Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Jabłonka
Clouds
-5°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-5°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 1.656 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
116 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
90 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 58 | 116 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
25.03.2014, 19:56 | czytano: 1267

Nowości w kolejce na Kasprowy Wierch: ostrzeżenie przed burzą i ułatwienia dla niepełnosprawnych

ZAKOPANE. Przy dolnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch zainstalowany został ekran, który na bieżąco informuje o sytuacji na górze, a zwłaszcza o występujących tam zagrożeniach. Polskie Koleje Linowe kupiły też tzw. schodołaz, dzięki któremu osobom niepełnosprawnym łatwiej będzie dostać się do wagoników.

Fot. Arch. PKL
- Nasi pracownicy mają zawsze najpełniejszą i najbardziej aktualną wiedzę o tym, jak wygląda sytuacja w górach. Na naszej stronie internetowej zamieszczamy komunikaty dla turystów, jednak nie wszyscy mają w zwyczaju tam zaglądać. Dotarcie do nich z informacjami zanim jeszcze znajdą się na szczycie Kasprowego Wierchu to bardzo dobre rozwiązanie. Ekran pozwala ponadto na błyskawiczne reagowanie na pojawiające się zagrożenia, chociażby takie jak obecność niedźwiedzia na którymś ze szlaków - mówi Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

PKL przygotowały też ułatwienia dla niepełnosprawnych. Dla nich powstał tzw. schodołaz. - Turystyka górska stawia przed ludźmi poważne wyzwania, związane ze sprawnością fizyczną. Kolej na Kasprowy Wierch to dla wielu osób, zwłaszcza niepełnosprawnych, jedyna szansa na to, aby w Polsce znaleźć się w naprawdę wysokich górach i z najpiękniejszego punktu podziwiać panoramę Tatr. To udogodnienie powinna pojawić się już wiele lat temu, szczęśliwie udało nam się nadrobić te zaległości - mówi Piotr Gosek, prezes zarządu PKL.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas