Wtorek, 01 grudzień 2020, Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-3°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Mist
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clear
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-3°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.08.2017, 21:31 | czytano: 1224

Konrad Biela Mistrzem! Sopot ukoronowaniem pracy całego mistrzowskiego sezonu

20., jubileuszowe Grand Prix Sopot – Gdynia przeszło do historii. Była to edycja, która przyniosła szczególnie dużo wrażeń, a zaciętą walkę, jaką zawodnicy toczyli w podjazdach, kibice zapamiętają na długo. Najszybsi kierowcy w drogę powrotną zabrali ze sobą zdobyte puchary, było też kilku takich, którym wynik osiągnięty w Trójmieście, przyniósł dużo większą nagrodę.

Jednym z nich był Konrad Biela, który w miniony weekend sięgnął po tytuł Mistrza Polski GSMP 2017 w klasie A-2000. Mimo, że do zakończenia sezonu pozostają jeszcze dwie rundy, to kierowca Renault Clio III RS wypracował w punktacji wystarczająco dużą przewagę, żeby już w tej chwili cieszyć się z ukoronowania pracy włożonej w cały ten sezon. Siedem zwycięstw i trzykrotnie osiągnięty drugi stopień podium – to dorobek Konrada w jego debiutanckim sezonie za kierownicą Renault, przygotowanego przez 2BRally.

Start w Sopocie w tym roku miał szczególny charakter. Sobotę rozpoczęliśmy spokojniej starając się przede wszystkim utrzymać szybkie, ale bezpieczne tempo. Początek był nerwowy, bo takie kalkulacje wcale nie są łatwe, zwłaszcza na trasie w Sopocie. Plan jednak udało się zrealizować - dzień skończyłem z czystym kontem, bez błędów i z ważnymi punktami, a to dało większy komfort na drugi dzień rywalizacji. W niedzielę postawiliśmy sobie za cel skupić się bardziej na walce w klasie. „Szołek” w ten weekend spisywał się naprawdę świetnie i wysoko zawiesił poprzeczkę. Jedyne czego żałuję, to decyzja o wybraniu krótkiego przełożenia, bo już w połowie najdłuższej prostej brakowało większej prędkości maksymalnej i w tym fragmencie sporo straciłem - mówi Konrad Biela
Z wyniku i tak jestem bardzo zadowolony, a mimo, że minęło już kilka dni, to nadal towarzyszą mi te wszystkie emocje. To co się stało, jest po prostu niesamowite. Dzięki konsekwentnej pracy całego zespołu zrobiliśmy naprawdę duży progres i już przed Korczyną, możemy się cieszyć z tytułu. Nie osiągnąłbym tego gdyby nie cały tłum ludzi. Mogłem liczyć na ogromne wsparcie tegorocznych partnerów: stajni 2BRally i Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, BielaPlast, Domalik folie samochodowe, RB Sięka, Pinsher, Professional Detaling Zakopane, Budomax, Podhale24.pl, Pralnia Białka, MTS-Trans, Lis Car i AMS Race & Rally Car Serivce. Są też jednak ludzie, którzy zaufali mi, wtedy gdy robiłem swoje pierwsze kroki w tym sporcie i im należą się szczególne podziękowania: Tomasz Paturaj i Paweł Hebda – dzięki nim mogłem się rozwinąć i dotrzeć do punktu w którym teraz jestem. Duży wkład w tytuł ma Mateusz Lisowski, bo to on z zrobił ze mnie szybkiego kierowcę – dziękuje mistrzu! Żona i rodzina to moi najwierniejsi kibice, bez których też nie wyobrażam sobie startów. Dziękuje wam wszystkim, że jesteście ze mną w mojej pasji.


mat. prasowy, zdjęcia Grzegorz Kozera
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij