Rezolucja radnych z ostrzeżeniem - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Rabka Zdrój
Clouds
14°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 66 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
18.05.2024, 20:05 | czytano: 5139

Rezolucja radnych z ostrzeżeniem

Rada Powiatu Nowotarskiego podjęła rezolucję w sprawie wyrażenia poparcia dla działań Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu w zakresie działalności wydziału lekarskiego. Jeden z radnych ostrzegał jednak przed współpracą z rektor dr Bianką Godlewską-Dzioboń.

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
"Rada Powiatu Nowotarskiego, w trosce o mieszkańców Podhala, popiera działania podejmowane przez Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Targu, służące podnoszeniu poziomu kształcenia na kierunku lekarskim, w ramach Instytutu Lekarskiego" - napisano m.in. w rezolucji. "Utworzenie kierunku lekarskiego jest bardzo istotnym impulsem dla rozwoju całego regionu Podhalańskiego i wpisuje się w jego potrzeby społeczne. Mając na względzie powyższe, Rada Powiatu Nowotarskiego deklaruje dalsze wspieranie rozwoju Akademii i działań na rzecz doskonalenia jakości kształcenia poprzez wsparcie w zakresie posiadanych kompetencji".

W sprawie rezolucji głos zabrał radny Piotr Wójciak, który powiedział, że rektor "Podhalańskiej" ma sprawę w prokuraturze, ma "pewne oskarżenia postawione" m.in. o zmiany kadrowe, czy antydatowanie dokumentów. - Apeluję o rozwagę przy współpracy z panią rektor, gdyż są do tego uzasadnione uwagi - dodał.

- Wspieramy placówkę, a nie konkretne osoby - wyjaśnił wicestarosta Robert Furca.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Kończacy temat.08:38, 21 maja 2024
@senior - lekarz zdaje egzamin zewnętrzny. Każdy lekarz musi umieć to samo minimum bez względu czy skończył WUM, czy uczelnię w NT.
0
senior19:23, 20 maja 2024
Matko Boska! Co to będą za lekarze! Na szczęście ja się nie boję. Ja mam raka.
0
mieszkaniec20:56, 19 maja 2024
Co by pani rektor nie zrobiła to zawsze zła.
No cóż wam poradzić, zapisać się na ANS pani rektor zrobi z Was jeszcze ludzi, ciężko będzie, ale nie znaczy, że niemożliwe.
Będą z Was jeszcze ludzie
0
sawuarek i wiwarek18:09, 19 maja 2024
Felczer, to nie jest pojedynczy problem jednego miasta powiatowego na prowincji. To jest problem systemowy i można go rozwiązać tylko systemowo, a nie w oderwaniu od całej reszty kraju. Nasz powiat wykształci lekarzy, ale oni rozjadą się po całej Polsce. A w tej rezolucji nic się nie klei, brak w niej jest treści. Przecież to są same truizmy albo ogólniki i wodolejstwo: popieranie podnoszenia poziomu kształcenia, istotny impuls dla rozwoju, wsparcie w zakresie posiadanych kompetencji - jakie konkretnie wsparcie, jakich kompetencji? Poziom kształcenia podnosi się dobrze kształcąc, a nie popierając jego podnoszenie (przecież wszyscy jesteśmy za wyższym poziomem), a ten impuls dla rozwoju będzie w skali kraju niezauważalny. Nic nie jest tutaj zrozumiałe, nic.
0
Zniesmaczony poziomem decydentów16:33, 19 maja 2024
A ja naiwny myślałem, że kształcenie FELCZERÓW w Polsce należy do zamierzchłej przeszłości.
0
o jedną dawkę za dużo15:10, 19 maja 2024
czego oni tam uczą? medycyny rockefellerowskiej? to już lepiej iść do naturopatystów
0
Taka prawda13:22, 19 maja 2024
Ten nowy zarząd niech sobie na ANS jakieś podyplomowe porobi
0
Dno10:05, 19 maja 2024
Jak najdalej od ludzi tam pracujących i tam "kształconych"
0
Wuc08:46, 19 maja 2024
Jaki kierunek lekarski gdzie akredytacja komisji państwowej ,zacznij się sama leczyć pani dr wiadomo że nic z tego nie będzie a oni swoje
0
jupiter08:37, 19 maja 2024
Tak wygląda właśnie porażka demokracji. Ludzie nie mający pojęcia o czym mówią i co opiniują decydują o naszym życiu. Dramat. W konsekwencji doszliśmy do edukacji i nauki na poziomie collegium tumanum, za którym stoją w jednym rzędzie Czarnek, Paluchowa, Hamerski, Gut Mostowy, a teraz i pisowska rada, dla której nawet medycyna jest do ogarnięcia na papierze i w rezolucjach. Tak na wiwat, przecież powinno wystarczyć. No, jestem pod wrażeniem panie Furca... wszak to gremium wyżyn intelektu z tym panem po podstawówce, który będzie odpowiedzialny za szpital, budzi we mnie poczucie bezpieczeństwa. Przecież to betka. Jak dla pana szkolnictwo wyższe, przecież "wadza w naszych rynkach musi mieć zawsze rację, bo my som wadzą!".
0
Felczer07:18, 19 maja 2024
"Wspieramy placówkę, a nie konkretne osoby" czego tu nie rozumiesz? Po drugie jestem za tym by tam kształcono lekarzy, by nie tylko dzieci lekarzy mogły nas leczyć.
0
Rozczarowany06:21, 19 maja 2024
Osoby wspierające kierunek lekarski na tej uczelni nie mają pojęcia o tym, jak wyglądają studia lekarskie na normalnej uczelni medycznej.
0
sawuarek i wiwarek21:42, 18 maja 2024
Jak pan wicestarosta wyobraża sobie wspieranie placówki bez udziału Jej Magnificencji Pani Rektor?
0
Osiol20:57, 18 maja 2024
Leczyć każdy może
trochę lepiej lub trochę gorzej
Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi
Czasami człowiek musi.....
Teraz już będę szczery
Wybrałem drogę kariery
....
Ja się wcale nie chwalę
Ja po prostu mam talent
0
ot tak20:34, 18 maja 2024
PiS wspierał destrukcje w Podhalańskiej a obecnie ANS
zrobili sobie gniazdko
pora przerwać te rządy B.G. przecież na Podhalu są profesorowie, którzy mogliby zarządzać uczelnią
Lewica wspiera nową rektor ... zobaczymy co z tego wyjdzie
Komunizm PiS i komunizm Lewicy to jedna bajka
0
Golokolo20:16, 18 maja 2024
R. Furca ma rację chodzi o uczelnię a nie o rektora który ma sprawy w prokuraturze. Jednak żeby podnieść jakość kształcenia na tej uczelni to pasowałoby nie tylko rezolucji ale porządnych zmian kadrowych na które niestety powiat nie ma wpływu. Obecnie pracują tam osoby pozatrudniane w innych placówkach na pierwszym miejscu a uczelnia to taka przystań dla krakusów "kumpli królika" na dorobienie do wypłat.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas