Niedziela, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 39 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
04.01.2022, 21:20 | czytano: 752

Jaka jest historia rowerów? (art. sponsorowany)

Czy wiesz, że każdego roku produkuje się ponad 100 milionów rowerów? Ponadto ponad miliard rowerów jest obecnie użytkowanych na całym świecie. Patrząc na te statystyki, nic dziwnego, że jazda na rowerze jest jedną z najlepszych i najchętniej wybieranych rozrywek dla osób, które chcą zmniejszyć ryzyko udarów i chorób serca.

Rowery mają dość zróżnicowaną historię, sięgającą ponad 600 lat, podczas których rower był skrajnie inny niż ten, który znasz dzisiaj. Z biegiem czasu znacznie ewoluowały dzięki znaczącym innowacjom, które radykalnie zmieniły wszystkie ich formy i funkcje.

Ewolucja roweru

Bardzo interesującym błędem w historii rowerów jest to, że Leonardo Da Vinci naszkicował kilka projektów rowerów w latach 40., które miały bardzo nowoczesny i współczesny wygląd i formę. Mówi się, że szkice zostały odkryte w XVI wieku, jednak wielu historyków twierdzi, że te projekty nigdy nie zostały przekształcone w działające modele, dlatego uważa istnienie szkiców za nieprawdziwe.
Innym błędnym przekonaniem, które pojawiło się w starożytności, było to, że pierwszy rower został wynaleziony w latach sześćdziesiątych XIX wieku przez Pierre'a i Ernesta Michaux, francuski duet ojciec i syn, którzy byli w zasadzie wytwórcami powozów. Chociaż wynaleźli rower z obrotowymi korbami i pedałami w 1861 roku, nie ma dowodów na to, że jako pierwsi stworzyli pierwszy model pojazdu tego typu.

Kto tak naprawdę wynalazł pierwszy rower?


Uważa się, że pierwszy praktyczny i sprawdzalny rower został wynaleziony przez Niemca, barona Karla von Drais w 1817 roku. Nazwał ten rower „Laufmaschine” lub „maszyną do biegania”, ponieważ składał się z dwóch kół połączonych ze sobą za pomocą pojedynczego środkowego paska. Był to rowerek biegowy wykonany z drewna i składał się z dźwigni, która pomagała kierować przednimi kołami zamiast pedałów. Podczas pierwszej jazdy rower pokonał 13 kilometrów w mniej niż godzinę, co uznano za imponujące jak na maszynę ważącą prawie 22 kilogramy.

Wybór roweru

Wybierając idealny rodzaj roweru dla siebie, bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że powinieneś wiedzieć, czego szukasz. Kiedy wejdziesz do sklepu rowerowego, prawdopodobnie zostaniesz najpierw zapytany, jaki rodzaj roweru chcesz, czy to szosowy, górski lub rower hybrydowy.
Twoja decyzja całkowicie zależy od Twoich potrzeb rowerowych i osobistych preferencji. Niektórzy szukają kontroli prędkości, inni uwielbiają robić sztuczki, a wielu innych bierze udział w wyścigach rowerowych.
Aby więc wybrać dla siebie najlepszy rower, musisz zadać sobie pytanie, jak często planujesz jeździć, ile jesteś w stanie zainwestować i do czego dokładnie będziesz używać swojego roweru. Aby to zrobić, musisz jednak zdawać sobie sprawę z różnych typów i rodzajów rowerów, które są obecnie dostępne, z których każdy ma unikalny styl, funkcje i formę.

Podsumowanie

Rower nieustannie jest jednym z najpopularniejszych środków transportu pozwalającym na poprawę zdrowia i kondycji. Wiele jednak zależy od tego, jaki model finalnie wybierzemy, warto więc rozejrzeć się, co aktualnie oferuje rynek. Jeśli szukasz roweru skorzystaj z bogatej oferty sklepu roweroweprzymorze.pl.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas