Spotkanie autorskie z Nandorem Udvarhelyim w Orawce (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 20 lipca
Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 82 %
Clear
18°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
72 %
Nowy Targ
46 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
19.10.2013, 13:34 | czytano: 2035

Spotkanie autorskie z Nandorem Udvarhelyim w Orawce (zdjęcia)

W czytelni Orawskiej Biblioteki Publicznej odbyła się prezentacja albumu o kościele w Orawce pt. „Magyar szentek temploma” (Kościół świętych węgierskich) i spotkanie z jego autorem - Nandorem Udvarhelyim.

Organizatorami wydarzenia byli Orawska Biblioteka Publiczna, Małopolska Organizacja Turystyczna, Ksiądz Proboszcz parafii Orawka i Stowarzyszenie Rozwoju Orawy. Nieocenioną pomoc okazali p.p. Gabriela i Marton Csomor, tłumacze języka węgierskiego, którzy umożliwili bezproblemowe porozumiewanie się zebranych z autorem i jego żoną.

Gospodarz obiektu, p. Maria Łaciak powitała uroczyście wszystkich zebranych, po czym wyświetlono skrót filmu prezentującego kościół w Orawce, przygotowanego przez p. Macieja Jurasza. Lucyna Borczuch, przewodnik pracujący w Małopolskiej Organizacji Turystycznej i oprowadzający turystów w tym kościele, przedstawiła informacje o promocji kościoła w internecie i prasie oraz statystyki turystyczne. Pan Udvarhelyi opowiedział o swojej książce i zaprezentował namalowane w kościele sylwetki świętych królów, przede wszystkim św. św. Stefana, Emeryka i Władysława oraz wybrane postaci ze wspólnej historii Polski i Węgier, np. św. Kazimierza Jagiellończyka, bł. Salomeę, św. Kingę, św. Andrzeja Świerada i bł. Sadoka, wspomniał również o św. Jadwidze, której mu brakuje w tym poczcie. Podkreślił dbałość Polaków o to miejsce kultu ale i świadectwo historii obu narodów. Po krótkiej dyskusji zaproszono zebranych na orawski poczęstunek, przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy. Całe spotkanie umilała muzyka orawskiej kapeli. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Źródło: materiał prasowy organizatorów
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas