Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Szczawnica
Clouds
18°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
19°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
15°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Koronawirus
4
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
2
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
7
16
08.02.2022, 09:18 | czytano: 3592

Tadeusz Błażusiak ponownie w ogniu!

Polak w świetnym stylu wywalczył drugie miejsce podczas węgierskiego przystanku Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro wywierając presję na obecnym liderze klasyfikacji generalnej Billy Bolt (Husqvarna). Dominik Olszowy (Gas Gas) deklasuje rywali w klasie Junior.

Sobotni wieczór w stolicy Węgier był pełen ekstremalnych emocji. Spektakularne wywrotki, niespodziewane zwroty akcji i ciągła rotacja w każdym z trzech wyścigów głównych budowały napiętą atmosferę do ostatnich sekund rywalizacji.

Pierwszy z finałów rozpoczął się od mocnego startu Coltona Haaker’a (Husqvarna), jednak incydent z udziałem Jonny Walker’a i Tadka Błażusiaka zaskutkował przerwaniem wyścigu. Po powtórce startu to właśnie Taddy wysunął się na prowadzenie zgarniając tym samym pierwszy holeshot wieczoru. Na kolejnych pozycjach linię mety minęli Bolt oraz Walker, który mimo poparzonej nogi dał z siebie wszystko i pokazał, że nadal potrafi namieszać w czołowej stawce.


Drugi wyścig główny to start w odwróconej kolejności, podczas którego prowadzenie objął Will Hoare (Gas Gas). Jednak już po pierwszym okrążeniu czekała nas szybka rotacja miejsc, pozycja lidera trafiła w ręce Cody Webb (Sherco) i… Nastąpił kolejny dramatyczny zwrot akcji.
Noga Webb’a utknęła między kołem a błotnikiem Bolt’a, wynikiem czego Amerykanin przez kilka metrów był ciągnięty przez rywala. Na szczęście incydent okazał się jedynie przerażająco wyglądać, a Webb finalnie wsiadł na motocykl i ukończył wyścig na 6. pozycji.

Sytuację wykorzystał Taddy Błażusiak, który złapał świetne flow na swoim Gas Gas’ie i wysunął się na prowadzenie. Niestety na czwartym okrążeniu Polaka wyprzedził Bolt. Na trzeciej pozycji uplasował się Jonny Walker, ze stratą jedynie ułamka sekundy do Błażusiaka.

Ostatni wyścig wieczoru publiczność oglądała z zapartym tchem. Rywalizacja rozpoczęła się od paskudnej kraksy Taddiego, który mimo ciężkiego upadku na pierwszym zakręcie szybko się podniósł i ruszył w pościg za najszybszą czwórką, w skład której weszli Bolt, Walker, Haaker oraz Webb.

Zawodnicy szli łeb w łeb, a zacięta walka o każde z miejsc budowała coraz bardziej napiętą atmosferę. Colton Haaker z determinacją walczył o 2. miejsce, zaś Jonny Walker mimo wcześniejszej kontuzji jechał po swoje pierwsze podium w sezonie. W tym samym czasie Błażusiak dał z siebie wszystko i trzeci finał ukończył na 4. miejscu. Najszybszym zawodnikiem wyścigu okazał się Billy Bolt, który tym samym umocnił swoją pozycję lidera w klasyfikacji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro.

Zawodnik Husqvarny ma teraz solidną przewagę w klasyfikacji generalnej przed Coltonem Haakerem. Na trzecim miejscu znajdują się Walker i Błażusiak, którzy na swoich kontach mają dokładnie tę samą liczbę punktów.

Wyniki klasy Prestige:
BOLT Billy (Husqvarna)
BLAZUSIAK Taddy (Gas Gas)
WALKER Jonny (Beta)
HAAKER Colton (Husqvarna)
VIEIRA Diogo (Gas Gas)

Wśród Juniorów tego wieczoru brylował Dominik Olszowy (Gas Gas), który ponownie zdeklasyfikował swoich rywali wygrywając każdy z trzech wyścigów głównych. Młody Polak wygrał już swoje drugie Grand Prix w sezonie. Na podium dołączyli do niego Suff Sella (KTM) oraz Fabien Poirot (Husqvarna).

Wyniki klasy Junior:
OLSZOWY Dominik (Gas Gas)
SELLA Suff (KTM)
POIROT Fabien (Sherco)
HENTSCHEL Leon (Gas Gas)
SCHMUESER Milan (Sherco)

Szczegółowe wyniki drugiej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro

Fot: Agencja Sport UP
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas