Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Rabka Zdrój i okolice
Fog
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Fog
-1°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-2°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 89
Fog
-6°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Zła
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.09.2017, 21:22 | czytano: 1018

Znamy Mistrza Polski SuperEnduro 2017! Kaczmarczyk niepokonany w Juniorach!

Choć do końca sezonu Mistrzostw Polski SuperEnduro pozostała jeszcze jedna eliminacja, w klasie Junior karty zostały już rozdane. Fantastyczną postawą na torze Lublinek, Oskar Kaczmarczyk w miniony weekend przypieczętował swoją dominację w cyklu Mistrzostw Polski SuperEnduro 2017 i zapewnił sobie tym samym upragniony tytuł mistrza kraju w tej dyscyplinie!

Eliminacje na torze Lublinek z pewnością zostaną zapamiętane jako dwie, z najmocniejszym wsparciem ze strony kibiców w tym sezonie. Na perfekcyjnie przygotowany tor, poza polską śmietanką SuperEnduro, przybyły także rzesze fanów motorsportu, co znacznie podgrzało atmosferę rywalizacji.

Aspirujący do tytułu Mistrza Polski Kaczmarczyk do startu w Łodzi przystąpił spokojnie, bo od wykręcenia drugiego czasu w trakcie kwalifikacji. Z każdym jednak wyścigiem finałowym Nowotarżanin podkręcał tempo, dzięki czemu nie tylko triumfował w każdym z trzech wyścigów, ale jak warto dodać, rejestrował się na linii mety z coraz większą przewagą nad drugim zawodnikiem. Sobotni start numer #6 podsumował więc wynikiem 1-1-1 i miejscem na szczycie podium.

W niedzielę, gdy została odwrócona trasa wyścigu, Kaczmarczyk nie zamierzał zwalniać tempa i ponownie zaserwował zgromadzonej na torze Lublinek publice pokaz szybkiej i technicznej jazdy. Trzykrotne zwycięstwo dało Oskarowi po raz 8 w tym sezonie miejsce na najwyższym stopniu podium i pozwoliło dorzucić do puli punktów kolejne 60 punktów.

Rywalizację na torze Lublinek uważam za naprawdę udaną. Zwyciężyłem wszystkie 6 wyścigów weekendu, co pozwoliło mi na tyle umocnić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej, że upragniony tytuł Mistrza Polski mam już w kieszeni! Sam tor był świetnie przygotowany i jazda po nim była dla mnie czystą przyjemnością. Starałem wystrzegać się popełniania błędów, co zaowocowało w tabeli czasów. Mówiąc o minionej rundzie naprawdę należy wyrazić ogromny szacunek dla organizatorów tej imprezy, którzy nie tylko profesjonalnie podeszli do tematu przygotowania toru i całego zaplecza, ale także świetnie nagłośnili imprezę! Byłem w ogromnym szoku, jakie tłumy przybyły na tę eliminację cyklu. Ściganie się w takiej atmosferze, wśród setek kibiców, którzy sukcesywnie podgrzewali temperaturę zawodów i motywowali do dawania z siebie maksimum, to czysta przyjemność. To było super i oby więcej takich momentów w przyszłych latach! Teraz pełna koncentracja na przygotowaniach do Red Bull 111 Megawatt. – skomentował swój ostatni występ Oskar Kaczmarczyk.

Po 8 przystankach sezonu 2017 Oskar Kaczmarczyk gromadzi na swoim koncie 420 punktów i posiada 96 punktową przewagę, co oznacza, że na jedną rundę przed końcem sezonu, tytuł Mistrza Polski SuperEnduro 2017 w klasie Junior jest już w jego!

Ostatnia runda tegorocznego cyklu odbędzie się 16 września w Łodzi.

mat. prasowy
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij