namaszczać żywego nie martwego.
Lasy Panstwowe Gorce oddział ?15:43, 2 kwietnia 2024
Dlaczego miasto nie zatrudni pracownika od spław lesnictwa aby wytyczył odpowiednie drzewostany do wycinki ???
:(11:03, 2 kwietnia 2024
Wyszedłem z domu na spacer w okolicach godz. 14 ale wystarczyło wychylić głowę na zewnątrz by porzucić ten pomysł. Nie tylko łamiące się drzewa stanowią wówczas zagrożenie. Wszelkie przedmioty, które może unieść silny podmuch wiatru potencjalnie mogą wyrządzić krzywdę. Dbajcie o siebie i bliskich, żadna władza, alerty i ostrzeżenia nie zrobią tego lepiej.
Abra10:13, 2 kwietnia 2024
Słusznie prokutar nie wpuścił księdza. Teren niebezpieczny. Później by drzewo spadło na księdza to społeczeństwo by miało pretensje po co go tam wpuścił.
W09:39, 2 kwietnia 2024
Cogito popieram,tlumaczenie alertami jest co najmniej dziwne,pogoda była taka że strach było w ogóle z domu wyjść.. chyba że tam wichura zaskoczyła ludzi,bo było bezwietrznie.. szkoda tych żyć????
Ciotka 70+09:19, 2 kwietnia 2024
Straszna tragedia :( ja nie Patrzę na alerty tylko na to co się na polu dzieje
kris01:12, 2 kwietnia 2024
Straszna tragedia ;( mi alert przyszedł ok 10:27 może zależy od sieci , kiedyś alertów nie było ,ale każdy widzi co za oknem się dzieje , ale dziwią mnie miny Pań z policji uśmiech na twarzach ... Wyrazy współczucia dla RODZINY...
Cogito00:59, 2 kwietnia 2024
Alerty-sralerty... każdy,kto ma choć odrobinę rozumu wie, że jak wieje tak mocno to się nie chodzi w miejsca, gdzie pełno drzew... serio, gdyby nie sms to byście wychodzili radośnie na spacery? W śnieżycę, burzę, wichurę? Myślcie! Myślenie nie boli.
Antygona22:58, 1 kwietnia 2024
Niestety, alerty przyszły za późno. Ja dostałam o godz. 17. Było po wszystkim.
mądry22:31, 1 kwietnia 2024
doszło też do skandalu gdy na miejsce został wezwany Ksiądz z ostatnim namaszczeniem został wyrzucony przez pracującego na miejscu prokuratora podaje takie informacje ( Rabka Moje Miasto)
to trzeba było by też napisać
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas