Przetarg na przebudowę DK28 i skrzyżowań w Makowie Podhalańskim - podhale24.pl
Piątek, 02 grudnia
Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Szczawnica
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-0°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 90 %
Snow
-0°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
-0°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
15.11.2022, 17:37 | czytano: 578

Przetarg na przebudowę DK28 i skrzyżowań w Makowie Podhalańskim

Trwa przetarg na przebudowę DK28 (ul. Maja) w Makowie Podhalańskim, na odcinku 368 m. Zaplanowana jest m.in. budowa pasów do lewoskrętów, wysp azylu na przejściach dla pieszych i przebudowa chodników. Jest to drugi przetarg na to zadanie. Poprzedni został unieważniony.

Fot. GDDKiA
Fot. GDDKiA
Do przetargu ogłoszonego wiosną tego roku zgłosił się tylko jeden wykonawca, z ofertą znacznie przekraczającą budżet przewidziany na przebudowę skrzyżowań. W związku z tym tamto postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

Do wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie należała budowa dodatkowych pasów do lewoskrętu na DK28 w ul. Rynek i ul. Kolejową oraz dwóch wysp azylu na przejściach dla pieszych. Wymieniona zostanie nawierzchnia na drodze krajowej. Zaplanowano przebudowę dziewięciu zjazdów indywidualnych, chodników po obu stronach drogi, sygnalizacji świetlnej, kanalizacji deszczowej i sieci teletechnicznej. Wykonane zostanie doświetlenie dedykowane istniejących pięciu przejść dla pieszych na DK28 oraz ul. Kolejowej i ul. Kopernika. Wszystkie prace mają zostać wykonane w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

W Makowie Podhalańskim droga krajowa nr 28 (ul. 3 Maja) przebiega przez centrum miasta. Jest jednojezdniowa o jednym pasie w każdą stronę i obciążona bardzo dużym ruchem zarówno osobowym, jak i ciężarowym. Jest to główny dojazd z południowej części województwa małopolskiego do Wadowic i Zatora. Według pomiarów ruchu wykonanych w 2021 r. średnio na dobę przejeżdża tędy ponad 16,6 tys. pojazdów. Liczba pojazdów w stosunku do poprzedniego pomiaru z 2015 r. wzrosła o 30 proc.

Na odcinku przewidzianym do przebudowy występują trzy skrzyżowania z ulicami: Rynek, Kopernika oraz Kolejową. Z powodu bardzo dużego obciążenia ruchem manewry lewoskrętu są utrudnione i ograniczają płynność ruchu. Przebudowa drogi jest konieczna, by poprawić zarówno bezpieczeństwo, jak i płynność ruchu.

Na oferty wykonawców Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie czeka do 28 listopada 2022 r.

Źródło: GDDKiA, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ja20:51, 16 listopada 2022
PO co,przecież ma być obwodnica
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas