Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Czarny Dunajec i okolice
Clear
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 51
Clear
-3°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 51
Clear
-2°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 51
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-3°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 72
Clear
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 51
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dostateczna
25.09.2020, 08:15 | czytano: 3709

Mistrz Konrad Biela!

Wyścig Górski Prządki po raz kolejny w historii wyłonił triumfatorów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, a tegoroczna walka miała szczególnie dramatyczny przebieg. Wśród kierowców, którzy w sezonie 2020 sięgnęli po mistrzowskie laury, jeden był w swojej walce szczególnie konsekwentny.

Konrad Biela na mecie GSMP 2020 – z kompletem zwycięstw i mistrzostwem Konrad Biela zamyka swój szósty sezon GSMP z dorobkiem sześciu zwycięstw w Klasie 5A, we wszystkich sześciu rozegranych rundach.

Wywalczony wynik jest tym cenniejszy, że na każdej z trzech tras, zawodnik z Szaflar po raz pierwszy walczył o punkty za kierownicą Mitsubushi Lancera Evolution X. Przed finałem w Korczynie, jego przewaga nad bezpośrednimi rywalami Pawłem Stefanickim (Honda Civic) i Herbim (Mitsubishi Lancer Evo X) wynosiła 12 punktów. Aby pewnie sięgnąć po tytuł, Biela musiał dwie ostatnie rundy zakończyć w czołowej czwórce, ale za cel postawił sobie podwójne zwycięstwo.

W sobotę walka w klasie przyjęła szczególnie emocjonujący obrót, gdy trzy zawodnicy zmieścili się w różnicy niespełna 0,2 sekundy. W drugim podjeździe wyścigowym najskuteczniejszy był jednak Konrad Biela, a piąte sezonowe zwycięstwo zapewniło reprezentantowi BIELAPLAST Race & Rally Team skuteczny atak zapewnił piąty tytuł w karierze.

Do szóstej, ostatniej rundy Biela ruszył już bez presji wyniku, ale to przełożyło się na jeszcze lepsze tempo. Na pożegnanie z sezonem, wysoko zawiesił konkurentom poprzeczkę, a po dwóch podjazdach wypracował aż 6,065 sekundy. Wszystkie rundy sezonu 2020 zakończone na najwyższym stopniu podium to nie tylko jeden z najlepszych wyników w całej tegorocznej stawce, ale także w dotychczasowej historii startów podhalańskiego zawodnika.

Na początku roku, nie tylko cały sezon, ale nasz start też stał pod dużym znakiem zapytania - mówi Konrad Biela. - Mimo trudności nasi partnerzy ponownie zaufali BIELAPLAST Race & Rally Team, i wspólnie kończymy ten sezon z mistrzostwem. Po GSMP 2019 został nam sportowy niedosyt, więc tym mocniej przygotowywaliśmy się w tym roku - dodaje. - Mimo, że walka toczyła się tylko na trzech trasach, to myślę, że jest to jeden z najtrudniejszych z osiągniętych wyników. Sopot, Baba i Prządki stworzyła naprawdę ciekawą kombinację, zwłaszcza, że w pewien sposób były to dla mnie trzy debiuty. Każdy weekend był specyficzny i wymagający na swój sposób.

Błąd mógł jeszcze wszystko zaprzepaścić, więc stanęliśmy do finałowego pojedynku z dużą rozwagą. Z podjazdu na podjazd poprawialiśmy tempo, a jazda Lancerem będzie najlepszym wspomnieniem zabranym z Korczyny. Myślę, że nie mógł się lepiej ułożyć dla nas ostatni rozdział tego sezonu. Jestem naprawdę dumny z tego wyniku i że razem Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, TrackTech, HQ Automotive, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, Domalik folie samochodowe, Gulf Race Fuels Distribution EU, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion oraz STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar sięgnęliśmy po kolejny wspólny sukces.


mat. prasowy, zdjęcie Agnieszka Wołkowicz UMA Fotografia
najnowsze informacje
komentarze
Max11:19, 25 września 2020
Graty Konrad!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij