Warsztaty kuśnierskie - nabór - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Nowy Targ
Clouds
19°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
19°
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
23°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
21°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
05.07.2024, 11:30 | czytano: 895

Warsztaty kuśnierskie - nabór

Ruszył nabór na warsztaty kuśnierskie organizowane przez Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu. Ich celem będzie kształcenie w kierunku zasad projektowania ubioru regionalnego Łuku Karpat, technik szycia, wyszywania, a także wykorzystania odpowiednich materiałów do stworzenia wyrobu kuśnierskiego. Pierwsze zajęcia już 12 lipca.

Warsztaty kuśnierskie dadzą możliwość zdobycia wiedzy oraz umiejętności tworzenia regionalnego okrycia; m.in. serdaków czy kożuchów. Podstawą warsztatów będzie opanowanie umiejętności wykonania formy i szablonu podstawowych wyrobów kuśnierskich. Warsztaty te odbywać się będą w profesjonalnym zakładzie kuśnierskim w Poroninie.

Instruktorem będzie znany w swoim fachu Stanisław Gąsienica-Wawrytko. Od wielu lat prowadzi własną pracownię kuśnierską. Jego wielkim zaszczytem było uszycie serdaka dla Ojca Świętego Jana Pawła II.

Cechą charakterystyczną wyrobów Stanisława Gąsienicy-Wawrytko jest precyzja wykonania i bogactwo zdobień, które są najbardziej rozpoznawalnymi symbolami kultury ludowej. Pan Stanisław jest rozpoznawalną postacią regionalnego rękodzieła. Jego serdaki i kożuchy same w sobie są marką. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Udział w zajęciach jest płatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja wstępna przez formularz na stronie MCK Sokół

Zajęcia trwać będą od lipca 2024 do czerwca 2025 roku.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
MM11:49, 6 lipca 2024
Po co ten Instyt....,gdzie ten honor góralski.Może bez płacenia zachęcajmy,a nauczycielowi coś niech Instytut Dz... wynagradza.
0
Sdssss23:53, 5 lipca 2024
Coraz mniej zakładów, chiński wyrób, nawet wygarbowanej, wykończonej skóry zalewa Polskę, a oni będą mówić o regionalnym wyrobie. Jest parę zakładów które jeszcze walczą, pomimo rosnących cen prądu, odpadów, pracownika i ogrzewania. Ale za parę lat nie będzie nikogo, tylko szycie,albo handel gotowym produktem bo nie będzie się produkcja na podhalu opłacać.
Płacić za warsztaty umierającego rynku, trochę słabo :-)
0
wojtek11:46, 5 lipca 2024
ładne dziedzictwo jak trza zapłacic
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas