Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój
Rain
15°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
15°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
16°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
22°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
54 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
09.04.2024, 14:47 | czytano: 477

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą? (art. sponsorowany)

Bardzo ważną sprawą jest zabezpieczenie domu i dorobku przed kradzieżą. Takie działania wymagają zarówno staranności, jak i świadomości. Spokój oraz bezpieczeństwo zapewnić może połączenie odpowiednich środków fizycznych i cyfrowych oraz wykupienie ubezpieczenia. Dowiedz się, w jaki sposób zabezpieczyć się na wypadek kradzieży.

Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia domu?


Dom lub mieszkanie jest miejscem, w którym przechowujemy wszystkie swoje najważniejsze kosztowności. Często jednak to teoretycznie bezpieczne miejsce staje się głównym celem włamywaczy. Zwykle nie da się uniknąć włamania i kradzieży, jednak w dużym stopniu ograniczyć można prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa. Przykładowo zastosować można różne zabezpieczenia – zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Złodziej doskonale wie, kiedy pojawia się szansa wtargnięcia do domu. Wie, kiedy zostawiasz otwarty balkon lub okna. Wie, kiedy jesteś na wakacjach za granicą. Zna każdy twój krok i cały rytm dnia. Dlatego nie daj się zaskoczyć.

Ubezpieczenie domu i mienia od kradzieży jest ważnym krokiem do zapewnienia sobie ochrony. Dzięki takiemu ubezpieczeniu agencja ubezpieczeniowa wypłaci pieniądze, gdy dojdzie np. do włamania na terenie nieruchomości. Najpierw należy jednak odpowiednio zabezpieczyć mienie przed kradzieżą, aby można było skorzystać z takiej polisy. Możesz np. zamontować pełne drzwi zewnętrzne, które będą zamykane na dwa zamki. Warto też ubezpieczyć mienie ruchome, takie jak sprzęt sportowy czy elektroniczny, o czym więcej przeczytasz w tym miejscu: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-hulajnogi. Możesz przemyśleć także zakup polisy od kradzieży z włamaniem. Dzięki takiemu ubezpieczeniu, jeśli ktoś włamie się do domu, ubezpieczalnia pokryje straty.

Najważniejsze cechy polisy – o czym pamiętać?


Wybierając polisę, należy zwrócić uwagę na wiele ważnych aspektów. Są kluczowe kwestie, którymi wypada się zainteresować, szukając odpowiedniego ubezpieczenia od kradzieży. Najważniejsze są warunki polisy, ponieważ dzięki wnikliwemu zapoznaniu się z nimi zrozumiesz, jakie sytuacje dotyczą ubezpieczenia, a czego polisa w ogóle nie obejmuje. Pamiętaj też o zakresie polisy – powinieneś mieć pewność, że ubezpieczenie dotyczy potencjalnego zagrożenia, które grozi ci lub reszcie domowników w wyniku włamania i kradzieży. Musisz mieć pewność, że polisa obejmuje straty finansowe związane nie tylko z samą kradzieżą, ale np. naprawdę szkód spowodowanych włamaniem do domu. Określ również swoje potrzeby, aby ustalić wartość ubezpieczenia. Upewnij się, że w razie kradzieży polisa pokryje szkody.
Ubezpieczenie od kradzieży nie jest najtańsze. Możesz jednak spróbować zminimalizować koszty, np. zainstalować solidne systemy alarmowe, monitoring oraz zamki, dzięki czemu zmniejszyć da się ryzyko włamania z kradzieżą. Ubezpieczyciele często oferują też niższą stawkę dla osób, które skutecznie zamocowały na terenie nieruchomości środki zabezpieczające. Aby obniżyć miesięczne składki ubezpieczeniowe, można też podwyższyć udział własny w polisie. Nie zapominaj również, że wybór odpowiedniej agencji ubezpieczeniowej jest kluczowy, aby zapewnić nieruchomości skuteczną ochronę. Zanim podejmiesz decyzję, postaraj się przeprowadzić małe rozeznanie wśród ubezpieczalni. Porównaj wszystkie oferty i sprawdź, która będzie najlepsza. Przejrzyj również opinie klientów i wybierz cenę, która będzie najbardziej przystępna. Aby dowiedzieć się więcej np. o rodzajach polis, koniecznie zajrzyj na m.in. blog https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/.

Zabezpieczenie domu przed kradzieżą


Włamywacze najczęściej czekają, aż zrobi się ciemno. Dopiero wtedy przechodzą do planu. Do kradzieży najczęściej dochodzi, gdy nikogo nie ma w domu. Jednak nie zawsze tak jest. Złodzieje zabierają cenne przedmioty, będąc również w mieszkaniu podczas… obecności domowników. Wystarczy, że podadzą się np. za pracownika zakładu energetycznego lub wodociągu, a my im zaufamy, nie żądając pokazania legitymacji. Włamywacze obserwują ofiarę na wiele sposobów. Zaglądają do domu przez lornetkę, ale też śledzą każdą aktywność na mediach społecznościowych.
Warto zatroszczyć się o antywłamaniowe zabezpieczenia nieruchomości. Spraw, aby w razie próby włamania złodziej jak najdłużej siedział poza terenem domu lub przed budynkiem. Dzięki temu istnieje szansa, że zorientujesz się o jego nieobecności. Możesz w tym celu zainstalować np. antywłamaniowe okna, rolety i drzwi. Przydadzą się też czujniki ruchu i kamery. Staraj się zawsze zamykać okna i drzwi, zwłaszcza gdy wychodzisz do domu – nawet na chwilę. Złodziejowi wystarczy chwila, aby dostać się do domu.

Nie odkładaj kluczy w tak oczywiste miejsca, jak pod wycieraczkę. W domu nie trzymaj odłożonych dużych kwot pieniędzy – zwłaszcza w oczywistych miejscach, takich jak skarbonka czy widoczny sejf. Najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania pieniędzy jest bank. Wyjeżdżasz na dłuższy czas? Nie zostawiaj oznak swojej nieobecności. Poproś sąsiadów lub najbliższych, aby od czasu do czasu zapalili światło w mieszkaniu, podlali rośliny lub wyjęli pocztę ze skrzynki. Taka prosta aktywność może skutecznie zniechęcić włamywacza do odwiedzenia mieszkania.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas