Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-16°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-14°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 85
Snow
-11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-12°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-16°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.04.2015, 22:00 | czytano: 1320

Nowotarżanie zwyciężyli w XVI Turnieju Strzeleckim Regionu IPA Wadowice

arch. organizatora

Region nowotarski reprezentowali Stanisław Pakosz, Wiesław Patlewicz, Marian Falana i Dariusz Kalata. Był to pierwszy turniej rozgrywany w ramach Grand Prix Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA 2015.

Do turnieju zgłoszono 58 zawodników. Na starcie 45.

Zawodnicy reprezentowali Regiony IPA: Gorlice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Wadowice, Zakopane, a także SEiRP Koło w Wadowicach. W turnieju brali również osoby nie zrzeszone w organizacji IPA. Dorośli zawodnicy strzelali z pistoletu kal. 22, karabinka kal. 9mm. Dzieci i młodzież – z pistoletu kal.22 i karabinka kal.22.

Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach - dzieci do lat 12, młodzież, kobiety, mężczyźni oraz kategoria drużynowa. Jak co roku nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem turnieju czuwali zaprzyjaźnieni z Regionem IPA Wadowice instruktorzy Śląskiego Klubu Strzeleckiego ALFA z Siemianowic Śląskich. Nowotarska drużyna wystrzelała pierwsze cztery miejsca indywidualnie i zwycięstwo drużynowe. Organizatorzy stwierdzili, że ”w dziewięcioletniej historii jest to pierwszy przypadek, aby jedna drużyna zgarnęła wszystkie trofea, teraz mamy się od kogo uczyć”.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco :
DZIECI DO LAT 12 :
1. Wiktor Gądek, 2. Klaudia Twaróg, 3. Magdalena Cholewa

MŁODZIEŻ :
1.Radosław Szulczyński, 2. Szymon Płotek, 3. Szymon Szulczyński

KOBIETY :
1.Joanna Tomasik, 2. Marta Twaróg, 3. Ewelina Opyrchał

MĘŻCZYŹNI :
1.Stanisław Pakosz, 2. Wiesław Patlewicz, 3. Marian Falana, 4. Dariusz Kalata

DRUŻYNOWO :
1.IPA Nowy Targ, 2. IPA Gorlice, 3. IPA Wadowice, 4.SEiRP Wadowice, 5.IPA Nowy Sącz, 6. IPA Zakopane, 7. Klasa IVb ZS nr 1 w Choczni

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale, puchary i ciekawe nagrody rzeczowe. Bezpiecznie i w dobrych humorach , bogatsi o nowe wrażenia i znajomości zakończyliśmy turniej. Następny przystanek Grand Prix 2015 w czerwcu na strzelnicy zwycięskiej drużyny w Nowym Targu.

oprac. na podst. tekstu Andrzeja Cholewy – Region IPA Wadowice
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij