Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Szczawnica
Clouds
11°
Wiatr: 20.988 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
11°
Wiatr: 22.608 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
12°
Wiatr: 20.016 km/h Wilgotność: 41 %
Clouds
12°
Wiatr: 22.068 km/h Wilgotność: 47 %
Clouds
17°
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
15°
Wiatr: 18.936 km/h Wilgotność: 41 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
04.10.2021, 14:00 | czytano: 2647

Oskar Kaczmarczyk wygrywa Hard Enduro Ochotnica (zdjęcia)

- Czekałem na te zawody - mówi zawodnik z Nowego Targu. Świetna organizacja, ciekawy teren i piękne widoki - tak jest na zawodach w Ochotnicy.

Wczorajsze zawody Hard Enduro Ochotnica Rocky Hill są kontynuacją znanych miłośnikom motocykli terenowych zawodów Cross Country, których pięć edycji odbyło się w Ochotnicy w minionych latach. W tym roku postanowiono podnieść poprzeczkę i zorganizować jeszcze trudniejsze zawody. Udało się. Jak powiedział nam organizator, Szymon Wójciak, zawodnicy mówili, że to były najtrudniejsze zawody w Polsce.

Potwierdza to w rozmowie z nami także zwycięzca klasy Expert Oskar Kaczmarczyk. - Trasa była doskonale przygotowana i urozmaicona. Nie było chwili do wytchnienia - zjazdy, podjazdy, kamienie, przeszkody - cały czas piekły ręce - mówi. - Ostatnio startowałem na podobnych zawodach w Tylmanowej, tam trasa też była trudna, ale dłuższa, przez co można było znaleźć czas by odsapnąć - wspomina.

Oskar, który zawody potraktował jako trening wystartował ostatni i jego celem było uplasowanie się jak najwyżej. Wygrał. Kolejne miejsca w klasie Expert zajęli Piotr Merecik z Enduro Kozy i Mariusz Nędza.

W klasie Open najlepsze czasy uzyskali Adam Podgórski z RKM Tylmanowa, Tomasz Watychowicz i Damian Janik, obaj z GKM Ochotnica. Najszybsi Juniorzy to Tymek Bachleda z BKM Bielsko Biała, Miroslav Madigar z Pemamoto team i Filip Gacek z BKM Bielsko Biała, a w kategorii Masters najlepsi byli Bronislav Plesko z Mordoru, po nim Paweł Kąkol i Jarosław Kurek.

W zawodach udział brały także kobiety: Joanna Paluch była najszybsza, po niej uplasowały się Renata Skowrońska i Ewa Piskorz z Motoklubu Wielkopolskiego.

Zawody na starcie których stanęło ponad 130 zawodników przyciągnęły rzesze kibiców. Tor na potrzeby zawodów powstał w miejscu planowanej stacji narciarskiej na os. Czepiele w Ochotnicy Górnej.

Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejne zawody w formule Hard Enduro, mówią też o cyklu takich imprez, które miałaby by oprócz Ochotnicy odbyć się w przyszłym roku w Tylmanowej, Szczawnicy i Kamienicy.

wo/ fot. Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Basia14:17, 4 października 2021
nie no chłopak mistrz- wyglądał jakby się w ogóle nie zmęczył. Brawo!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas