Piątek, 29 maj 2020, Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Czarny Dunajec i okolice
Rain
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Rain
11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Rain
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.10.2019, 20:31 | czytano: 5073

Stare automobile w uzdrowisku (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska

W ubiegły weekend do Szczawnicy zjechały piękne zabytkowe samochody. Na placu przed domem towarowym Halka można było obejrzeć kilkanaście ciekawych modeli sprzed lat.

Fani starych automobili mogli podziwiać m.in. Rolls Roysa z 1953 roku czy Dodgea z roku 1926 r. Pięknie prezentował się kabriolet Triumph z 1946 r. Nie zabrakło Mercedesów, Volvo i BMW z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Dużym zainteresowaniem miłośników zabytkowych samochodów cieszyły się mniej znane produkowane dawniej w Wielkiej Brytanii MG - małe auta typu roadster czy też francuskie Talboty. Pojawiły się także motocykle, m.in. BMW z wózkiem bocznym 1942r.

Najstarszym modelem był pojazd Dodge Brothers z 1926 roku, którym jeździł marszałek Józef Piłsudski.

Po południu uczestnicy zlotu swoimi samochodami udali się do muzeum Pienińskiego w Szlachtowej, gdzie mogli zwiedzić ekspozycję i posłuchać o historii Pienin i Szczawnicy.

W Szczawnicy to nie pierwszy zlot zabytkowych samochodów i jak zawsze przyciągnął tłumy miłośników motoryzacji: zarówno mieszkańców jak i turystów - tym bardziej, że weekendowa pogoda zachęcała do spacerów całymi rodzinami.

Imprezę zorganizowało Radio Kraków, Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

JD
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij