Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Jabłonka i okolice
Clouds
-8°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 2
Clouds
-7°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-6°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-7°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.12.2015, 23:12 | czytano: 1130

Grudniowa Kulturalna Stolica Podhala

grafika Gabriela Wolskiego

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu organizuje już po raz dziewiąty w naszym regionie Nowotarski Dzień Wolontariusza. To jedna z propozycje w ramach Kulturalnej Stolicy Podhala.

W dniach 3 i 4 grudnia (czwartek i piątek) odbędzie się: Plebiscyt ”Aktywny 2015” główny punkt obchodów Nowotarskiego Dnia Wolontariusza. Spotkanie ma charakter otwarty - zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe, placówki, instytucje, szkoły, osoby prywatne, jak i samych wolontariuszy do zgłaszania kandydatur wolontariuszy z terenu miasta Nowy Targ i powiatu nowotarskiego (osób indywidualnych bądź grup wolontariuszy). Przed nami także Wolontariacka Gra Miejska 2015 - przygotowana dla 4-osobowych drużyn uczniowskich ze szkół średnich oraz gimnazjów. Na trasie poznacie organizacje pozarządowe i nie tylko. Czas przejścia trasy to ok. 2 godziny, a gra odbędzie się na terenie centrum Nowego Targu.

Wyśpiewać tajemnicę tego krajobrazu, gór, lasów i rzeki. Wyłowić z przeszłości, z krainy dzieciństwa, te brzemienia, te rozmowy, kolory, które tak niepowtarzalnie młode lata barwiły.(...) Wsłuchani w cichy szmer nurtu Sanu, zapatrzeni w opuszczone wzgórza i pustkę po dawnych, rdzennych, mieszkańcach, łowimy wciąż brzmiące echa kolbergowskich śpiewaków..." Tak swój koncert „Kolbergowskie pejzaże znad Sanu” zapowiada dwoje niezwykłych artystów Julia Doszna i Antoni Pilch, na który zapraszamy do budynku Ratusza w dniu 12 grudnia 2015 (sobota) o godz.18.00. Wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie MOK.

Kolejnego dnia również muzycznie i poetycko w ratuszu - recital Katarzyny Pietrzyk oparty na tekstach Wisławy Szymborskiej pt. ...Świat, wydanie drugie obejrzymy w ramach 74 edycji salonu poezji w nowotarskim ratuszu. Pamiętajcie Państwo, trzeba przyjść wcześniej by zająć miejsce siedzące!

Na „Mikołajkowe spotkania z bajką” zapraszamy w dniu 6 grudnia (niedziela) o godz.14.00 do Sali Miejskiego Ośrodka Kultury .Dla ”Małych” i „Dużych” widzów przygotowaliśmy bajkę „Cyrk Bumstarara” na podstawie tekstu Doroty Terakowskiej, muzykę napisał krakowski kompozytor związany z „Piwnicą pod Baranami”, a teksty piosenek są autorstwa poety Leszka Aleksandra Moczulskiego, odpowiedzialność reżyserska spoczęła w tym roku na Juliuszu Chrząstowskim i Beacie Paluch (aktorach Narodowego Starego Teatru w Krakowie). Jak co roku, na scenie zobaczymy popisy aktorskie znanych, nowotarskich mieszkańców, zatem niech przyjdą Państwo obejrzeć w roli niecodziennej burmistrza, lekarzy, naczelnika urzędu skarbowego, radnego, aptekarkę etc.

Wystawa malarsko – graficznego małżeństwa, absolwentów krakowskiej ASP to niezwykle barwna opowieść o życiu i byciu obok siebie. Dzieleniu się fascynacjami i zmaganiu z codziennością. Oboje malują i zajmują się grafiką.

Małgorzata stworzyła magiczno – bajkowy świat znaków i symboli ale i łatwo rozpoznawalnych elementów, które gęsto malowane mienią się pośród ram, a jednocześnie stawia widza prze specyficzną mapą, która uważnego odbiorcę wprowadza do nieznanych miast gdzie uliczkami i zakamarkami prowadzi przez wyobraźnię artystki.

Jerzy lubi kolor i maluje z niebywałym rozmachem i energią na dużych formatach, Jednocześnie zajmuje się grafiką warsztatową i realizuje pomysły na ilustracje, malutkie exlibrysy. W każde działanie angażuje całego siebie.

Takie dwa światy, które niejednokrotnie się spotykają można będzie zobaczyć w grudniu w Galerii BWA JATKI na dobry i kolorowy koniec roku - zaprasza kierownik galerii pani Anna Dziubas.

Druga połowa kulturalnego miesiąca naznaczona będzie nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia słuchać będziemy kolęd i pastorałek za sprawą kolejnej edycji Małopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych, na koncert zaprasza również Państwowa Szkoła Muzyczna oraz Miejski Nauczycielski Chór „Gorce”, a na tradycyjną Wigilię w Mieście zaprosi Państwa Związek Podhalan oddział w Nowym Targu.

Zapraszam - Barbara Pachniowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij