Poniedziałek, 03 sierpień 2020, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 59
Clouds
15°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 85
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 59
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 0.828 km/h Wilgotność: 68
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.07.2019, 12:25 | czytano: 4996

Pod Jarmutą zawyły motory (zdjęcia)

W Szczawnicy na torze klubu motorowego Moto Pasja w odbyły się piąte już zawody zwane Super Enduro. W zeszłym roku zawodnicy rywalizowali w kałużach i błocie, tym razem sytuacja była odwrotna: susza spowodowała, że nad torem unosiły się kłęby kurzu pomieszanego z dymem z silników - wierni kibice znów byli zachwyceni.

Na mecie stanęło ponad  50 zawodników, którzy startowali w 5 wyścigach w zależności od pojemności motoru.  Najpierw ruszył wyścig 50-tek, który wygrał Maciej Dziatkowiec.  Najmłodszy zawodnik  startujący w tej grupie to  6-latek Jan Zięba, który walczył ze starszymi kolegami jak równy z równym i zajął wysokie 3 miejsce. Kolejny wyścig to 65-tki, gdzie zwycięzcą okazał się Dawid Cepielik. Na motorze o pojemności 85 cm3 wygrał Adrian Skoczeń – aktualny lider klasyfikacji tej klasy w Polsce, który dzień wcześniej startował w zawodach w Poznaniu.

Następnie przyszła kolej na klasę S1, czyli motocykle dwusuwowe o pojemności do 150 cm i 4-suwowe do 250 cm. W tej konkurencji wygrał Grzegorz Kowalczyk.

Na zakończenie tegorocznego Super Enduro wystartowali zawodnicy w klasie S2 na dwusuwach powyżej 200cm i 4-suwach od 450cm. Tu najlepszy okazał się Bartłomiej Baziak.
 
Warto podkreślić, że najmłodszy zawodnik jaki pojawił się na torze to 5-letni Maciek Bukowski, który  z małą pomocą także pokonał tą wymagającą trasę – rośnie młode pokolenie pasjonatów sportów motorowych. Za Maćka trzymamy kciuki, aby w przyszłym roku stanął na starcie wyścigu i pokazał co potrafi.

Nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców czuwali strażacy z OSP Szczawnica oraz ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR.
 
Następne zawody organizowane przez klub Moto Pasja odbędą się już 8 września. Będzie to kolejna edycja Moto Rodeo – jak zapowiadają organizatorzy trasa po przebudowie będzie dłuższa, znacznie trudniejsza, ze stromymi podjazdami i wieloma przeszkodami.
Już dziś zapraszamy miłośników sportów motorowych na wrzesień do Szczawnicy.
Aktualności dotyczące zawodów można śledzić na facebookowym profilu Moto Pasji.
 
Wyniki V Super Enduro:
https://s-time.pl/wyniki/vse-2019.pdf?fbclid=IwAR3zyYAKowrjqtm-SYsPdQ0Ad2nmqxs0IB-yNmPx5oIcZW3zJTQxmQ47ovU
 
JD
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij