Jachymiak: "Rządzącej Koalicji (Tokarnia/Garbarnia) na starcie wyszła słomka z bucików" - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Czarny Dunajec
Clouds
20°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
17°
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
13.05.2024, 08:05 | czytano: 5074

Jachymiak: "Rządzącej Koalicji (Tokarnia/Garbarnia) na starcie wyszła słomka z bucików"

FELIETON. - Młody Fryzio wiceprzewodniczącym rady. Jakie to sentymentalne! I jeszcze inne dzieci resortowe wolnej Polski. Sięka, Hamerski, Tokarz… Ciekawe zjawisko. Ludzie cenią znane rody, dziedziców, ordynatów… Krzepiące – pisze Maciej Jachymiak, lekarz i nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.

Archiwum autora
Archiwum autora
Moi Drodzy !

Taki skandal. Kilka dni temu jadę do pracy, a red. Zubek robi jogging na Marfianą. A red. Leśniowski na Trubac. A tu mistrzostwa! Nie wiem, czy dalej biegają, ale w felietonie tym ich z obowiązku wyręczę.

Pozdrawiam z Ołomuńca! Tu mamy siedzibę. Kochane miasto. Rzut kamykiem ma mecze do Ostrawy. Jest już po dwóch. Pól kadry z WK Miasta (licząc dwóch naturalizowanych Czechów: Chovanec i Garlicky). I jest dobrze. Mamy to co lubimy. Honorowe porażki. I remake Obrony Częstochowy. Wielkiej ściemy polskiej historii.

Uważam, że bardzo dobrze naszym zrobiła porażka w kwalifikacjach olimpijskich. Balonik się zbyt nadmuchał, szczęściem w nieszczęściu pękł i jeździmy po lodzie, a nie w chmurach. Wspaniały był ten mecz z Łotwą! Nie to co z ruskimi w 1976, ale trochę. A ci Łotysze! Jacy fajni ludzie. Pamiętają Grabowskiego. Tu red. Leśniowski się wzruszy. A ilu nowotarżan było! Rodzice naszych chopaków. Trzcina, Jarek, Kruk, Noworyta. Kibolki nowotarskiej elyta!

Ze Szwecją były fajne chwile, ale wyszła ww. honorowa porażka. Nie utożsamiam się z tą tradycją. Wolę model fiński. Inteligencja nad emocje. I jak oni tych ruskich wydmuchali! A jeszcze do tego rządzą hokejem. Moi faworyci. Jak Mistrzostwa Świata wygrywa Finlandia, to ja wtedy jestem szczęśliwy. Następne relacje soon.

*

Lokalna polityka, oczywiście zeszła w tych dniach na dalszy plan, ale odnotujmy, że:
Zgodnie z zapowiedzią inauguracyjne sesje sztampowe. Tylko w sejmiku zawrzało. W pisuarze bunt przeciwko wodzowi! Koniec świata… przepraszam… pisu.

A w WK Mieście na dzińdobry straszny wstyd. Rządzącej Koalicji (Tokarnia/Garbarnia) na starcie wyszła słomka z bucików. Zgłosili radnego Luberdę na poważne stanowisko, nie spytawszy go czy się zgadza. Przypomnę, że niewolnictwo w Polszcze zlikwidowano w XIX wieku. Wiem to dzięki mojej niezapomnianej nauczycielce historii oraz z innych wiarygodnych źródeł. A w koalicji nie wiedzą.

Jak tak dalej będą stymulować Naszą Watahę to będzie bardziej zmotywowana, by jednak wyrwać kogoś. Gorbi i Krauze pracują teraz dla pisu. Jabcoń siedzi po uszy w pisiatej ustawce. Rokowania są trudne. Zalecam więc młodszym kolegom więcej miłosierdzia.

Ale jest z tego i plus dodatni. Młody Fryzio wiceprzewodniczącym rady. Jakie to sentymentalne! I jeszcze inne dzieci resortowe wolnej Polski. Sięka, Hamerski, Tokarz… Ciekawe zjawisko. Ludzie cenią znane rody, dziedziców, ordynatów… Krzepiące.

*

W ramach wspomnienia o nowotarskim DKF polecam dwa filmy z tegorocznej listy oscarowej. Perfects Days oraz American Fiction. Genialne! Oraz pozdrowienia dla Profesora!

*

na zdjęciu:
Zygmunt i Ja
na ołomuckim rynku
spotkanie
Zygmunt tam jest
na ścianie

*

MJ

*
Przepraszam za subeuforyczny nastrój mojego felietonu. ale w tym tygodniu wyszła moja trzecia książka. Jestem tak dumny, że mało nie pęknę. Jeszcze bardziej niż z poprzednich. No i dzisiaj jest radosne święto! 13.05.! Zamach sowietów na JP2. Cały świat ujrzał ruskie zwyczaje. Nawet u nich wywołało to skruchę... choć nie na długo.... A papież przeżył i to jest radosne!
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Sikiera20:19, 14 maja 2024
Nyj mogli panocka wybiyrać kie telo mondry, coz go nie wybrali? Wiydocniy ciynki jak rzyć żmiji zygzakowatyj
0
jj12:38, 14 maja 2024
do Katarzyna: Osioł dziś wogóle zawiódł na całej linii. Jestem rozczarowany. Chyba późno pisał, albo coś zjadł niestrawnego? :-) Nie przyłożył się. A felieton doktora jak zawsze spoko. ;-) :-)
0
katarzyna21:25, 13 maja 2024
Ośle drogi, a można podnieść w dół?
0
Zagadka21:16, 13 maja 2024
@szuwarek i wiwarek
Praga była miejscem gdzie był targ niewolników handlowano slowianami(tani sprzęt rolniczy) tak to tam aj waj ich kupywali i wieźli... Ale to ty dzisiaj uważasz się za cywilizacje i centrum....,dobrze że przodkowie szybko biegali
0
sawuarek i wiwarek19:40, 13 maja 2024
A ja powrócę do swojego ulubionego tematu (przepraszam). Otóż sprostowanie: nie "dziki wschód" tylko Azja - tak Morawianie nazywali Pragę, dopiero teraz sobie przypomniałem szczegóły swej niegdysiejszej rozmowy z nimi przy popularnym, będącym sporym źródłem kwasu ortokrzemowego, napoju. Stolicę, tudzież zachodnie Czechy, Morawianie nazywali Azją, a wszystko jeszcze bardziej na zachód po prostu dziczą. W sumie mieli rację, bo przecież zachodnia Europa była od 5 wieku n.e. opanowywana przez dzikie plemiona z północy, więc pozostałości cywilizacji ostały się jedynie w Państwie Wielkomorawskim, do którego i my, Wiślanie, też należeliśmy.
0
Jan Tek13:10, 13 maja 2024
Oj widać, że kogoś boli że go nie wybrali.
Zazdrość że Fryźlewicz jest radnym a Jachymiaczka bajkopisarza nikt nie chciał.
0
MARS12:24, 13 maja 2024
Pisanie na POgłosie i takie mamy POkłosie.
0
Tadek12:02, 13 maja 2024
Te resortowe dzieci to Nasza miejska zguba. To jest przykre i przerażające.
0
Słabiutki strzał10:36, 13 maja 2024
Ooo zawiodłam się. Myślałam, że coś bardziej dosadnego o nowej Radzie, jakiś komentarz do nowego Przewodniczącego.
Albo do listy vice burmistrzów z duchownym na czele
0
Skinheads 6910:05, 13 maja 2024
Pis to stan umysłu,niestety.
0
zczechlepiejwidać09:41, 13 maja 2024
Słomka z butów także przy pomocy 100 głosów no i te dzieci resortowe Wolnej Polki też
0
Osiol09:21, 13 maja 2024
Jako że gminna polityka się wyciszyła a to jedyna o której doktore pisze a podróże kształcą... Mając w tle(na zdjęciu) innego doktora i deptajac w marszach poparcia dla zmian ramię w ramię z... wyjaśnił by doktor te ilość 152plci w opcji(ue) przez siebie popieranej jako że,, tluki''gubią się już przy trzeciej płci a doktor podpierając(w marszach) ma to ogarnięte napewno.
Z ważnych zmian popieranych przez doktora ciemne społeczeństwo nie wykazuje żadnego entuzjazmu dla jedzenia robaków,samochodów elektrycznych,zakazie palenia czymkolwiek a już szykowany podatek od lat katastralny budzi obrzydzenie(ale rozwiązuje problem własności prywatnej), obawiam się że doktor przez felietony jest widziany jako zwolennik zmian,więc pora zacząć tłumaczyć w felietonach nie gminne rozgrywki hokeja a zmiany z dobrego na lepsze, podniesie to poziom felietonów w górę bo inaczej w zblizajacej się rewolucji (czyt upadek zielonego ładu i czegoś tam jeszcze) może doktor być zmuszony przebierać szybko protezami gdyż ciemny lud.... Więc by podnieść poziom dywagacji i być kagankiem oświaty dla ludu pracującego należy powoli nurtujące to społeczeństwo problemy wyjaśniać że to co niesie jew-ropejska rewolucja jest dobre, ze popierany przez doktora premier idzie w dobrą strone
0
z co by nie09:14, 13 maja 2024
/.../
Panie Jachymiak, niespełnione ambicje, porażki w życiu samorządowym świadczą o nieudolności nawet tych felietonów.
gorycz łatwo jest przelać na papier, bo wszak on wszystko przyjmie.
Natomiast by papier przekazał, co dobrego żeś Pan zrobił dla WK NT, to już trudno się doszukać.
Ptaki srające do własnego gniazda są z niego usuwane.
Dziwię się miescanom!
0
taka prawda09:12, 13 maja 2024
Ja nie wiem czy w obecnym układzie koalicyjnym w radzie powiatu nie chodzi o to, żeby się nie czepiać ostatnich kilkunastu lat starostowania członka obecnej koalicji. Po zarządzie powiatu widać, że są to ludzie którzy muszą się bardzo dużo nauczyć w bardzo krótkim czasie. No bo nowy starosta coś tam wie o funduszach europejskich, były woźny odpowiada za funkcjonowanie szpitala. Trzeba zapiąć pasy i zapytać czy leci z nami pilot?
0
sawuarek i wiwarek08:49, 13 maja 2024
Ach ten wielki Ołomuniec, zamieszkiwany przez ludzi, którzy z racji swego starożytnego pochodzenia często w porywie dumy i euforii śmią nawet samą Pragę (i oczywiście również to co dalej za Pragą, patrząc od strony Moraw) nazywać "dzikim wschodem" - kudos, Morawianie!
0
Brando08:17, 13 maja 2024
American fiction - nie ma takiego filmu na ekranach polskich kin!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas