Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
24.09.2018, 10:01 | czytano: 1221

Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Krakowie

Trzy miesiące zaciekłej rywalizacji, pięć europejskich miast, tysiące głodnych sportowych emocji kibiców i światowa czołówka walcząca o tytuł zwycięzcy. Nowy sezon halowych, motocyklowych Mistrzostw Świata rusza już w grudniu.

Inauguracyjna runda tradycyjnie zawita do Polski. Dzięki bardzo wysokim ocenom poprzednich rund, wystawionym przez organizatora głównego cyklu Mistrzostw Świata, TAURON Arena Kraków już po raz trzeci gościć będzie najlepszych zawodników z całego świata. Podczas dwóch poprzednich edycji, niepokonanym na swojej ojczystej ziemi, pozostawał Tadeusz „Taddy” Błażusiak. Czy uda mu się dorzucić do puli trzecie zwycięstwo i zdobyć HATTRICK w rodzinnych stronach? O tym przekonamy się już 8 grudnia.

Drugi przystanek rozegrany zostanie 5 stycznia w niemieckiej Sachsen Arena. Tam z pewnością na największy doping może liczyć Manuel Lettenblichler, który aktualnie dzierży tytuł lidera nowego cyklu zawodów World Enduro Super Series /WESS/.

Trzecia runda odbędzie się 26 stycznia w Madrycie. Pretendenci do zwycięskiego tytułu będą wtedy na półmetku rywalizacji. Nadal nie znamy pełnych list startowych, jednak możemy się spodziewać że najwięcej da tam z siebie lokalny bohater – Alfredo Gomez, który w akompaniamencie wiernych fanów może nieźle namieszać w wynikach.

Czwarta batalia sezonu to zupełna nowość. 9 lutego oczy całego moto świata skupią się na Budapeszcie. To właśnie wtedy Węgry po raz pierwszy gościć będą cykl Mistrzostw Świata SuperEnduro, dając kibicom wyczekiwaną od dawna możliwość dopingowania czołowych zawodników globu w trakcie ich zaciętej rywalizacji.

Miesiąc później poznamy nowego Mistrza Świata. Finałowy pojedynek sezonu rozegrany zostanie 9 marca w Bilbao.

Kalendarz sezonu 2019:
8 grudnia 2018 | Kraków / TAURON Arena | Polska
5 stycznia 2019 | Riesa / Sachsen Arena | Niemcy
26 stycznia 2019 | Madryt / Caja Magica | Hiszpania
9 lutego 2019 | Budapeszt / Papp Laszlo Sportarena | Węgry
9 marca 2019 | Bilbao / Bizkaja Arena | Hiszpania


Bilety na krakowską, inauguracyjną rundę sezonu, do nabycia na www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Więcej informacji na stronie imprezy www.super-enduro.com.pl

mat. prasowe
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij