Koalicja Tokarz-Garbacz chce rządzić w mieście. "To rada będzie decydować o kierunkach działania burmistrza. Czekają nas zmiany" - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
23.04.2024, 22:39 | czytano: 6808

Koalicja Tokarz-Garbacz chce rządzić w mieście. "To rada będzie decydować o kierunkach działania burmistrza. Czekają nas zmiany"

Radny-elekt i były kandydat na burmistrza Nowego Targu Maciej Tokarz wygłosił w internecie "małe exposé". Podkreślił w nim, że to rada miasta jest powołana do kreowania polityki miejskiej. - Do tej pory wyglądało to zgoła inaczej, bo prawie wszystkie decyzje należały do pana burmistrza i były przez radę miasta biernie akceptowane, jednak ustrojowy porządek jest inny i czekają nas zmiany w funkcjonowaniu magistratu i rady - dodał.

Maciej Tokarz. Kadr z nagrania
Maciej Tokarz. Kadr z nagrania
Przypomnijmy, iż przed drugą turą 11 radnych z komitetów Macieja Tokarza i Bartłomieja Garbacza, który nie wszedł do drugiej tury wyborów na burmistrza, podpisało porozumienie o współpracy. Sześć osób reprezentuje komitet Nowy Targ dla Mieszkańców, pięć - komitet Razem Nowy Targ. Owa "11"-tka stanowić będzie większość w Radzie Miasta Nowego Targu w nowej kadencji. I z tej władzy, jak zapowiedział Maciej Tokarz, zamierzają korzystać.

W swoim internetowym wystąpieniu złożył on deklarację, że wszystkie zobowiązania, o których mówił w trakcie kampanii, będzie się starał realizować, jako radny.

Pogratulował Grzegorzowi Watysze zwycięstwa w wyborach i wyraził nadzieję, że uda się ustalić warunki współpracy tak, aby wspólnie działać na rzecz miasta i mieszkańców. - Nie będziemy totalną opozycją - zapewnił. - Będziemy dążyć do porozumienia z panem burmistrzem, jednak trzeba mieć na względzie przepisy ustawy regulującej samorząd gminny, że o kierunkach działania burmistrza stanowi rada miasta - stwierdził.

Przypomniał, że to rada miasta jest powołana do kreowania polityki miejskiej. - Do tej pory wyglądało to zgoła inaczej, bo prawie wszystkie decyzje należały do pana burmistrza i były przez radę miasta biernie akceptowane, jednak ustrojowy porządek jest inny i czekają nas zmiany w funkcjonowaniu magistratu i rady - dodał.

Poinformował, że koalicja planuje m.in. skrócić czas przeznaczony na sprawozdania burmistrza, a więcej czasu zostanie poświęcone na głos mieszkańców. Kolejną zmianą będzie to, że radni zostaną przesadzeni do pierwszych dwóch rzędów na sali sali obrad, a wypowiadać się będą z mównicy. - Tych zmian będzie więcej - zaznaczył i zapowiedział większą transparentność.r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
nie dać się12:49, 26 kwietnia 2024
Watycha już próbuje przekupić radnych. hahaha
0
Paweł10:21, 26 kwietnia 2024
Panie Tokarz weź sobie Garbacza i pozbieraj jeszcze banerki :-) bo już czas się pogodzić z porażką. Nie gadaj tyle tylko się weź do roboty,bo w gadce to idzie Ci w miarę ale nie tędy droga haha
0
Zadbana czterdziestka19:53, 25 kwietnia 2024
Hrabia walczy nie odpuszcza .
0
olo18:00, 25 kwietnia 2024
Brawo Tokarz !!!
0
Xiądz14:01, 25 kwietnia 2024
Koalicja ??? Dwóch przeciwników i koalicja??? Ktoś w to wierzy??? Zwykły pęd do władzy i pieniędzy
0
Baba Jaga14:00, 25 kwietnia 2024
Ale czarna lista ludzi do zwolnienia nieaktualna? Już się boję ????ale z drugiej strony to skandal, żeby takie akcje robić, jaki to ferment wśród urzędników, lojalni i zdrajcy, niektorzy ustawiali się pod Tokarza, w starostwie cieszyli sie z odejscia Garbacza, reszcie opadły ręce. UM potrzebuje spokojnej pracy. Opamiętajcie się, przegraliście i chwała Bogu, bo wy tylko o stołki obrzydlistwo.
0
Paź Entefał13:34, 25 kwietnia 2024
Wielu z Was nagminnie ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Potem interpretacje i głupie komentarze.Nie uważało się na języku polskim. Tylko wf i wf
0
BRAWISIMO12:18, 25 kwietnia 2024
Chyba ktoś tu się boi. Tak trzymać Panie Tokarz.
0
szampan12:03, 25 kwietnia 2024
śpijjuż@ - Luki się pewno dorobił płynami i ciupał pół nocy na Maćka
0
Paź Entefał12:00, 25 kwietnia 2024
Jaśne Pan Król Watycha I będzie musiał słuchać ludu? Nie wierzę. Co na to giermkowie jego?
0
Zadbana sześćdziesiątka10:08, 25 kwietnia 2024
Będzie gorąco jak wszyscy zaczną rządzić .
0
wrrrrrrrrrrr08:52, 25 kwietnia 2024
Nie no nie wierzę jak pan Tokarz w ogóle śmie wprowadzać jakiekolwiek zmiany,rządzić to pan se możesz u siebie w chałupie.Nie masz pan za grosz ambicji i honoru.
0
Dziod z Blokowiska08:02, 25 kwietnia 2024
Tak tak , będziecie rządzić ale w piaskownicy
0
Prawda07:54, 25 kwietnia 2024
Jak Tokarz będzie decydował to obwodnicy nigdy nie będzie !!!
Szkoda bo bardzo by się przydała
0
Zagadka06:44, 25 kwietnia 2024
Ciekawe kto z koalicjantow pierwszy sprzeda duszę a kto drugi handel się rozpoczął bo o stołek przewodniczacego idzie
I znów z kfalifkacjami... A podatnik....
0
Widz22:53, 24 kwietnia 2024
A ja cierpliwie poczekam aż spółka Tokarz&Garbacz wybuduje promenadę do Szaflar, wiaty i ławeczki na gorczańskich szlakach oraz tor motocrosowy. A na początek liczę na rozwiązanie sprawy państwa L z ulicy G. Tyle,że gdyby pomysł na zapłatę grubej kasy państwu L
z ulicy G wykluł się w głowach wspólników to ostrzegam,że będę z mieszkańcami
Nowego Targu żądał zapłaty z kieszeni pomysłodawców czyli spółki T&G oraz radnych ze spółką powiązanych. Zapłacicie z własnej kieszeni.Później oczekiwać będę na realizację innych bzdur o których w kampanii wspólnicy opowiadali. Czekam.
0
obiecanki macanki21:36, 24 kwietnia 2024
Jaka koalicja? Widział ktoś jakieś porozumienie? Jaki przewodniczący? Przegapiłem pierwszą sesję rady i wybór przewodniczącego? Co za bzdury? Już raz pan Maciej świrował z podziałem stołków i cosik mu nie wyszło. Przestańcie czarować rzeczywistość bo nie wiadomo jak się będzie układała praca rady. Nawet jakby dostał przewodniczącego, w co nie wierzę, to skutecznie paraliżując pracę rady, straci to stanowisko po pół roku, góra! Ewenement co nigdy nie miał nic wspólnego z nowotarskim samorządem chce dyktować warunki i rozdawać karty? Z jakiej paki? Są bardziej doświadczeni i sprawniejsi radni którzy nie będą mieli problemu ze sprawnym prowadzeniem obrad. Krzykacze są fajni w telewizji a rada ma ciężko i sprawnie pracować nad uchwałami dla dobra mieszkańców. Wszelkie narcyzy zapraszamy do telewizyjnych talent szołów. Ciekawe w ilu komisjach wyląduje i jak pogodzi te wszystkie sroki co je chce złapać za ogon? Gwarantuję że jak Burmistrz zaoferowałby mu jakieś ciepłe krzesełko to od razu by się uspokoił. Kto wie czy właśnie na to nie liczy. Otwarcie supermarketu już wkrótce.
0
goście nie mogą pogodzić się z porażką w demokraty21:32, 24 kwietnia 2024
@ TakieŻycie - i co z tego wynika? ,że Tokarz straszy ,że będzie rządził? Puk, puk. puk w pusty łeb.
0
nie mogą pogodzić się z przegraną21:23, 24 kwietnia 2024
Dwóch gości - Tokarz i Garbacz mieli ambicje , ale społeczność miasta nie dała im mandatu by byli burmistrzami, a oni nie mogą się pogodzić z tym werdyktem , czyli nie uznają demokracji , a tacy nie mogą pełnić żadnej władzy , no może w swoim domu , nad domownikami . Wydaje się temu jednemu ,że będzie rządził za pomocą radnych , czyli nadal nie godzi się z werdyktem w demokratycznych wyborach, czyli nadal nie uznaje demokracji. Do tego nie zna ustawy samorządowej, więc jak mógł wygrać w tych wyborach i ? Uczyć się panowie , uczyć i może za 5 lat jak zmodrzejecie nieco i jak jako radni udowodnicie ,że wiecie co to samorząd?
0
sawuarek i wiwarek21:02, 24 kwietnia 2024
Z burmistrza uszło powietrze, więc opozycja przejmuje inicjatywę. Czy to możliwe że do tej pory radni siedzieli sobie gdzie popadnie na sali obrad? Mównica i ograniczony czas na wystąpienia to już od dawna jest na świecie standard. To już nie te czasy gdy w starożytnym Rzymie recytowano do zmroku dzieje Eneasza żeby zablokować oponentom możliwość zabrania głosu podczas obrad w danym dniu.
0
Baba Jaga20:00, 24 kwietnia 2024
Bedzie usadzał radnych w rzędach chyba swoich pogięło faceta i jego doradców, straszą co to nie zrobią kogo zwolnią. Porazka i w to wpisuje sie Wcislo i Sieka miałam ich za mądrych. Jakie przykre rozczarowanie.
0
wyborca19:33, 24 kwietnia 2024
Przyszli radni z KWW Razem Nowy Targ, nie idziecie tą drogą. Miejcie rozum i kręgosłup. Czy naprawdę nie potraficie reprezentować tych którzy Was wybrali. Czy naprawdę musicie być poddanymi tych, których Idol dostał czerwoną kartkę od mieszkańców.
0
Tata Gabrysi Bąk19:27, 24 kwietnia 2024
Gabrysia powinna mu przemowič do rozsądku żeby zrozumiał że przegrał .
0
Piniki18:59, 24 kwietnia 2024
Osioł. Nie do końca rozumiesz mechanizm działania samorządu. Pracownicy UM są zatrudniani przez burmistrza i tylko on może im wydawać polecenia. Rada może zatem uchwalić różne rzeczy, ale wykonuje je burmistrz przy pomocy swoich urzędników. Jeżeli nie wykona ( nie wykonają), to jedynym środkiem żeby zmienić taki chory stan rzeczy jest referendum w sprawie odwołania burmistrza. Czy w świetle wyniku wyborczego urzędującego burmistrza widzisz szanse powodzenia tego kroku? Nie zmienia to faktu, że rada powinna bardziej energicznie wziąć się za sprawy miasta, a nie stanowić gremium,które " przyklepuje" decyzje burmistrza.
0
Pisior18:53, 24 kwietnia 2024
Coś się gościowi pomyliło
To mieszkańcy zdecydowali komu powierzają zarządzanie miastem.
Porozumienie przed II turą ni jak się ma do przynależności radnych
Nowo wybrani Radni jeśli chcą mieć udział w zarządzaniu mogą z czystym sumieniem wesprzeć Burmistrza który dostał mandat w demokratycznych wyborach.
0
Jola z Kokoszkowa18:28, 24 kwietnia 2024
Karaluchy ....obwodnica musi powstać . Nie będę stała codziennie w korku
0
karaluch15:24, 24 kwietnia 2024
Panie Macieju NIE dla obwodnicy nad Dunajcem. Obiecał to Pan swoim wyborcom.
0
Hurrrrrra Nowa Rada!14:54, 24 kwietnia 2024
Nowa Rada!!!!!!!!!!! Hurrrrra. Koniec z olewaniem mieszkańców na sesjach:)
0
marko14:48, 24 kwietnia 2024
Kończ waść, wstydu sobie oszczędź
0
Bodzio14:46, 24 kwietnia 2024
Panie Macieju trzymam Pana za słowo. Mam nadzieję, że przypilnuje Pan żeby burmistrz zrealizował swój program wyborczy. Pierwszy raz od 9 lat!!!
0
orzeł14:15, 24 kwietnia 2024
Przy nowej Radzie Miasta Pan Watycha Burmistrz zabierze się wreszcie do pracy i skończy się opowiadanie radnym bajek jak to było w poprzedniej kadencji. Jest dużo dobrych radnych Pan Sięka, Tokarz, Jagła, Garbacz.
0
jestem za kontrolowaniem samorządu , do bólu14:03, 24 kwietnia 2024
@ Romek : masz rację , sprawdzać , kontrolować władzę trzeba, ale drogi kolesiu trzeba znać ustawę samorządową , a ty o tym nie masz bladego pojęcia , podobnie jaki twój guru , zarozumiały pan marcin. Od kontrolowania dogłębnego samorządu , w tym burmistrza jest Regionalna Izba Obrachunkowa . Ręczę ,że ona nie przeoczy nawet grosza nieprawidłowo wydanego .Dosłownie .
0
pot13:56, 24 kwietnia 2024
Panie Tokarz, Pana czas już minął i to bezpowrotnie
0
Mala213:52, 24 kwietnia 2024
Obecny burmistrz I jego program wygral nie o włos ale mega zdecydowanie I ma wszelki mandat do realizacji tego programu na co czekamy, wszelką destrukcja i szukanie haków i sabotowanie działań i uprawianie głupiej polityki lokalnej miasto się ma rozwijać i na to czekamy nie na Wasze rozgrywki personalne
0
katarzyna13:40, 24 kwietnia 2024
Dlaczego Tokarz się wypowiada jakby już rządził radą. A wybrał go ktoś na przewodniczącego? Może się okazać, że mało co będzie miał do gadania jeśli Garbacz przejrzy na oczy. Już go przecież raz wykiwał. Tokarz ma ogromny problem z ego. Trochę mu za bardzo wyrosło. Zobaczymy jak rozwiąże problem Lejów. Nie mogę się doczekać :)
0
Mieszkaniec Ciemnogrodu12:38, 24 kwietnia 2024
He he...Jak możecie przerwać panu Grzegorzowi 5 letni, płatny urlop wypoczynkowy.
0
Sebastian z Kolejowej12:31, 24 kwietnia 2024
Dokładnie. Mądry gość z klasą, charyzmą i energią do działania. Pisać sobie możecie obelgi chyba tylko z zazdrości. ehhhhhh
0
Oj tam12:20, 24 kwietnia 2024
Oj tam. Znajdą się 2-3 posady i większość opozycji się skończy.
0
Spostrzegawczy12:19, 24 kwietnia 2024
Koleżeństwo Watychy, przestańcie /.../ Nic wam to nie da. W końcu będzie tak jak na być. A jak pomyślę, że nie będzie już dwugodzinnego sprawozdania burmistrza, to aż mi się chce płakać że szczęścia. Brawo Panie Tokarz, tak trzymać!
0
Avivat12:10, 24 kwietnia 2024
W końcu większość! Mam nadzieję, że będzie ich też popierał radny Hajnos, a to już byłoby super.
0
Sebastian z Kolejowej11:40, 24 kwietnia 2024
Brawo Romek. Kontrola! Będzie się działo. Tak trzymać Panie Tokarz. Dość tego pobłażania przez 9 lat. Pan Tokarz facet z klasą, chce dobra dla miasta, chce uczciwości i transparentności. Przekrętom się to nie podoba to jadą komentarzami. hahah
0
Nowotarżanka11:16, 24 kwietnia 2024
On jako radca w mieście i w gminie gdzie gdzie w ciągu
3 miesięcy robi się więcej niż w Nowym Targu w ciągu 5 lat ,więc nie dyskredytujcie go bo się mylicie i to bardzo.
0
IM11:06, 24 kwietnia 2024
Po co pisać niepoważne a wręcz głupie komentarze, przecież wszyscy widzą, że to gość KLASA i wie czego chce
0
mieszkaniec tego ślicznego miaasta10:55, 24 kwietnia 2024
dzień dobry. Kiedy jest pierwsze posiedzenie nowej rady miasta? kiedy jest powoływany przewodniczący rady miasta?
0
Basia10:28, 24 kwietnia 2024
Gonić gonić go . Psuje wizerunek miasta
0
Zadbany Ferguson10:13, 24 kwietnia 2024
Co on tu jeszcze robi ?
0
Konrad10:08, 24 kwietnia 2024
Ktoś tu nie może przełknąć porażki.
Po trupach do władzy? Nie w Nowym Targu!
Ludzie pokazali, że go nie chcą,a on dalej sz...
0
Gulasz Juliusz Zeżarł10:01, 24 kwietnia 2024
Pan ex-kandydat oznajmia, że "(...)radni (...) wypowiadać się będą z mównicy".

Może oczekuję zbyt wiele, ale ciągle mam nadzieję że w tym miasteczku po drodze do Zakopanego radni, zamiast wypowiadać się z mównicy będą wypowiadać się z sensem.
0
mieszkaniec krainy smogu09:29, 24 kwietnia 2024
Czyli będą się nawzajem blokować przez 5 lat, i nic nie uchwalą - super
0
Max09:17, 24 kwietnia 2024
Bardzo dobrze , jeszcze dołączyć 4 z solidarności i wreszcie zrobić porządek z ze starym przewodniczącym i jego kolesiami !!!!!
0
Nieksenofob09:05, 24 kwietnia 2024
Proszę ludzie przestańcie tak hejtować Pana Tokarza!! Nie jestem w stanie uwierzyć, że skoro tu się wychował i teraz mieszka razem z najbliższymi, to chce źle dla tego miasta i dla nas. Żeby coś zmienić to trzeba spróbować i zacząć działać!! Dajmy temu Panu kredyt zaufania!!
0
[*]09:05, 24 kwietnia 2024
Żałosne wycie zrozumialca..
0
ciekawski09:00, 24 kwietnia 2024
Mądra i merytoryczna wypowiedź P. Tokarza. Życzę owocnej współpracy z Burmistrzem i pozostałą częścią Radnych. Tak trzymać a ja trzymam za dane słowo.
0
Karamba08:48, 24 kwietnia 2024
Puszczalska z Kokoszkowa siadaj pała !!! Nic takiego nie powiedział chyba,ze /.../ nie umiesz słuchac ze zrozumieniem a czytaniu juz nie wspomne.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
0
mp08:43, 24 kwietnia 2024
No i tak powinno być że to rada rządzi a nie podpisuje co Burmistrz podłoży do podpisu.
0
bolo08:42, 24 kwietnia 2024
Super. Może nareszcie rada będzie radą, a nie kurna chorem Watychy.
0
miejski08:30, 24 kwietnia 2024
Ktoś musi być przeciwwagą dla Watychy, który albo nie chce decydować o trudnych tematach albo głos mieszkańców ma gdzieś i potrzebny jest duży opór społeczny jak np. s sprawie zniszczenie skweru przy Kopernika.
0
Szczęśliwa 1308:29, 24 kwietnia 2024
Jakich 11 ponoć już za komisję mają jednego z Watachy ;) no i tego, co łatwo zdradza wszystkich, byle kasa mu się zgadzała. To już 13! Szczęśliwa 13.
0
mądry08:29, 24 kwietnia 2024
ale żeście wybrali w tym mieście bodej ta bodej teraz będzie wszystko blokował co Burmistrz będzie chciał zrobić a sam swoje będzie przegłosowywał aż mi tam szkoda was w tym mieście
0
śpijjuż@08:08, 24 kwietnia 2024
Ale ktoś siedział nocą od Watychy i klikał komentarze. No masakra.
0
Adam_6608:07, 24 kwietnia 2024
Czyli będzie to kadencja bezmyślnych pytań, interpelacji o niczym, jednym słowem warcholstwa. A pracy dla mieszkańców, jak zwykle zero albo niewiele. Całe szczęście, że pan Liszka został poza radą (bo on był mistrzem w zadawaniu nie istotnych pytań i tworzenia nieistniejących problemów).
Państwo radni, bez względu z jakiego komitetu startowaliście, pamiętajcie, że wybrali was mieszkańcy Nowego Targu, nie dla waszego samozadowolenia ale po to, żebyście zrobili coś (cokolwiek) dobrego dla mieszkańców a nie dla siebie. Wybory a tym samym kampania wyborcza się skończyła - czekamy na wasz ruch, waszą pracę. A nie na wasze warcholstwo i samouwielbienie.
0
kumrekum08:03, 24 kwietnia 2024
Słusznie mówi, że to Rada Miasta wyznacza kierunki. 9 lat watahy przyzwyczaiło ludzi, że to burmistrz o wszystkim decyduje, a to nieprawda. Paradoksalnie nastały dobre czasy dla Miasta, bo taka Rada będzie mocno wymagać od burmistrza realizacji swoich uchwał i nie dopuści do niedasizmu i olewactwa. Maksyma "dobrze jest, jak jest", która przyświecała dotychczasowej ekipie zostanie schowana do szafy.
0
Osiol07:53, 24 kwietnia 2024
Tych jedenastu jest jak NIK wchodząca na kontrolę do znanego wójta, ale jako przewodniczący dostanie Pan wgląd we wszystko nadto zawsze można zaprosić naczelnika.... I zadac mu pytania publicznie na sesji, jak na spec komisji
Życzę by większość umiała i pokazała że potrafi i daje rade
To ma rządzić rada a nie jej pracownik tak stanowi prawo
0
RadnyzaRadny07:48, 24 kwietnia 2024
W końcu skończy się tylko poklaskiwanie na każdy bubel i podnoszenie rączek. Życzę powodzenia i jestem pełna nadziei na dobre zmiany.
0
A07:47, 24 kwietnia 2024
Panie Tokarz? może Pan się przyzna do planowanych zwolnień pracowników UM i do fikcyjnych pieniędzy które znacznie przekraczają budżet miasta. A co do rządzenia to za kilka lat was rozliczymy.
0
Osiol07:36, 24 kwietnia 2024
No nareszcie mówi pan szanowny jak ktoś zainteresowany dobrem miasta więc...
Burmistrz jest pracownikiem i wykonuje polecenia rady
Pan jest przewodniczącym rady i zaczyna sesje od wezwania pracownika a ten składa raport z postępu prowadzonych/nakazanych(przez radę prac, od tego ma poległych fachowców naczelników.... .
Dbając o miasto jako klub obiecywaliscie jako koalicja rozwój i go rękami pracowników urzędu robicie, jest to realizacja obietnic wyborczych a jako większość macie prawo realizować obietnice i nie jest do tego potrzebne stanowisko burmistrza(pracownika rady)
Dodatki i premie w/g załatwionych, rozwiązanych spraw zatwierdza rada(oszczędnie bo to krwawizna mieszkancow)
I pchamy to miasto dla dobra mieszkańców i swojego w 21 wiek mało tego wszyscy biją brawo bo rozwiązuje się problemy i tak zarządzane miasto( wreszcie przez rade) za lat piec wybierze kogoś kto pokazał....
Lista problemów jest, większość jest, kim zrobić jest, wykaż się Pan jako gospodarz.
0
Romek07:06, 24 kwietnia 2024
Sprawdzić: dlaczego UM zatrudnia trzech prawników i ile jest spraw, ze az trzech musi je prowadzić
Sprawdzić ile spraw sadowych skończyło się płaceniem pieniędzy z pieniędzy podatników
Sprawdzić przede wszystkim kasę wydawaną na bzdury
Sprawdzić i wypunktować burmistrza z każdego jego wydatku
Ile zarabia fotograf z UM
Dlaczego osoba z politechniki zarządza kablówką, osoba bez przygotowania do takiej funkcji
0
nie prawda07:03, 24 kwietnia 2024
Garbacz żeby z byle kim się zadawał.. nie to nie prawda
0
na kredyt chyba06:55, 24 kwietnia 2024
Jesteście goście po***
0
Sierota PO platformie06:31, 24 kwietnia 2024
Cyrk, co dzień lepszy materiał dla naczelnego felietonisty P24.
0
Nicram06:26, 24 kwietnia 2024
Tak trzymać panie Tokarz
0
Ten lepszy Miras06:21, 24 kwietnia 2024
Oby nikt się nie sprzedał i będzie dobrze w Mieście.
0
Kaczy łupież05:57, 24 kwietnia 2024
Przeciez kazdy wie ze miasto Nowy Targ to niestety oaza towarzyszy z pis.Zakopane juz im podziękowalo tak jak Toruń a tu dalej ciemnogród.
0
POlak05:20, 24 kwietnia 2024
Ale skomlenie w komentarzach. Mam nadzieję że nowa rada będzie w końcu rządzić i podejmować decyzje, a nie trzymać się stołków
0
TakieŻycie01:33, 24 kwietnia 2024
Wycie Watahy bezcenne, a tu wcale nie chce być inaczej:

Art. 18. 1. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy, o ile ustawy nie stanowią inaczej.
2. Do wyłącznej właściwości rady gminy należy:
1) uchwalanie statutu gminy;
2) ustalanie wynagrodzenia wójta (burmistrza), stanowienie o kierunkach jego działania oraz przyjmowanie sprawozdań z jego działalności;
Art. 30. 1. Wójt (burmistrz) wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa.
3. W realizacji zadań własnych gminy wójt (burmistrz) podlega wyłącznie radzie gminy.
0
rządza władzy? czy raczej kasy?00:53, 24 kwietnia 2024
Jaka koalicja? Te słitfocie i przyklejanie kwiatuszków to dotyczyły drugiej tury. Raczej nie ma żadnej informacji żeby znowu pokroili jakąś skórę na niedźwiedziu. Czyżby zapomnieli poinformować swoich wyborców? Już działania za plecami mieszkańców? Zobaczymy jak na pierwszych sesjach zagłosują za podniesieniem sobie diet i podatków. A rządzić to może sobie chcieć. Najlepiej niech rządzi u siebie w Zakopcu. Normalnie co za tupet.
0
zabawne choć już przestaje śmieszyć00:32, 24 kwietnia 2024
Jak na razie oprócz bicia piany nie ma się czym pochwalić. Duże parcie na szkło, może nawet swój kanał założy i będzie monetyzował opowiadanie mrzonek. Dobry materiał na rzecznika prasowego burmistrza lub reportera NTK. Gdzieś się na pewno wciśnie bo zarozumialstwo dobrze się sprzedaje. Odnośnie zmian w funkcjonowaniu rady to proponuję spotkania w terenie. Może jakby wszyscy wzięli worki na śmieci i przeszli się ulicami to więcej pożytku by było. Ogólnie to jakieś nieporozumienie. Myślałem że chociaż jako radny wykaże odrobinę pokory i chęci by czegoś się nauczyć. Lecz widzę że zostanie taką maskotką rady i nikt nie będzie go brał na poważnie. Krowa co dużo ryczy mało mleka daje. Gość nie potrafi żyć bez medialnego zainteresowania własną osobą. Typowy syndrom niedocenianego dziecka.
0
narcyzm, buta i zarozumiałość00:17, 24 kwietnia 2024
Przykleiło się g... do burty i woła PŁYNIEMY!
0
Ewa00:10, 24 kwietnia 2024
Co za beznadziejny człowiek...
0
Szambo -Lot23:58, 23 kwietnia 2024
I po co to straszenie !??
0
Dziad Blokowy23:51, 23 kwietnia 2024
On śmie jescze udzielać porad ?
0
Puszczalska z Kokoszkowa23:50, 23 kwietnia 2024
Ten pan czuje się burmistrzem , na filmiku nawet pokazywał gdzie chodził do przedszkola i gdzie będzie pracował tzn. siedział w fotelu burmistrza . Widać nie przerwanie do tego dąży !
0
Ja ..ten gorszego sortu23:44, 23 kwietnia 2024
Pierdu pierdu ...i klops
0
Kk23:25, 23 kwietnia 2024
Przeciągnie jednego, luzik..
0
Blokowa dziadyga22:52, 23 kwietnia 2024
Weź nie pokazuj mi się na oczy , jedz do tego Oświęcimia i daj nam żyć w zgodzie w nowym targu.
0
M.22:50, 23 kwietnia 2024
Sam ze swoimi będzie siedział w pierwszym rzędzie, myśli że wszyscy będą go słuchac? Przegrał i chce się teraz odegrać
0
Tomek22:47, 23 kwietnia 2024
I taki gość chciał hyc Burmistrzem. Tragedia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas