Szczawnickich strażaków wsparli sponsorzy (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Rabka Zdrój
Clouds
11°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
2 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
05.02.2013, 09:56 | czytano: 2096

Szczawnickich strażaków wsparli sponsorzy (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Na wyposażeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej jest coraz nowego sprzętu przeciwpożarowego, nowoczesnego umundurowania oraz wyposażenia medycznego.

- To wsparcie ma dla naszej OSP duże znaczenie. Dzięki niemu pozyskaliśmy wiele niezbędnego sprzętu ratowniczego i osobistego wyposażenia. Łatwiej i bezpieczniej jest nam wykonywać obowiązek udzielania wszelakiej pomocy podczas pożarów i zdarzeń losowych - mówi Grzegorz Koterba, zastępca naczelnika OSP Szczawnica.

Firma Boxmet Medical służyła jednostce wsparciem technicznym oraz materialnym w postaci chociażby wysokiej jakości ubrań specjalistycznych typu FIRE-Guard i ubrań dla młodzieżowych drużyn pożarniczych. Spółka Thermaleo zakupiła pięć par specjalistycznego obuwia produkowanego przez niemiecką firmę Rosenbauer. A Firma Kolex Krzysztof Oleś ze Szczawnicy często wspiera jednostkę finansowo i materialnie. Wsparcie przychodzi także także mieszkańców i organizacji.

Ta współpraca ze sponsorami układa się wzorowo. Fajermani liczą, że i ten rok będzie dla nich pomyślny w zdobywaniu coraz to nowszego sprzętu przeciwpożarowego.

Czy to, co mają na wyposażeniu, zaspokaja ich potrzeby i ambicje bycia nowoczesną jednostka staży pożarnej – strażacy wypowiadają się na ten temat z umiarkowanym optymizmem. Jak mówią w rozmowie z Podhale 24, marzą o nowym samochodzie bojowym dostosowanym do górskich warunków terenowych.

Szefostwo jednostki optymizmem napawa duże zainteresowanie najmłodszych adeptów pożarnictwa sprawami jednostki. Dzieci i młodzież chętnie przychodzą na zajęcia, a zdobyta wiedza i doświadczenie będą procentować, gdy staną się już wykwalifikowanymi strażakami. Każdego roku szeregi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zasilają uczniowie szczawnickich szkół.
– To nas bardzo cieszy. Nasza jednostka z ponad stu letnią tradycją, rozwija się i jest doceniana przez samorząd lokalny, mieszkańców i co bardzo jest dla nas ważne, sponsorów, od których w ubiegłym roku pozyskaliśmy sprzęt pożarniczy na ponad 40 tys. złotych – podkreśla Grzegorz Koterba.

Jednostka w samym tylko 2012 roku interweniowała ogółem 71 razy, w tym 34 razy do pożarów, 30 razy do mniejszych zagrożeń i 7 razy do alarmów fałszywych.

Tekst i zdjęcia Stanisław Zachwieja
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
gepard10:49, 5 lutego 2013
Dobrze, że na wsiach pozostały OSP, bo młodzież w wolnych chwilach na co robić.
donnas10:41, 5 lutego 2013
TO pytam sie po co jest PSP?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas