Pytanie do kandydatów na burmistrza: "Przewidujecie możliwość współpracy?" - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Zakopane
Clouds
26°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
26°
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
28°
Wiatr: 10.116 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
22°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
29°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
27°
Wiatr: 12.24 km/h Wilgotność: 67 %
Jakość powietrza
82 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 41 | 82 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
04.04.2024, 20:53 | czytano: 3132

Pytanie do kandydatów na burmistrza: "Przewidujecie możliwość współpracy?"

NOWY TARG. "Startujecie nie tylko w wyborach na burmistrza, ale i do Rady Miasta. Jeden zostanie burmistrzem, a ze statystyki wynika, że dwóch z was będzie w Radzie. Przewidujecie taką możliwość, że zasiadacie razem do stołu w celu wypracowania rozwiązań dla dobra mieszkańców, a nie tylko takich które są wynikiem własnych ambicji. Pytam o możliwość współpracy i dopuszczenia drugiej strony do rozmowy".

zdj. Maciej Gębacz
zdj. Maciej Gębacz
Takie pytanie sformułował podczas wczorajszej debaty z udziałem kandydatów na burmistrza - Łukasz Dłubacz, sam kandydujący w tych wyborach do Rady Powiatu Nowotarskiego.

- Lubię rozmawiać z ludźmi. Nikt nie jest nieomylny. Z każdym należy dyskutować - odpowiedział Maciej Tokarz. - Wszyscy chcemy dobra Miasta, może każdy to trochę inaczej widzi. Ale każdy z nas jest reprezentantem grupy ludzi i chociażby z szacunku dla tych wyborców, należy wysłuchać głosu ich reprezentanta - przypomniał i zadeklarował powrót do czytania pełnych interpelacji podczas sesji Rady Miasta, "by burmistrz mógł jawnie odpowiedzieć na pytania radnych i żeby była dyskusja".

- Współpraca buduje. Nie może być takiej sytuacji, że część osób postrzegany jako wrogów, którzy chcą tylko torpedować nasze działania. Trzeba patrzeć z 360-ciu stopni na problem. Czasem nasz krytyk może okazać się głosem rozsądku. Trzeba słuchać każdego, kto w tej Radzie zasiada, bo "poszedł tam" po to, żeby to miasto rozwijać - mówił Bartłomiej Garbacz.

- Zobaczymy jaki będzie werdykt wyborców i kto zasiądzie w Radzie Miasta. Porozumienie musi być, ale burmistrz żeby sprawnie działać musi mieć wsparcie. Musi być dyskusja - przyznał Grzegorz Watycha i dodał, że owa dyskusja powinna przebiegać podczas pracy w poszczególnych komisjach, by już na sesji sprawnie procedować uchwały. Jak mówił - "nie może być tak, że na komisjach nie ma pytań, ani dyskusji, deklaruje się współpracę, a potem na sesji, przy kamerach, a więc pod publiczkę pojawiają się nagle pytania i wątpliwości".

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Adam_6621:52, 5 kwietnia 2024
Przykre, bo tak w rzeczywistości każdy z tych panów po pierwsze będzie konsumował zwycięstwo albo przegraną. Współpracy nie będzie, bo nigdy jej nie było. Jak pozostanie obecny - pozostaniemy w dotychczasowym maraźmie. A jak ktoś inny, będzie czyścił urząd - i to jest normalne. Szkoda, że po wyborach przestaną się liczyć mieszkańcy i nie tylko dla burmistrza ale i dla radnych. Bo tak po prawdzie to co radni potrafili zrobić dla mieszkańców? Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na to proste pytanie?
0
Ktoś18:46, 5 kwietnia 2024
Tak,tak Tokarz, który jest spalony w Zakopanem, to pcha się do Miasta."Pan mecenas" a na 1 debacie miał problemy ze zrozumieniem zasad i pytań.
0
minus14:49, 5 kwietnia 2024
do Mieszkaniec - jestem za! I wielu moich znajomych również. Oj będzie co sprawdzać i wyciągać z ukrytych szuflad. Inwestycje chyba najdroższe w Małopolsce przy najniższej jakośći realizacji. Największa też ilość usterek, publicznych fuszerek (Dworzec Kolejowy, MCK, Muzeum Drukarstwa, P&R) i ciągnących się latami poprawek. Fatalny stan oświaty za sprawą kompletnego braku kompetencji wiceburmistrz Steg-Iskrzyńskiej. Sprzedaży majątku miejskiego (udziały MPEC, tereny pod SAG) i katastrofy w gospodarce wodno-ściekowej (MZWIK). O innych nie wspomnę, bo te wystarczą by wystawić najgorszą ocenę obecnej ekipie rządzącej miastem. Najlepiej 7 kwietnia pozbawić już ich możliwości psucia Nowego Targu!
0
Obywatel góral12:01, 5 kwietnia 2024
Zdecydowanie Pan Tokarz na Burmistrza.
0
czytelniczka11:21, 5 kwietnia 2024
do abecede: Tokarz to inteligentny człowiek, nie da sobą manipulować, ma własne zdanie i nie ulega presji innych. W swoim składzie ma trochę ludzi, którzy nie cieszą się sympatią wielu mieszkańców, takich przejął, ale da sobie z tym radę. To kandydat najlepszy dla Nowego Targu. Ja mam dość kłamstw obecnie rządzących.
0
Pniok10:34, 5 kwietnia 2024
Watycha to typ urzędnika w zarękawkach. Choć stwierdzane przez sądy bezczynności urzędnicze dyskwalifikują go jako urzędnika.
0
Kaczy łupież10:07, 5 kwietnia 2024
Obojętnie kto byle nie ktos z pis.Teraz wychodzi jacy oni byli prawi i sprawiedliwi.
0
Hugo09:44, 5 kwietnia 2024
Watycha na pewno nie przewiduje współpracy w radzie bo ceni sobie tylko uległych sługusów i przytakiwaczy. Każdy kto ma swoje zdanie dostaje w klapsa. Tu trzeba uśmiechać się jak pewna radna na debacie a nie dyskutować
0
avitat09:01, 5 kwietnia 2024
Jako najbardziej pozytywnego kandydata odebrano Pana Tokarza. Takie jest nie tylko moje zdanie.
0
mieszkaniec NT08:13, 5 kwietnia 2024
Sądząc po odpowiedzi pana Watychy dochodzę do wniosku, że on nijak nie zrozumiał czym jest samorząd i jaka jest rola burmistrza. To typowy biurokrata z ograniczonym horyzontem do krawędzi biurka. Najważniejszy jest porządek w papierach i przewidywalność Rady, hahahaha najlepiej z większością arytmetyczną, bo wówczas można przepchać kolanem każdy idiotyzm wymyślony w zaciszu własnego gabinetu. Najlepiej też bez publicznej dyskusji, bo to przecież obnażyłoby jego kompleksy, nieudolność i obłudę. Po dziesięciu latach jednak to wstyd, to słabe, siara. I to mieszkańcy powinni zmienić, by mogli wpółuczestniczyć w rozwoju Nowego Targu.
0
Mieszkaniec07:49, 5 kwietnia 2024
Mam pytanie do Tokarza i Garbacza czy po wygraniu wyborów zrobią audyt i pociągną do odpowiedzialności obecną władzę.
0
Grosz06:39, 5 kwietnia 2024
Panom Watysze i Garbaczowi dziekujemy. Miasto i mieszkancy zasluguja na nowa szanse. Taka mozliwa jest za sprawa Pana Tokarza!!!
0
Anty prawo i socjalizm06:02, 5 kwietnia 2024
Nowy Targ wolny od towarzyszy z partii pis.Wiec watycha odpada.
0
abecede23:39, 4 kwietnia 2024
Obecna władza to już ma cały wianuszek gwiazd z wstążka na czele.

Kolejne gwiazdy, byli urzędnicy i cała reszta związana kiedyś z Markiem Fryźlewiczem już jedzie na plecach Tokarza.
0
Osiol22:37, 4 kwietnia 2024
Aż się rozmarzyłem taka kontrola premi projektów zbędnych,drogich wizualizacji nie istniejących obiektów, imprez na koszt podatnika kontrola dokumentów za osiem lat, urlopów, śmiesznych nagród, żądanie precyzyjnych odpowiedzi na pytania brrr jeszcze źle skresle na karcie....
Wspaniała kontrola połączona już z kampania do następnych wyborow.......
0
góral NT22:25, 4 kwietnia 2024
Pan Watycha już się "wykazał". Temu Panu już mówimy zdecydowane NIE. Kolesiostwo i swoi na stołkach
0
Niunia21:30, 4 kwietnia 2024
Grzegorz pokazał współpracę. ... czyli jej brak.
0
Czytelnik21:23, 4 kwietnia 2024
I o to jest Watycha. Widac po odpowiedziach na zapytania i interpelacje. Dużo i nic.
0
Kieroca21:10, 4 kwietnia 2024
Najlepszym pomysłem jest mycie ulicy ludzmierskiej w czwartek do południa kiedy jest jarmark i jest największy ruch GRATULACJE!!
0
Wyborca21:04, 4 kwietnia 2024
Na komisjach dyskusja a na sesjach odbieranie głosu radnym. Za to pan burmistrz może odczytywać swoje dwugodzinne sprawozdania. U Watychy jest na odwrót. Czas na zmiany
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas