Kredyt czy leasing auta - jak najlepiej sfinansować samochód firmowy? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Szczawnica
Rain
9°C
Rain
10°C
Rain
11°C
Rain
11°C
Rain
11°C
Rain
9°C
Kartka z kalendarza
27.05.2025, 17:13 | czytano: 116

Kredyt czy leasing auta - jak najlepiej sfinansować samochód firmowy? (art. sponsorowany)

Koszt zakupu firmowego auta za gotówkę mógłby nadmiernie obciążyć budżet przedsiębiorstwa i spowodować utratę rentowności. To spory problem, który da się w prosty sposób rozwiązać. Jak? Wystarczy, że zdecydujesz się na leasing samochodu, wynajem długoterminowy lub pożyczkę. Możliwości jest mnóstwo. Zobacz, w jaki sposób najlepiej pokryć koszty zakupu auta do firmowej floty.

Klasyczny kredyt samochodowy czy leasing auta na firmę - co będzie lepszym wyborem?


To zawsze kwestia indywidualna, choć kredyty samochodowe są opcją zarezerwowaną dla osób prywatnych, które są kupić nowe lub poleasingowe auto bez konieczności obciążania domowych finansów.


Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, możesz zdecydować się na leasing samochodu - operacyjny lub finansowy w mLeasing. To dobre rozwiązanie, które pozwoli Ci ograniczyć koszty początkowe do minimum. Dzięki temu firma utrzymuje płynność finansową, a Ty możesz korzystać z nowoczesnej floty samochodowej bez żadnych ograniczeń.


Leasing auta do firmy ma znaczną przewagę nad kredytem, chociażby ze względu na:



  • realnie niższe koszty finansowania - w ramach umowy leasingowej możesz spłacać tylko utratę wartości pojazdu;

  • możliwość uzyskania finansowania z uproszczoną procedurą nawet w 48h wraz z przekazaniem pojazdu;

  • możliwość wliczenia w koszty prowadzenia działalności całej raty leasingowej.


W praktyce leasing to gwarancja stabilności finansowej, niskich kosztów początkowych zakupu pojazdu oraz pełnego komfortu - w ramach umowy zyskasz też szeroki pakiet usług dodatkowych, np. ubezpieczenie OC, AC, assistance i NNW.


Leasing samochodu operacyjny czy finansowy? Jaki wybierzesz dla swojej firmy?


Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, powinieneś poznać cechy charakterystyczne dostępnych form finansowania. Leasing auta firmowego w wersji operacyjnej pozwala na dzierżawę środków trwałych. To znaczy, że jako leasingobiorca w zamian za określoną miesięczną opłatę możesz użytkować firmowego pojazdu przez cały czas trwania umowy.


W tym przypadku opłata wstępna i raty leasingowe są kosztem uzyskania przychodu w Twoim przedsiębiorstwie. Podatek VAT jest doliczany do każdej miesięcznej raty, natomiast jako przedsiębiorca nie musisz dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Te są po stronie leasingodawcy.


Jeśli w grę wchodzi finansowy leasing samochodu firmowego, wtedy musisz liczyć się z tym, że przedmiot umowy będzie środkiem trwałym w przedsiębiorstwie. Dodatkowo dokonasz odpisów amortyzacyjnych, natomiast tylko część odsetkową raty leasingowej zaliczysz do kosztów uzyskania przychodu. Na koniec okresu finansowania przedmiot leasingu przechodzi na własność firmy.


Uwaga! Dla leasingu finansowego podatek VAT jest opłacany z góry w momencie podpisywania umowy.


Na co zwrócić uwagę, zanim wybierzesz formę finansowania firmowego auta?


To wcale nie takie trudne, jak mogłoby Ci się wydawać. Na początek ustal potrzeby swojego przedsiębiorstwa, sytuację finansową oraz liczbę samochodów, które chcesz włączyć do floty. Następnie przeanalizuj: wymagany wkład własny, dostępny okres finansowania oraz wartość proponowanego wykupu resztkowego.


To istotne czynniki, na podstawie których wybierzesz korzystną umowę na leasing samochodu firmowego. Po dokładniej weryfikacji warunków finansowania będziesz w stanie wybrać ofertę, która w 100% sprosta Twoim oczekiwaniom.


Dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu na firmę?


To proste. Jeśli podpiszesz umowę leasingu operacyjnego lub finansowego, zyskasz przede wszystkim swobodę finansową, niską ratę leasingu oraz możliwość pozyskania finansowania firmowego auta z zerowym wkładem początkowym. To dobry sposób, aby wyposażyć firmową flotę aut w fabrycznie nowe samochody bez nadmiernego obciążenia finansowego w budżecie przedsiębiorstwa.


A zatem wybierz leasing samochodu firmowego, a zyskasz pełną swobodę w eksploatacji pojazdu z możliwością jego wymiany na nowy po zakończonym okresie finansowania.

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
02
06.2025
Nie przegap!
31
05.2025
Nie przegap!
Trwa do 10.06.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
maj
29
Czwartek
Imieniny:Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Kliknij po więcej