Niedziela, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
12°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
12°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
13°
Wiatr: 21.168 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
14°
Wiatr: 22.392 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
2
3
10.09.2022, 13:34 | czytano: 1244

Coraz bliżej obwodnicy Myślenic

Już pod koniec przyszłego roku poznamy przebieg planowanej obwodnicy Myślenic – wszystko dzięki umowie na opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy drogi, którą podpisali marszałek Witold Kozłowski i burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

- Dzisiaj zrobiliśmy pierwszy, ale konkretny krok. Razem z panem burmistrzem przystępujemy do wspólnej, dużej i ważnej dla mieszkańców inwestycji. Nowa droga odciąży ruch i rozwinie cały układ komunikacyjny wokół Myślenic i w samym mieście. Poprawi się też bezpieczeństwo podróżujących, a dodatkowo obwodnica wpłynie na rozwój gospodarki. Powstaną nowe przedsiębiorstwa, będą rozwijać się już istniejące, co przełoży się na zatrudnienie w regionie - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Województwo Małopolskie wraz z Gminą Myślenice będą wspólnie realizować zadanie inwestycyjne pn.: „Opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy obwodnicy Myślenic w ciągu DW 967 wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach”.

Zadanie objęte niniejszą umową realizowane będzie w ramach przygotowania dokumentacji dla inwestycji drogowo mostowych w ramach Pomocy Technicznej, przy dofinansowaniu unijnym. Wartość szacunkowa zadania wynosi 600 tys. zł i planowana jest do sfinansowania w 2023 roku.

Inwestorem zadania jest województwo, a jego koszt to ponad 185 tys. zł. Zostanie ono sfinansowane w następującym podziale: Województwo Małopolskie – 50% kosztów w 2023 roku, pozostałe 50% kosztów będzie współfinansowane z budżetu Gminy Myślenice w 2023 roku w formie dotacji celowej opartej o stosowną Uchwałę Rady Miejskiej w Myślenicach. Planowane jest też dofinansowanie z Funduszy Europejskich - blisko 415 tys. zł.

3 sierpnia br. został ogłoszony przetarg na opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy obwodnicy Myślenic w ciągu drogi wojewódzkiej DW 967. Termin składania ofert upływa 14 września, a wykonawca będzie miał 12 miesięcy na jej wykonanie.

Celem zamówienia opracowania jest przedstawienie wariantowych rozwiązań nowego połączenia drogowego drogi wojewódzkiej DW 967 z droga krajową DK7 - popularną "Zakopianką". Będzie ono stanowić jednocześnie obwodnicę Myślenic w ciągu DW967.

Potrzebna jest ocena zasadności oraz skutków realizacji nowego układu drogowego w mieście i gminie Myślenice, w tym poprawy przepustowości oraz bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego. Ważna jest też dostępność komunikacyjna Myślenic oraz identyfikacja ewentualnych problemów realizacyjnych, oszacowanie kosztów inwestycyjnych oraz możliwych konfliktów.

Droga wojewódzka nr 967 Myślenice - Dobczyce - Łapczyca, będąca głównym połączeniem na kierunku wschód zachód DK7 z DK94, wyczerpuje obecnie swoją przepustowość w Myślenicach, dlatego tak istotne jest znalezienie alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych tj.:

- wyprowadzenie ruchu poza teren zabudowy,
- poprawę płynności i bezpieczeństwa ruchu na DW 967,
- poprawę dostępności Myślenic,
- wzmocnienie i usprawnienie połączeń drogowych z istniejącą DK7.

Opracowanie powinno być wykonane wielowariantowo z uwzględnieniem wszystkich możliwych scenariuszy realizacji układu docelowego wraz z analizami ruchu, szacunkami kosztów i efektywności ekonomicznej. Termin zakończenia realizacji zadania jest zaplanowany w 2023 roku.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas