Silnik VW Garbusa z kilkudziesięcioletnią historią - co musisz zrobić, żeby wrócił do żywych?
Masz Garbusa z lat 60., 70. albo 80. i chcesz go przywrócić do życia? Renowacja silnika w starym, zabytkowym samochodzie to trudne zadanie. Jeśli nie masz, chociażby podstawowej wiedzy z zakresu mechaniki i dostępu do oryginalnych części silnikowych, prawdopodobnie nie uda Ci się zakończyć projektu z pozytywnym finałem.
Na szczęście jeden problem da się łatwo rozwiązać. Chodzi o części do silnika Garbusa, które możesz zamówić online na https://garbus.pl/vw-garbus/silnik. W jednym miejscu znajdziesz wszystko, co potrzebne do ożywienia silnika Volkswagena Garbusa, czyli adapter czujnika temperatury i ciśnienia oleju, obudowę silnika, tłoki, miskę olejową i wiele innych.
Jeśli masz klasyka z uszkodzonym silnikiem...
Sprawdź blok silnika pod kątem pęknięć, ognisk korozji i odkształceń. Jeśli blok jest gdziekolwiek uszkodzony, dalsze prace remontowe nie mają żadnego sensu.
Zmierz kompresję na tłokach. Kiedy ciśnienie jest nierówne lub zbyt niskie, prawdopodobnie czeka Cię wymiana pierścieni tłokowych i planowanie głowicy.
W miarę możliwości oceń stan wału korbowego. Dokładnie zrobisz to dopiero po zdemontowaniu głowicy i tłoków. Jeśli występują luzy na panewkach... przygotuj się na wydatek w związku z zakupem nowego wału korbowego.
Oceń stan gaźnika. Jeśli mieszanka paliwowo-powietrzna nie będzie prawidłowa, wtedy silnik Garbusa nawet po generalnym remoncie po prostu nie odpali.
To tylko najistotniejsze elementy, które wymagają weryfikacji na początek prac z generalnym remontem silnika VW Garbusa. W miarę postępu prac możesz wymieniać też kable zapłonowe, pompę paliwa, chłodnicę, korbowody i tłoki.
Ile może realnie kosztować renowacja silnika VW Garbusa?
To zawsze kwestia indywidualna. Wymiana uszczelek, simmeringów, oringów i uszczelki pod głowicą to niewielki wydatek rzędu do tysiąca złotych z robocizną. Koszty pojawiają się dalej... pokrywa silnika, tłoki, wał korbowy i wiele więcej. Finalnie generalny remont może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.
Nigdy do końca nie wiadomo, co uległo zniszczeniu i wymaga wymiany. Koszty poznajesz w toku pracy - im głębiej zajrzysz do silnika, tym precyzyjniej możesz ocenić wydatki.
Jeśli jednak nie zrażasz się kosztami generalnego remontu klasycznego silnika Garbusa, możesz przejrzeć asortyment dostępny na https://garbus.pl/. Od ręki zamówisz niezbędne części silnika i wiele innych podzespołów, które są potrzebne do przywrócenia Garbusa na drogi!