Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Nowy Targ i okolice
Fog
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 83
Clouds
-2°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 89
Fog
-6°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Zła
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.04.2017, 12:37 | czytano: 1515

Oskar Pieprzak i Piotr Kurek wygrali I Rundę MP

Oskar Pieprzak i Piotr Kurek – team ATV Akademia – wygrali pierwszą rundę Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV Terenowiec w Stężnicy w malowniczych Bieszczadach.

Po niemalże osiemnastu godzinach jazdy w bardzo trudnych warunkach zameldowali się na mecie gromadząc największą liczbę punktów. Drugie miejsce zajęli Marek Obrębski i Tomasz Szypliński, trzecie Damian Mejer i Stanisław Grabowski.

- Pierwsze miejsce to wynik, który bardzo cieszy – mówi Oskar Pieprzak podsumowując wygrane zawody. - Rajd bardzo trudny technicznie, mocno wyczerpujący kondycyjnie. A poziom idzie do góry. Na starcie widziałem też nowe twarze i nowe ekipy, podobnie też na podium, co cieszy. To duży doping, kiedy wszyscy cisną i każdy z top 10 może wygrać – dodaje Pieprzak, który już szykuje się na drugą rundę w Jeleniej Górze.

Przeprawowe Mistrzostwa Polski polegają na przejechaniu quadem określonej przez organizatora trasy biegnącej po górach, dolinach i potokach oraz zbieraniu punktów za pomocą zamocowanego na quadzie czytnika do tzw. elektronicznych pieczątek, podobnie jak w biegach przełajowych. Pieczątki umieszczane są w punktach o różnej trudności terenu i w związku z tym różnie punktowane. Zawodnicy startują w parach w dwuminutowych odstępach między parami i mają limit czasu na dotarcie do jak największej liczby pieczątek. W Stężnicy limit ten wynosił 18 godzin, co przy starcie po godzinie 21:00 oznaczało całą noc morderczej walki z bieszczadzkimi podjazdami, zjazdami i trawersami, a później niemal cały dzień podobnych zmagań.W zawodach wygrywa zespół, który zgromadzi najwięcej punktów, lub w przypadku osiągnięcia ich maksymalnej liczby – para która przyjedzie na metę najszybciej. W Stężnicy Pieprzak i Kurek wyprzedzili drugich na podium o ponad 10 proc. punktów i byli szybsi o prawie pół godziny, gratulujemy!

Następna runda Mistrzostw odbędzie się w Jeleniej Górze w dniach 26-28 maja.

oprac wo. na podst. materiałów prasowych ATV Akademia
najnowsze informacje
komentarze
wiki14:03, 27 kwietnia 2017
Brawo.
Stachu12:47, 27 kwietnia 2017
no całkiem całkiem
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij