Środa, 03 marzec 2021, Imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława
Nowy Targ i okolice
Clear
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 28
Clear
11°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 28
Clear
15°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 28
Clear
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 33
Clear
14°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 43
Clear
15°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 28
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
20.03.2016, 00:51 | czytano: 1217

Anna Korczakowska z Jaworek Nauczycielem Muzyki Roku 2015

Podczas gali Konkursu Nauczyciel Muzyki 2015 organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych nauczycieli muzyki. Nauczycielem Muzyki 2015 została Pani Anna Korczakowska z Czarnej Wody w Jaworkach.

Anna Korczakowska jest artystą-muzykiem, absolwentką PWSM – Akademii Muzycznej w Krakowie. Wiele lat pracowała jako nauczyciel gry na fortepianie i przedmiotów teoretycznych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Oświęcimiu. Była także redaktorem w Państwowym Wydawnictwie Muzycznym, a także nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie. W latach osiemdziesiątych przebywała w USA, gdzie pracowała m.in. jako nauczyciel muzyki i akompaniator w Chicago. Po powrocie do Polski pracowała jako nauczyciel w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. I. Paderewskiego w Krakowie. Jest chórmistrzem w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, działającym w ramach Centrum Młodzieży w Krakowie. Aktualnie zespół liczy 300 członków w wieku 6 – 19 lat, a przez ponad 39 lat istnienia śpiewało i tańczyło w nim ok. 3700 wychowanków.

Pani Anna pracuje także jako chórmistrz w Chórze Akademicki Politechniki Krakowskiej „Cantata”. Prowadzi także zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Politechnice Krakowskiej. Obecnie śpiewa w Prasłowiankach. Jest to zespół złożony z byłych członków zespołu Słowianki, kultywującego polski i słowiański folklor.

Anna Korczakowska odznaczona została Brązowym Krzyżem Zasługi. Wyróżniona została między innymi Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” i Odznaką "Honoris Gratia".
Działa w Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek.

Joanna Dziubińska pieniny24
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij