Jak utrzymać czystość basenu? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Czarny Dunajec
Clouds
19°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
19°
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
23°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
21°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
04.07.2024, 07:37 | czytano: 435

Jak utrzymać czystość basenu? (art. sponsorowany)

Utrzymanie czystości w posiadanym basenie pozwoli Ci i Twoim bliskim na regularne korzystanie z higienicznej i bezpiecznej wody. Poznaj sposoby na skuteczne i łatwe zadbanie o jakość i czystość basenu. Sprawdź, które rozwiązania możesz zastosować na swojej działce.

Basen na działce — jak o niego zadbać?


Na czysty i przyjemny w korzystaniu basen składa się wiele elementów. Kluczowym aspektem będzie jednak regularność wykonywanych wszystkich działań.
  • Pomiędzy kolejnym uzupełnianiem wody usuwaj zanieczyszczenia z dna i ścianek basenu za pomocą odkurzacza bądź szmatki, aby nie dopuścić do powstawania większego brudu i rozwijania się bakterii.
  • Usuwaj liście, gałęzie czy owady za pomocą sitka lub specjalnej siatki, aby w pełni korzystać z wody.
  • Korzystaj ze specjalnych filtrów, które utrzymują czystość wody.
  • Dezynfekuj wodę chlorem czy innymi środkami, aby nie dopuścić do rozwoju grzyba i bakterii.

Te proste czynności mogą pomóc Ci zapobiec powstaniu większych problemów czy szkód w posiadanym basenie.

Czym są pompy piaskowe i filtrujące?


Chcesz zadbać o swój basen, ale nie wiesz, na jakie rodzaje filtrów wodnych się zdecydować? Chociaż nie wszyscy decydują się na oczyszczanie wody pompami i filtrami, to właśnie one zapewniają długotrwałą czystość w zbiorniku.

Zaopatrzenie w pompy pozwoli zapomnieć o uciążliwej i nieekologicznej wymianie wody czy jej mechanicznym czyszczeniu. Są wydajne i przede wszystkim skuteczne. Jeśli chcesz pozbyć się problemu, jakim bywa utrzymanie higienicznej i czystej wody w basenie — sprawdź pompy piaskowe i filtrujące na stronie: https://ibaseny.pl/20-pompy-basenowe. Zarówno jedne, jak i drugie zadbają o wysoką jakość wody, poprzez regularną jej filtrację.

Pompy piaskowe będą zajmowały więcej miejsca na działce — będą więc ciekawszym rozwiązaniem na większej posesje. Jednak jest to niezwykle ekonomiczne urządzenie, które ułatwi dbanie o zbiornik.

Wersje z filtrami zajmują znaczenie mniej miejsca, a ich konstrukcja jest wygodna i kompatybilna w użyciu. Wymaga jednak częstszej wymiany filtra.

Pompy czyszczące, tak jak dobre środki dezynfekujące, są jednym z elementów, które warto rozważyć przy częstym korzystaniu z basenu ogrodowego.

Skuteczne czyszczenie basenów


Korzystanie z basenu na działce zapewnia relaks i wspaniałe letnie wspomnienia. Aby Twoje pociechy, a także i Ty z przyjemnością korzystały z aktywności w wodzie, również tych związanych z zanurzaniem się np. w maskach, takich jak: https://ibaseny.pl/33-maski-do-plywania, pamiętaj, aby codziennie zebrać drobne zanieczyszczenia z powierzchni. Jeśli posiadasz zakrycie na basen — zdejmij je na tyle wcześnie, aby woda zdążyła nagrzać się przed użyciem.

Jeśli posiadasz automatyczne filtry — pamiętaj o sprawdzaniu ich stanu technicznego. Upewnij się, że działają prawidłowo i nie potrzebują naprawy. Na koniec sezonu, po wylaniu wody wyczyść dokładnie ścianki i dno i zabezpiecz produkt przed kolejnym rokiem.

Kilka łatwych zasad i ciekawych rozwiązań technicznych pozwoli Ci na utrzymanie czystego basenu przez cały sezon. Dzięki nim pozbędziesz się codziennych zmartwień związanych z brudną wodą.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas