Przywitanie Lata - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Rabka Zdrój
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Co, gdzie, kiedy
czytano: 514

Przywitanie Lata

Przywitanie Lata organizowane od 20216 roku przez Urząd Miasta w Nowym Targu to jedna z największych plenerowych imprez muzycznych na Podhalu

Przez ten czas Przywitanie Lata urosło do rangi lokalnego festiwalu, który ściąga melomanów z całego Podhala i innych części Polski. Dewizą organizatorów jest różnorodność brzmień i gatunków.

Dotychczas podczas Przywitania Lata wystąpili m.in. Organek, Taraka, Jeden Osiem L, Republika, Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy, Kobranocka, Sarsa, Afromental, Łąki Łan, Another Pink Floyd, Carrantuohill, UK Legends, Dikanda, Biało Czarni czy Rezerwat.

Oprócz gwiazd na scenie goszczą również mniej znane zespoły, często wiążące specyfikę swojego brzmienia z miejscem pochodzenia. To świadoma decyzja organizatorów, której efektem jest wzbogacenie świadomości muzycznej gości oraz swoista artystyczna podróż w różne regiony naszego globu.

Najważniejszymi muzycznymi gośćmi tegorocznego Przywitania Lata będą Kazik Staszewski i zespół Kult. To legendarna polska formacja, której brzmienie zakorzenione jest w punku i nowej fali. Zespół wychował kilka pokoleń słuchaczy, którzy pokochali go za niebanalne mocne brzmienie, oraz za teksty wzbudzające zew wolności i doskonale korespondujące z wydarzeniami historyczno-społecznymi.

Kolejnym muzycznym gościem Przywitania Lata będzie Felicjan Andrzejczak. To wyjątkowa i niebanalna postać polskiej sceny muzycznej. Ponadczasowe utwory, które stworzył z Budką Suflera takie jak „Jolka Jolka pamiętasz” czy „Noc komety” po dziś dzień łączą pokolenia.

Trzecia gwiazda, która zagości na scenie na nowotarskim Rynku to DJ i producent muzyczny Gromee. W Polsce uchodzi za jednego z najpopularniejszych przedstawicieli gatunków: POP, Dance, House i EDM. Jego twórczość na stałe zagościła na antenach rozgłośni radiowych i platformach streamingowych gdzie osiąga szczyty list przebojów.

Tegoroczna edycja "Przywitania Lata" odbędzie się 29 czerwca.
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas