Środa, 03 czerwiec 2020, Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 85
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.11.2015, 16:08 | czytano: 1877

Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Kanarków i Ptaków Egzotycznych (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Już po raz 69, a pierwszy raz poza Śląskiem, bo na Podhalu w Nowym Targu - rozpoczęły się dziś w Szkole Podstawowej nr 5, Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

- Znajdujemy się dziś w tym miejscu dzięki przychylności władz Miasta Nowego Targu i panu burmistrzowi, który objął patronat honorowy nad tą wystawą oraz dzięki współpracy z PZHKiPE na Słowacji. Na wystawie jest 34 wystawców z Polski i Słowacji, 510 kanarków, w 84 klasach wystawowych Międzynarodowej Federacji - mówi prezes PZHKiPE koło w Nowym Targu Paweł Mrugała.

- Po raz kolejny taka wystawa jest w „piątce", co wpisuje się niejako w tradycję. Macie okazje na miejscu przyjść, pooglądać, a być może niektórzy złapią bakcyla i rodzic wam kupi takiego ptaszka na wystawie i będzie to początek hodowli, w której będziecie dbać opiekować się i zajmować się tym skrzydlatym przyjacielem. A jest to wielka radość i obowiązek, bo sam jak byłem młody to zacząłem hodować. Później na studiach hodowlę zostawiłem rodzicom. Życzę wszystkim miłych wrażeń z oglądania - powiedział do zgromadzonych uczniów podczas otwarcia burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

- Od 5 lat w naszej szkole przy okazji wystawy są konkursy najpiękniejszych prac uczniów naszej szkoły, a nagrodą są ptaszki. Do tej pory w ręce poszło blisko 50 ptaszków z różnych wystaw. Być może w niedalekiej przyszłości wyrosną nam hodowcy – tłumaczył Krzysztof Kuranda dyrektor SP 5 w Nowym Targu.

Dzieci, których prace zostały wyróżnione - otrzymają nagrody w niedzielę.

Tekst i zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij