Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Nowy Targ i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
18.08.2017, 11:35 | czytano: 1025

Konrad Biela: "Z Sopotu chcemy wrócić z mistrzostwem"

Do końca sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 pozostały dwa wyścigowe weekendy, a w finałową fazę wchodzi także walka o tytuły. Są jednak i tacy zawodnicy, którzy już podczas Grand Prix Sopot – Gdynia mogą zapewnić sobie mistrzostwo.

Przed taką szansą w najbliższy weekend stanie Konrad Biela. Kierowca Renault Clio R3C Maxi wygrał w swojej klasie, aż 7 z 8 dotychczasowych rund i jest o krok od sięgnięcia po tytuł Mistrza Polski GSMP 2017 w klasie A-2000. W Sopocie wystartuje również Szołek, jedyny kierowca, który może reprezentantowi BielaPlast Rally & Racing Team odebrać to trofeum. Rywalizacja zapowiada się wyjątkowo zacięta, zwłaszcza, że dla rywala z Sopotu będzie to domowy start.

Na zawodników tradycyjnie czeka 3050 metrów wymagającej trasy i osiemnaście zakrętów o mocno rajdowej specyfikacji.

Zanim jeszcze rozpoczną się sportowe emocje, to w piątek będzie można zobaczyć całą stawkę zawodników i ich samochody na sopockim molo, gdzie odbędzie się Badanie Kontrolne.

Już w ten weekend możemy zamienić całą tegoroczną ciężką pracę na tytuł Mistrza Polski, a dzielą nas od tego 3 punkty. Można by powiedzieć niewiele, ale najgorsze co mógłbym zrobić, to podejść do tego startu z przesadną pewnością siebie. Wręcz przeciwnie, stanę na linii startu bardzo mocno skoncentrowany i zrobię wszystko, żeby w Sopocie postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Na części trasy odnowiono nawierzchnię, więc w tych miejscach może być naprawdę ślisko. Będzie to mój drugi start w Grand Prix, a każdy kto chociaż raz tutaj pojechał, wie że w Sopocie nie ma miejsca na błąd. Szołek pojedzie u siebie, więc tym mocniej będzie chciał tutaj zwyciężyć.
Jesteśmy razem z 2BRally przyjedziemy nad Bałtyk zmotywowani i mocno skupieni na celu. Trasa mocniej przypomina rajdowy odcinek specjalny, ale mnie się taka charakterystyka podoba, więc liczę również na przyjemność z jazdy w Sopocie. Dla mnie sprzyjające warunki to rywalizacja po mokrym, więc wolałbym, żeby padało. Mam nadzieję, że kibice i turyści takie życzenie mi wybaczą. A na poważnie zapraszam wszystkich do spędzenia weekendu z Grand Prix Sopot – Gdynia.
W walce o tytuł wspierać nas będą Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, BielaPlast, Domalik folie samochodowe, RB Sięka, Pinsher, Professional Detaling Zakopane, Budomax, Podhale24.pl, Pralnia Białka, MTS-Trans, Lis Car i AMS Race & Rally Car Serivce - mówi Konrad Biela

mat. prasowe, zdjęcia Agnieszki Wołkowicz
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij