Piątek, 22 styczeń 2021, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.10.2019, 19:10 | czytano: 4600

Konrad Biela i Bogusław Pokrywka w stawce 53. Rajdu Żubrów

Triumfator Grupy N - pochodzący z Szaflar Konrad Biela zmierzy się w ten weekend z podhalańskimi odcinkami specjalnymi w ramach 53. edycji Rajdu Żubrów.

Po trzech tygodniach od oficjalnego zakończenia Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, najbliższy weekend przyniesie kolejne sportowe emocje, w szczególnej górskiej scenerii. Już dziś startuje 53. edycja Rajdu Żubrów, imprezy z jedną z najbardziej barwnych historii w polskim sporcie samochodowym. Po wielu latach starań baza zawodów wróciła do stolic Podhala. W tym roku, spod Hotelu Mercure Kasprowy ruszy ponad 80 zawodników z Polski i z zagranicy. W tym gronie nie zabraknie oczywiście zawodników i nazwisk ważnych dla polskiego motorsportu. Nie zawiodą się również pasjonaci motoryzacji i pięknych samochodów – tych historycznych i współczesnych.

Z dziesięcioma odcinkami, o łącznym dystansie ponad 19,5 km zmierzą się także czynni, licencjonowani zawodnicy. Na podhalańskich trasach nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej utytułowanych górali. Konrad Biela stworzy załogę z Bogusławem Pokrywką i zaprezentuje kibicom Mitsubishi Lancera Evolution X – najszybszy samochód kategorii produkcyjnej w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2019. Duet, w ten sposób realizuje zeszłoroczne postanowienie – po starcie w roli samochodu organizatora, teraz włączają się do rywalizacji w najmocniejszej Grupie Open. W sobotę, ruszą, do pierwszego odcinka specjalnego z 36 numerem startowym. Początek rywalizacji przewidziano na 9:00, a wyniki poznamy jeszcze tego samego dnia, około 16:15.

Jestem bardzo szczęśliwy, że udaje się kontynuować piękną historię Rajdu Żubrów i że po raz kolejny dzieje się to w sercu Podhala i pod Tatrami - mówi Konrad Biela. W tym roku wspólnie z Tomaszem towarzyszyć nam będą szczególne emocje, ponieważ podnosimy poprzeczkę i w ten weekend włączamy się do rywalizacji w klasyfikacji generalnej i w grupie Open. Cieszę się, że prezes firmy TrackTech wcieli się w rolę pilota i że będziemy mogli razem podjąć to wyzwanie. Będzie to piękny sposób na uhonorowanie pierwszego wspólnego sezonu w GSMP.

Rajd Żubrów to święto sportu, ale przygotowujemy się również na naprawdę zaciętą walkę. Na uczestników czekają te same bardzo kręte i wymagające próby, co w zeszłorocznej edycji czyli odcinki specjalne Pitoniówka, Nowa Biała, Knurów i Kluszkowce. To najlepsza zapowiedź tego, że na kibiców czekają piękne sportowe emocje. Bardzo liczymy na doping na trasie, a mam nadzieję, że przy zapowiadającej się tak słonecznej pogodzie na odcinkach specjalnych i pod Hotelu Mercure Kasprowy widzów nie zabraknie!

Wspólnie ze wszystkimi partnerami zespołu: Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, Hotel Bania, TrackTech, Energo Star - systemy elektryczne i energetyczne, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, KW Tynki Krzysztof Czubernat, Domalik - folie samochodowe, rhSPORT GROUP i SPORT 2000 rent, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Góral Bau Team, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion, STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar – serdecznie zapraszam wszystkich górali i turystów na spędzenie soboty z Rajdem Żubrów. Tych zawodów naprawdę nie można przegapić!


mat. prasowy, fot. Agnieszka Wołkowicz UMA Fotografia
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij