Elektryczne rowery w TPN - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 85 %
Rain
17°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 51 %
Rain
18°
Wiatr: 13.032 km/h Wilgotność: 45 %
Rain
18°
Wiatr: 15.156 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
16°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
27.08.2014, 19:56 | czytano: 2434

Elektryczne rowery w TPN

Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Tauronem w sierpniu uruchomił autobusową linię „parkuj i jedź” dla turystów wybierających się do Morskiego Oka. Przedsiębiorstwo przekazało również Parkowi 10 elektrycznych rowerów.

zdj. TPN
zdj. TPN
Od wczoraj kursowanie linii zostało wstrzymane z powodu uszkodzenia szyby.

Wracając do rowerów - są one wykorzystywane przez pracowników i wolontariuszy TPN w codziennej pracy. - Tauron dofinansował również zakup elektrycznego quada, który będzie używany do patroli prowadzonych przez Służbę Parku - informuje Ewa Holek w TPN.

Budowa roweru elektrycznego nie różni się w sposób znaczący od budowy zwykłego roweru. Są pedały, koła, łańcuch napędowy, ale ich dodatkowym wyposażeniem jest bateria, silnik elektryczny oraz komputer z wyświetlaczem, który steruje pracą całego silnika i umożliwia jego odpowiednie dostrojenie.

Rower elektryczny nie "jeździ sam", a jedynie wspomaga proces pedałowania. Siła naszych mięśni otrzymuje wsparcie, dzięki czemu jesteśmy w stanie w tym samym czasie pokonać odległości o wiele większe niż podczas jazdy zwykłym rowerem.

W zależności od modelu i pojemności baterii, proces ładowania jej to 2-3 godzin. Koszt naładowania baterii roweru - 30 groszy, dzięki czemu jazda rowerem elektrycznym jest bardzo ekonomiczna.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Driver09:06, 29 sierpnia 2014
Najbardziej śmiać mi się chciało z akcji promocyjnej w/w firmy he he he
"Ekologiczne rowery" dumnie brzmiały hasła reklamowe w Zakopanem:)
Jak można taki rower nazwać ekologicznym? skoro przede wszystkim ta bateria choć by nie wiem z czego była zrobiona, to jednak produkcja i utylizacja nie wpływa pozytywnie na środowisko, a do tego prąd to już kwestia sporna:)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas