Rusza ważna inwestycja. Droga w Czarnej Górze do długo oczekiwanego remontu - podhale24.pl
Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Jabłonka
Rain
14°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 85 %
Rain
15°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 87 %
Rain
15°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 84 %
Rain
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
18°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
15.05.2024, 11:48 | czytano: 3076

Rusza ważna inwestycja. Droga w Czarnej Górze do długo oczekiwanego remontu

Wójt gminy Bukowina Tatrzańska podpisał umowę na przebudowę ulicy Nadwodniej w Czarnej Górze. To niezwykle ważna inwestycja, bo ulica ta stanowi fragment między powiatowej drogi łączącej powiatu nowotarski i tatrzański. Dodajmy, że najgorszej w regionie.

Realizacją inwestycji zajmie się firma Firma Handlowo Usługowa
Realizacją inwestycji zajmie się firma Firma Handlowo Usługowa "Kal-Trans" Spółka Jawna Kalata. Fot. UG Bukowina Tatrzańska
Droga Trybsz - Czarna Góra należy do najgorszych w całym regionie. Dziurawa jak ser szwajcarski, łatana setki razy, wąska, z załamującymi się poboczami. Odcinek rozpoczynający się w Trybszu mieszkańcy nazwali "drogą hańby" i w zeszłym roku zawiesili obok niej baner krytykujące władze gminy.To się jednak zmienia. W zeszłym roku gmina Łapsze Niżne rozstrzygnęła przetarg na przebudowę początkowego odcinka drogi - ulicy Św. Anny w Trybszu o długości ok. 2 km. Z powodu trudności w pozyskaniu wykonawców, gmina dała firmie, która wygrała przetarg, 2,5 roku czasu na wykonanie inwestycji. Minął rok od podpisania umowy, ale prace wciąż się nie rozpoczęły.

- Czekamy na ostatnie pozwolenie wodnoprawne. Jeśli nic się nie skomplikuje, to jest szansa, że w czerwcu ruszą roboty - mówi w rozmowie z Podhale24.pl wójt Jakub Jamróz.Z kolei Urząd Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej przekazał, że w ostatnich dniach podpisał umowę na przebudowę drogi z Trybsza do Czarnej Góry na końcowym jej odcinku. Ulica Nadwodnia w Czarnej Górze zostanie wyremontowana na całym odcinku od drogi krajowej, dolną częścią wsi, aż do drogi prowadzącej na Sołtystwo. Inwestycja obejmuje też m.in. rozbiórkę budynku mieszkalnego jednorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Nadwodnia 38. Koszt prac wyniesie 7,7 mln zł. Realizacją inwestycji zajmie się firma Firma Handlowo Usługowa "Kal-Trans" Spółka Jawna Kalata.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Wawawa18:40, 16 maja 2024
Droga Trybsz-Czarna Góra masakra a Wojt Jakub Jamroz jak zawsze mówi co innego robi co innego, żadna nowość. Pięknie było tylko przed wyborami a po już są problemy z remontem. A porządek wzdłuż tej drogi też należy do Gminy Lapsze Nizne ale niestety też olewka że strony Gminy.
Co ma piernik do wiatraka?17:24, 16 maja 2024
Nie rozumiem ulica Św.Trójcy należy do Trybsza gmina Łapsze Niżne a Czarna Góra Zagóra graniczy z Trybszem .Granicą jest tak zwana droga na Zadnie Bereki która prowadzi na boisko sportowe, droga która prowadzi na Litwinkę, zaś ulica Nadwodnia znajduje się w Czarnej Górze ale od strony Jurgowa.Cała Czarna Góra należy do gminy Bukowina Tatrzańska. Podsumowując jak to Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska podpisał umowę na przebudowę drogi z Trybsza do Czarnej Góry? Wnioskuję że każdy ma swoją inwestycje i nie ma co łączyć tych dwóch spraw ,wrzucać do jednego worka dwie gminy ,dwóch wójtów i dwie ulice bardzo oddalone od siebie.
Major13:47, 16 maja 2024
Gminny plac koło kwiaciarni w Białce !!!!! Zadamy jego zagospodarowania !!!!! N
Mieszkaniec21:13, 15 maja 2024
Droga z Trybsza do Czarnej Góry ma nazwę ulicy Św.Trójcy a nie Św.Anny
życie17:35, 15 maja 2024
Trybsz- Czarna Góra, najwyższa pora na remont.
piekorz16:33, 15 maja 2024
Ciekawe czy pomyśleli o ścieżce rowerowej wzdłuż drogi
Biwlczanka14:39, 15 maja 2024
A co z Białka Tatrzańska i wyprowadzeniem jej z zapaść !!!! Turyści są szokowani, że takie wieś turystyczna tkwi w takim PRLu !!! Co z gminnym placykiem przy kościele ???!?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas