Nowy Peugeot 508 - demokratyczne premium - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 92 %
Clear
13°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 90 %
Clear
14°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
02.07.2019, 12:05 | czytano: 3761

Nowy Peugeot 508 - demokratyczne premium

Dzięki uprzejmości firmy Golemo - dealera marki Peugeot w Nowym Targu i Krakowie mieliśmy okazję poznać nową 508-kę, model z którym francuski koncern wiąże spore nadzieje.

Walka o rynek w segmencie gdzie plasowany jest nowy Peugeot nie jest łatwa a konkurencja jest bardzo silna. Poza takimi klasykami jak VW Passat, Mercedes C-klasy, BWM serii 3 czy Audi A4 do wyboru mamy Mazdę 6, Forda Mondeo, Skodę Superb czy Renault Talisman. Samochody dopracowane, ładne, dobrze prowadzące się, gdzie zatem miejsce na nowy model?

Francuzi przyzwyczaili nas przez lata do tego, że bezkompromisowo sięgają po śmiałe pomysły zarówno stylistyczne jak i techniczne. Nie inaczej jest w przypadku nowej 508-mki. Wbrew trendom samochód zmalał względem swojego poprzednika - ale dzięki temu zyskał na wizualnej dynamice. W połączeniu z szybami w drzwiach pozbawionymi ramek, małą sportową kierownicą i charakterystycznymi światłami led z przodu samochód robi wrażenie więcej niż dynamicznego.

Tylne światła - jak to w Peugeocie - nawiązując do śladów lwich pazurów, w nowej 508-ce nawiązaniem do lwa w logo marki znajdziemy też z przodu - światła led do jazdy dzienne zintegrowane z kierunkowskazami układają się w imponujące kły. Ten element między innymi sprawia, że nowej 508-mi nawet z daleka nie pomylimy z innym autem.

Jak na samochód pretendujący do klasy premium, w dodatku we francuskim wydaniu we wnętrzu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań - sterowanie większością systemów odbywa się za pośrednictwem dotykowego ekranu wspomaganego przez kilka przycisków, zarówno tradycyjnych jak i zupełnie dotykowych. Dobre materiały i ciekawy design wnętrza robią bardzo pozytywne wrażenie.

Kierowca i pasażer podróżujący z przodu mają komfortowe warunki - wygodne fotele, miękkie materiały i wystarczająca ilość miejsca. O ile z tyłu powiew premium z racji materiałów i wygody foteli jest podobny, o tyle miejsca jest już zdecydowanie mniej. To niestety efekt skróconej długości samochodu i opadającej lini dachu - wysocy pasażerowie będą mieli kłopot, ze znalezieniem tam wygodnej pozycji.

Kolejną nowością w 508-ce jest bagażnik - samochód, który dotąd był klasycznym sedanem w nowej odmianie jest liftbackiem. Rozwiązanie znane jest choćby ze Skody Superb czy Opla Insigni na pewno wpływa korzystanie na komfort pakowania bagaży a i rozmiar samego bagażnika.

Testowane przez nas auto napędzane było przez silnik o pojemności 2 litrów osiągający 177 KM. Jak na samochód mający walczyć o najbardziej wymagających klientów przystało, lista możliwego wyposażenia jest długa i na prawdę bogata, a wybór silników także zadowalający. Sam samochód w najtańszych wersjach to wydatek nieco ponad 140 tysięcy złotych, ale w najbogatszych wersjach cena oscyluje już około 200 tysięcy.

Nowy Peugeot to auto nietuzinkowe i inne niż wszystkie inne w klasie, na pewno trafi w gusta tych, którzy szukają czegoś innego, czegoś co wyróżnia się z tłumu, czegoś co nie jest oczywistym wyborem.

Wszystkich, którzy chcieli by sami lepiej poznać nowego Peugeota firma Golemo zaprasza na jazdy testowe.


wo/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ja12:29, 2 lipca 2019
na progach juz rdzę widać .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas