Wtorek, 12 listopad 2019, Imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
18.09.2014, 13:24 | czytano: 2686

Marcin Jagła: "Pan Burmistrz jest odporny na krytykę"

LIST. "Smuci mnie bezpardonowy atak na inicjatora i organizatora zajęć czyli Pana Burmistrza. Ale ten jest odporny na krytykę" - pisze Marcin Jagła. Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji UM odpowiada na wczorajszy list Czytelnika Bezmyślność czy sabotaż.

Oto treść przesłanego nam listu:

Kto nie chce widzieć trenerów osiedlowych

Po lekturze tekstu „Bezmyślność czy sabotaż” zamieszczonego w portalu podhale24.pl można sobie zadać wiele pytań. Jedno z pierwszych, to od czego zacząć prostowanie całkowicie mijających się z rzeczywistością wizji i hipotez wykreowanych przez autora? A kolejne, to jakimi przesłankami kierował się on przy prokurowaniu tego rodzaju treści nie przystających do faktów? Ale może właśnie od faktów zacznijmy.

Program ,,Trener osiedlowy” adresowany jest do dzieci i młodzieży z rodzin zamieszkujących w budynkach wielorodzinnych. Jest to autorski program realizowany w naszym mieście na długo przed rządowym pomysłem pracy animatorów na boiskach „Orlik”, których przecież też u nas dostatek. Zajęcia odbywają się na terenach boisk przy Szkołach Podstawowych Nr 4, Nr 6, Nr 11 oraz na osiedlu Topolowym i nieopodal bloku przy ulicy Szaflarskiej 142. Są prowadzone przez czterech trenerów w terminie od 5 czerwca do 30 września.

Trenerzy podczas zajęć zapewniają właściwe warunki programowe oraz dbają o bezpieczeństwo dzieci. Odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe, zabawy oraz gry sportowe. Na wspomnianej ulicy Szaflarskiej, szczególnie bliskiej mojemu sercu, bo stamtąd wyrosłem, zajęcia odbywają się w soboty. Oczywiście jeśli pozwalają na to warunki atmosferyczne, bo trudno zmuszać dzieci do aktywności fizycznej podczas deszczu i zimna. Z jamnikami rzecz jasna na spacer wówczas wyjść trzeba niezależnie od dobrodziejstwa aury. W dzienniku zajęć prowadzonym przez trenera z ul. Szaflarskiej jest zapisanych 35 uczestników, z których każdy przynajmniej raz z zajęć korzystał.

Smuci mnie bezpardonowy atak na inicjatora i organizatora tych zajęć czyli Pana Burmistrza. Ale ten jest odporny na krytykę. Natomiast rzeczą kompletnie niezrozumiałą jest wycieczka w kierunku trenerów, którzy z pasją i zaangażowaniem prowadzą zajęcia. Dość powiedzieć, że przez całe wakacje odbywała się wakacyjna liga trenerów osiedlowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a na rzeczonym boisku przy ul. Szaflarskiej został zorganizowany turniej streetballa, w którym grała ponad setka dzieci, w większości wychowanków trenerów osiedlowych. Czytelnik znany Redakcji podczas naszej rozmowy wyraźnie zakłopotany nie potrafił wyjaśnić mi intencji, które nim kierowały, zatem pozostaje za znanym również mnie autorem tekstu zapytać czy to bezmyślność, sabotaż czy bezinteresowna zawiść, a może gorączka wyborcza?

Marcin Jagła – naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji
najnowsze informacje
komentarze
on_i_ja19:53, 19 września 2014
Burmistrz nie jest odporny - on ma nas wszystkich głęboko w ... tak samo jak jego koleś Marcin Jagła.

Liczy się tylko koryto!
Kolo18:44, 19 września 2014
Zostawcie Marcina w spokoju. "Tak krawiec kraje jak materiału staje" jest dobry i przygotowany. Może pracować z nowym burmistrzem Grzegorzem Watychą, bo jest kompatybilny.
Nolan17:48, 19 września 2014
Ja tez chodze na zajecia dodatkowe, ale nie tu, w Piasecznie do Akademii Bystrzak. Nie mamy takich problemow. Nie musimy sie o nic martwic, mamy warsztaty teatralne, to co kto zechce. Ja lubie spiewac i tanczyc , przy okazji ucze sie historii i biografii slynnych artystow i nie tylko...
seter-sweter13:02, 19 września 2014
Parszywe zagranie Marcinie Jagła. Odbije ci się to czkawką. Ciężką czkawką. To nie pierwszy raz jak ośmieszasz szefa. Burmistrz może i jest cierpliwy, ale w czasie kampanii nie powinien chyba tolerować takiego zachowania. Oby nie było następnego razu, bo i tak coraz więcej ludzi prezentuje swoją niechęć za obecnego włodarza - patrz: spotkanie w SDK. Ciężka to będzie w tym toku walka o stanowisko.
Panie burmistrzu czy Pan nie słyszy, że coraz więcej osób z niechęcią wypowiada się na temat naczelnika? Radni nie przekazują skarg na niego? Sam złożyłem jedną za sposób w jaki organizuje naczelnik przyznawanie dotacji dla stowarzyszeń. Albo jak rozgrywa tych którzy uczciwie wygrali jakiś przetarg. Dużo by mówić...
BOB O13:02, 19 września 2014
Dziwie się,że taki inteligentny facet jak Marcin napisał jakieś banialuki. Nie wiadomo o co chodzi, czy ten pan czytelnik z jamnikiem to krytykował i przezywał Burmistrza, czy krytykował działalność Marcina w ramach przeciwdziałania alkoholizmowi. Raczej uważam,że Marcin jest tak przebiegły,że napisał list by można było pod nim wpisywać peany na temat MF. Wykorzystam pomysł niebawem.
henio11:48, 19 września 2014
Marcin Jagła: "Pan Burmistrz jest odporny na krytykę"

Pan Burmistrz jest odporny także na:
- uwagi na temat fatalnej pracy jego urzędników,
- potrzeby mieszkańców (np. Niwa i bezpieczne przejście dla pieszych)
- .... tu można sobie dopisać własne spostrzeżenia
osiedlowy09:49, 19 września 2014
wyprowadził mnie pan z błędu panie Jagła. Do chwili obecnej sądziłem, że to pan Gabriel Wolski rzucił hasło trenerów osiedlowych.
figa09:40, 19 września 2014
@dziecko z bulerbyn
W kategorii "kompetentny inaczej" oczywiście... :)
xyz09:36, 19 września 2014
KMS - jesteś zadowolony.... bo nie myślisz. Takim jak Ty zawsze łatwiej w życiu. Jak byś odrobinę wytężył swoje szare komórki ( zakładam, że je masz, tylko są w stanie spoczynku) to by sie okazało, że rynek , i boisko dla Wojasa to trochę za mało jak na 18to letnie rządy jednej sitwy i nie ten kierunek.
Organizują nową strefę gospodarczą podczas, gdy już jedna jest - na kombinacie - wystarczy trochę doinwestować, odtworzyć rozebraną bocznicę - zapewniam, że zmieści się tam jeszcze mnóstwo nowych podmiotów
Burmistrz wybudował Wojasowi boisko, by ten mógł handlować piłkarzami a lodowisko - duma NT zaraz się rozsypie
Zasypać wyremontowane co kible w rynku to są Himalaje głupoty i niegospodarności. Burmistrz zaprasza turystów....ale gdzie się mogą oni załatwić - w restauracjach? Park jest za daleko. Mamy 21 wiek a kibla niet
Maruś to manipulator i bezwzględny gracz. Zajaczkowski stosuje przefiltrowane prawo a Ozorowski kombinuje jak koń pod górę, by Mareczka przedstawić w innym swietle. Te 18 lat pod Mareczkiem to 18 lat straconych. Ile młodych ludzi wyjechało za chlebem... i nie wrócą
Zacznij gościu myśleć, to na prawdę nie boli
dziecko z bulerbyn06:43, 19 września 2014
do SZALONE NOŻYCZKI:
mniej szkodliwe jest CYBERCHAMSTWO od REALNEGO MATACZENIA i NEPOTYZMU lub skromnego cukrowania i lukrowania. A w tym drugim MJ i PRP mają tytuł mistrzów świata.
kasus21:18, 18 września 2014
Że też urzędnik wydawałoby się na poważnym stanowisku ma czas na takie głupoty...
KMS19:57, 18 września 2014
@ Szalone Nożyczki: widać że jesteś jedną z tych osób, co myślą że wszyscy co są zadowoleni z burmistrza i miasta, muszą być na ich usługach.
Osobiście jestem zadowolony zarówno z radnych jak i z burmistrza. Podoba mi się i park i nawet rynek. Wielu moich znajomych też jest zadowolonych.
Gdyby nie tacy jak Ty, w naszym mieście żyło by się lepiej. Bo Ci co wiecznie marudzą jak Ty, atakują zawsze tych co są zadowoleni. Bez względu czy mają rację czy nie.
szuwar19:47, 18 września 2014
a za plecami Zmory stoi Czesiu i rechocze.
Klara19:35, 18 września 2014
A właśnie, że Klara się odezwie, i co? i nic :P
Trochę dziwne pisać list jako odpowiedź na inny list. Po to jest możliwość pisania komentarzy pod artykułami, by napisać co w danym artykule jest dobre a co nie i co nam na sercu leży w danej sprawie. A tak za chwilę ludzie nie będą pisać komentarzy, tylko redakcja będzie dostawać i umieszczać same listy. Jak tak dalej pójdzie to za miesiąc będzie artykuł "list dotyczący listu odpowiadającego na list krytykujący list czytelnika a propos listu w sprawie takiej owakiej"...
derr17:20, 18 września 2014
Naczelnik grozi paluszkiem? Weź się chłopie ogarnij. Zajęcia były w tym roku położone i wszyscy zainteresowani o tym wiedzą. Nit tu nie bije w burmistrza "odpornego na krytykę" (swoją drogą to obraźliwe stwierdzenia i mam nadzieję że burmistrz się chociaż obruszył wewnętrznie na tak postawioną sprawę. Oto jego podwładny sugeruje że jego szef jest jak beton i to w trakcie kampanii wyborczej!!! kiedy kandydaci rączki do wyborców wyciągają i opowiadają jacy to oni są wrażliwi na niedolę wyborców! jakie mają miękkie serduszka itp. A tu taki naczelnik wali prosto z mostu: że szef jak beton niewrażliwy na głos ludu - niezły kanał...) - wracam do meritum - to jest wskazanie pana naczelnika który jak widać wystraszył się publicznego wskazania i ujawnienia nazwiska reżysera tego żenującego spektaklu w rurze basenowej.

Aleś pan panie Jagła burmistrza wystawił...
Widziałeś pan memy w Internecie na których ludzie sobie używają na burmistrzu? Tobie MF zawdzięcza tę sytuacją. Nie przepadam za obecnym burmistrzem ale zgadzam się z autorem listu i nie podoba mi się, że się śmieją z burmistrza mojego miasta. To już nie tylko obraża MF to obraża nas, mieszkańców.

Muszę (w myślach) przeprosić innego urzędnika którego podejrzewałem (też w myślach) o zorganizowane tej rurowej akcji. Nie przewidziałem że w urzędzie nowotarskim może się znaleźć więcej niż jeden taki "bezmyślny" lub "sabotażysta". Jak chcecie wysadzić szefa z siodła to po prostu na niego nie głosujcie. I przestańcie ośmieszać człowieka.
Szalone Nożyczki17:12, 18 września 2014
Uderz w stół to się Piernik albo Klara odezwie
może wreszcie strażnicy honoru władcy zaczną się podpisywać z imienia i nazwiska-
a jak druga strona się odkryje może wreszcie skończy sie to CYBERCHAMSTWO
bo się nam nowotarżanom żle z nim żyje
zmora16:27, 18 września 2014
Panie Naczelniku, a może decyzją administracyjną, każe uśpić Pan te jamniki?!
właściciel psów16:18, 18 września 2014
zaraz tam jamniki - ogłaszam że posiadam dwa kundle miłe memu sercu
Szado Gąsienica Byrcy15:59, 18 września 2014
idą kolejne wybory
wychodzą prosiaczki z obory,
złowrogo na siebie zerkają
haki ze wspomnień wyciągają,
kto komu silniej dołoży
do korytka swe ręce przyłoży,
by swym prosiątkom zapewnić spokojność
muszą wpierw chamstwem okazać swą hojność
*15:16, 18 września 2014
Marcin, po takim tekscie premia pewna. Wazeliną jedzie na kilometr [ podobno lubrykanty lepsze są - sprawdź ]
ss15:14, 18 września 2014
Przy szkole nr 6 nie ma boiska.
też urzędnik14:35, 18 września 2014
Naczelnik nie z bacikiem, a z kropidłem ostatnio biegał:) Strach się bać...
mieszkaniec14:29, 18 września 2014
Jak zwykle naczelnik Jagła spina się i napina z mizernym efektem. List czytelnika powinien przejść bez echa, bo chyba każdy choć trochę myślący widzi, że nie jest zbyt logiczny. Ale idą wybory i Jagła się musi pokazać, w końcu sam zwraca no to uwagę w swoim liście. Tylko nie wiem czemu w formie pytającej. Tak Naczelniku Jagła idą wybory i Pan zaczyna w nich żywo uczestniczyć. Jak zawsze.
tadek14:23, 18 września 2014
Jamniki to pewnie Kazimiera
jaki groźny pan naczelnik...14:11, 18 września 2014
Interesująca lektura.
Zarzut jaki tu widzę, że ktoś tam był u naczelnika i pytał -miał zapewne autora pierwszego listu obnażyć. Tymczasem działa na jego korzyść! bo znaczy że ten ktoś szukał informacji u źródła. I chwała mu za to.
Pan naczelnik pisze coś, że mieszkaniec nie potrafił określić intencji jakie nim kierowały gdy pytał o działania urzędu.

No chyba się panu naczelnikowi w głowie poprzewracało i czasy pomyliły.
Mieszkaniec pyta - to urzędnik grzecznie odpowiada, a nie docieka po co mieszkańcowi ta wiedza.

No i ostania sprawa- czy te aluzje ''wiem kim jest ten pan'' mają na celu zastraszenie autora listu?
Normalnie cyrk. A naczelnik z bacikiem po arenie biega...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij